SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 18.9. jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek – poprvé jsme cestovali na půdu suverénního lídra naší soutěže, a to do Trutnova. Našimi soupeři byli nejprve od 13:00 hráči TJ Dvůr Králové nad Labem, od 14:00 jsme poté změřili síly s neporaženým domácím celkem. I proto nás mrzela hlášená absence Martina Šťastného a Adama Šlechty. Asi největší „dírou do rozpočtu“ v hráčském složení bylo zranění klíčového hráče Vojty Armstronga ani ne hodinu před odjezdem, o němž jsme byli informováni osobně v době plánovaného odjezdu. Veliký dík patří Štěpánu Hylmarovi z mladší přípravky, který na zavolání okamžitě souhlasil a jel s námi. Stali se tak (společně s Jakubem Suchým, kterého jsme dohodli už v pátek) třetím a čtvrtým hráčem mladší přípravky, kteří si naši krajskou soutěž „starších“ kluků vyzkoušeli. Předpověď počasí nezvěstovala nic dobrého a bohužel to meteorologům vyšlo. Ráno lilo jako z konve, v době odjezdu a cestou sice méně, ale vytrvale. Největší slejvák byl asi paradoxně při rozcvičce, poté se už na zápasy počasí umoudřilo. Občas kráplo, ale také i vysvitlo slunce.

S trenéry obou týmů jsme se dohodli na formě hry bez poločasových střídání týmů. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A      3:9 (2:6)

Sestava: Albrecht Šimon (od 21. Kavan Marek) – Blecha Štěpán, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Rychtr Dominik, Červinka Matěj

Branky: 10., 20. a 20. Nýdrle Martin, 4. a 6. Kavan Marek, 23. a 29. Laušman Adam, 8. Rychtr Dominik

Hned od začátku jsme měli více času míč na svých kopačkách a soupeř se k ohrožení naší Od první minuty jsme diktovali tempo hry a soupeř se k ohrožení naší branky dostával spíše sporadicky. Ve 4.min rozehrával Marek Kavan roh, míč se k němu po odraze vrátil a Mára jej propálil z úhlu do sítě. V 6.min Štěpán Blecha vsunul po lajně Matěje Červinku, který před vápnem zasekl a přihrál doprostřed na Marka Kavana. Ten svou dobře zvládnutou kličkou doleva a střelou do protipohybu zvýšil na 2:0. V 8.min „Béda“ Pešek obešel o takřka dvě hlavy vyššího útočníka a přesnou příhrou našel Adama Laušmana. Jeho střelu branař ještě vyrazil, proti následné dorážce Dominika Rychtra byl už bezmocný. V 10.min se Dominik zodpovědně vrátil s obráncem až na vlastní půlku, obral jej o míč a založil protiútok. Přihrál na Marka Kavana, jenž narážečkou vrátil proti noze na Martina Nýdrleho. Ten z dálky vystřelil a jeho tečovaná střela skončila v síti. V 16.min jsme neproměnili penaltu a z následného brejku soupeř vstřelil branku. Minutu nato jsme u lajny udělali chybu a útočník Dvora Šimona přeloboval. V 19.min se opět střelou z dálky prosadil Martin Nýdrle, aby pak stejný hráč v poslední minutě první půle střelou do šibenice uzavřel skóre první půle. Do druhého poločasu se do branky postavil Marek Kavan a Šimon šel do hry. Ve 23.min Štěpán Blecha rychle vyvezl míč po lajně a krásnou uličkou vyslal Adama Laušmana do brejku. Ten kličkou branaři chladnokrevně proměnil. Ve 27.min se hosté dostali ke střele, kterou jsme ztečovali na nohy neobsazeného záložníka. Jeho rovněž ztečovaná střela o zem přeskočila Marka v brance a skončila v síti. Ve 29.min Venda Pešek „nasadil jesle“ útočníkovi soupeře a vysunul Martina Nýdrleho, který míč dostihl až u brankové čáry u rohu. Klamavým pohybem se po lajně dostal až k brance a po jeho příhře stačilo Adamu Laušmanovi pouze nastavit nohu. Ve 37.min Matěj Červinka ubránil nájezd „dva na něj“ a přes šířku hřiště přihrál na Šimona Albrechta. Ten obešel záložníka podél lajny a svůj nájezd z úhlu zakončil střelou do protilehlé šibenice.

TJ Dvůr Králové nad Labem 1  –  SK Jilemnice 1    2:8 (0:3)

Sestava: Horák Mikuláš (od 21. Hylmar Štěpán) – Kynčl Jan, Suchý Václav, Kuřík Štěpán, Nesvadba Vincent, Kučera Vilém – Suchý Jakub, Hylmar Štěpán

Branky: Kučera Vilém 3x, Nesvadba Vincent 3x, Kynčl Jan, Kuřík Štěpán

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Dvůr Králové nad Labem  –   SK Jilemnice     5:17

Naším dalším soupeřem byl domácí celek MFK Trutnov.

Sestavy jsme nechali stejné, jen u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

MFK Trutnov A  –  SK Jilemnice A     16:3 (9:1)

Branky: Laušman Adam, Nýdrle Martin, Blecha Štěpán

MFK Trutnov 1  –  SK Jilemnice 1     13:1 (5:0)

Branka: 24. Kučera Vilém

Domácí působili od začátku fotbalovějším dojmem a na našich hráčích se brzy začala projevovat únava, herní nezkušenost nových hráčů a bohužel i chyby hráčů ostatních. Navíc se po 5ti minutách zranil pilíř obrany Honza Kynčl – do poločasu už nenastoupil a v druhé půli jen na pár střídání. Benjamínci v sestavě se však v rámci svých možností snažili a nedá se říci, že by někdo z hráčů zápas vyloženě odflákl. Soupeř byl prostě v individuálním pojetí lepší a vyhrál zaslouženě. My jsme také mohli tři čtyři branky přidat, ale chyběla nám razance či naopak klid v zakončení.

V příštím kole Krajského přeboru starších přípravek Královehradeckého kraje zajíždíme v neděli 25.9. na půdu našeho dnešního prvního soupeře – TJ Dvůr Králové nad Labem. Od 10:00 změříme síly s celkem TJ Tatran Hostinné, od 11:00 nás vyzve domácí tým.