SK VICTORY
JILEMNICE
V dalším mistrovském utkání jsme přivítali mužstvo Dubnice, které se pohybovalo v aktuální tabulce o nějaké místa výše než naše mužstvo. Do dnešního utkání jsme byli nuceni udělat několik změn, protože chyběli pro nemoc Lukeš, Figura, dlouhodobě zraněný Valušiak a pracovně mimo republiku Kubina. I tak jsme postavili mužstvo, které dokázalo smazat tento hendikep.
Už ve druhé minutě se blýskl domácí brankář Černý, který skvělým zákrokem uchránil domácí od inkasované branky. V dalším průběhu utkání domácí hráči naráželi na dobrou obranu hostujícího mužstva, která si s nakopávanými míči vždy věděla rady. Prakticky za celý první poločas jsme si nevypracovali vyloženou brankovou příležitost. Ve 32.minutě hosté podnikly rychlý protiútok, hra se dostala do pravé části hrací plochy, kam vyběhl i náš brankář Černý, který se následně po svém zákroku zranil o soupeřovu kopačku (tržná otevřená rána na holeni). Hra byla přerušena a následně musel do branky teprve 15-ti letý, neotrkaný dospělým fotbalem, Dvořák Matěj. Hned po naskočení do utkání přišla nebezpečná situace po níž za přispění celé domácí obrany jsme dostali míč do bezpečí. Do konce poločasu se nic už nestalo a tak mužstva šla do šaten za nerozhodného stavu 0:0.
I ve druhém poločasu jsme následným tlakem na hostující obranu vlétli a výsledkem byla branka v 55.minutě v podání Morávka, který si s nepřesnou rozehrávkou brankáře věděl rady a s přehledem dal na 1:0. V 60.minutě se do dobré šance dostávali Šturm s Rychtrem, ale ani jeden nedokázali zakončit. A tak zákonitě přišel pro domácí trest v podobě vyrovnávací branky. V 63.minutě hosté překopli naší obranu v pokutovém území se k míči dostal hráč hostů ,kterého sestřelil náš hráč. Rozhodčímu nezbylo nic jiného než odpískat pokutový kop z kterého se hostující Věchet nemýlil stav 1:1. V 67.minutě po našem rohovém kopu a následném vrácení míče do pokutového území se k míči dostal Hakl, který přízemní střelou upravil stav na 2:1. V dalších momentech se hra přelévala od jednoho pokutového území ke druhému, až do 76.minuty, kdy hostující hráč Závodský reagoval až příliš ostrou kritikou na odpískaný ofsajd, za kterou mu rozhodčí Daniel nejprve ukázal ŽK a následně i ČK. Ovšem i tato výhoda pro domácí mužstvo moc neznamela, nýbrž v 82.minutě nechali naší obránci místo Věchetovi, který byl následně faulován. Míč si postavil hostující hráč Brož a jeho následnou střelu dopravil do vlastní domácí branky Bergemann stav 2:2. Ovšem hned v 85.minutě se blýskl svoji pohlednou akci hráč Rychtr, který s přehledem zvýšil na konečných 3:2 pro domácí. A nemuselo zůstat u tohoto stavu, ovšem debutující Ambrúž se své šance zalekl a nezakončil svůj únik. V posledních vteřinách se za přispění všech hráčů podařilo udržet stav 3:2 a dovézt utkání do vítězství.
Sestava SK Jilemnice:
Černý (5) od 32´Dvořák (5), Pohořalý (5), Šnorbert (5), Jirousek (6), Nosek (6), Šmíd (5) od 78´Ambrúž, Hakl (6), Bergemann (6), Šturm (5), Morávek (6), Rychtr (6) od 90´Vancl
Připraven: Paulů
Branky: Morávek, Hakl, Rychtr – Věchet PK, vlastní Bergemann

Hodnocení utkání od trenéra Aleše Skalického:

Do dnešního utkání jsme byli nuceni udělat nějaké změny v sestavě a myslím, že všichni hráči podali zodpovědný výkon. V utkání jsme museli v průběhu prvního poločasu střídat brankáře a debutující brankář Matěj Dvořák se s tím dokázal vyrovnat velice dobře. Co se týče výkonu našeho mužstva, tak musím smeknout před hráči, že utkání dotáhli do vítězného konce. Je to důležité vítězství, které se nerodilo lehce, ale za tři body jsme samozřejmě rádi a doufám, že ve zbylých dvou utkání ještě nějaký ten bodík přidáme.