SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 19.5. jsme hostili sedmý jarní turnaj Krajského přeboru starších přípravek na hřišti v Jilemnici. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná a od 11:00 jsme změřili síly s celkem MFK Trutnov II. Oba tyto celky sehrály od 10:00 svůj vzájemný zápas. Turnaje se nezúčastnil po nemoci se zotavující Vojta Řeháček, po dvoutýdenní absenci způsobené infekčním onemocněním se do sestavy vrátili Vilda Kučera a Emil Vrkoslav. Roztockých bylo o tři hráče méně. V duchu celosezónní vzájemné hráčské výpomoci se pro tento turnaj v jejich dresu představil Jonas Horáček. Ráno panovalo krásné slunečné počasí, pro náš druhý zápas už ale chvílemi poprchávalo. Krásné ranní počasí přilákalo skvělých 76 diváků.

SK Jilemnice – TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná    7:6 (4:1)

Sestava: Býma Oskar – Červinka Matěj, Suchý Jakub, Šťastný Martin, Nesvadba Vincent, Cejnar Štěpán – Pešek Václav, Vrkoslav Emil, Šlechta Adam, Kučera Vilém, Šlechta Vojtěch

Branky: 17., 27. a 39. Šlechta Adam, 2. a 14. Nesvadba Vincent, 7. a 48. Šťastný Martin

Proti týmu Vítězné jsme vstoupili do utkání svižně a odhodlaně. Ve 2.min zabojoval Štěpán Cejnar na půlce s bekem o míč. Z jejich souboje se odrazil rovnou do běhu Vincka Nesvadby a „Zalázeňský expres“ doručil zásilku na správné místo. V 7.min Kuba Suchý přihrával křížem vzduchem, Matěj Červinka vyhrál obtížný hlavičkový souboj a „Sety“ Šťastný pohotově dorazil do branky odražený míč. Ve 14.min si Štěpán Cejnar dobře pokryl tělem míč, který převzal na vápně zády k brance. Proti noze dal zpět na Vincka Nesvadbu, jenž umístěnou ranou do šibenice vymetl pavučiny z branky. V 17.min si 5m za půlkou převzal míč Adam Šlechta od bratra Vojty. Středem se individuálně prosadil přes tři hráče a pohodlně zavěsil. Ve 20.min dali hosté gól hlavou po prudkém rohu. I druhý poločas proti silnému týmu Hostinného jsme začali lépe. Hned po minutě zahrával soupeř roh, který jsme dobře pokryli a „Béda“ Pešek prudkou kolmicí vyslal do brejku Adama Šlechtu. Ten přesprintoval beka hostů a nájezd s přehledem proměnil. Ve 35.min jsme naopak špatně bránili roh a na přední tyči mezi dvěma našimi beky jednoduše útočník protečoval do branky. Ve 39.min Emil Vrkoslav převzal rozehru od Oskara v našem vápně a sprintem vyvezl míč k lajně na půli. Tam jej posunul na Adama Šlechtu, který lajnu ještě 10m kopíroval a z dobrých 20m vypálil pumelici do protilehlé části branky. Poté už ani naše obrana v čele s brilantním Oskarem v brance nevydržela odolávat skvěle hrajícímu soupeři a v rozmezí 42. – 45.min jsme obdrželi tři branky po našich chybách. Ve 48.min se tečovanou střelou zpoza vápna prosadil „Sety“ Šťastný. V poslední minutě jsme ještě obdrželi branku po naší chybě v rozehře.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná     5:13 (2:7)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  – TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná 12:19

Naším dalším soupeřem byl MFK Trutnov II. Roztočtí trenéři chtěli vyzkoušet jednu herní variantu, a tak pro tento zápas „putoval“ do jejich dresu Vilda Kučera a nás posílil Viktor Lumenda.

SK Jilemnice – MFK Trutnov II.     5:8 (1:3)

Branky: 26. a 47. Šlechta Adam, 9. Nesvadba Vincent, 27. Lumenda Viktor, 34. Cejnar Štěpán

Utkání Trutnovským týmem bylo velice vyrovnané od začátku do konce. Jako první se prosadili v 9.min hosté. Rozehru po této brance vystihl dnes velice nadprůměrně hrající Matěj Červinka a krásnou průnikovkou dal do ulice na Vincka Nesvadbu. Ten si míč ideálně převzal do sprintu a lišácky zavěsil. Poté se šance střídali na obou stranách, ale prim hráli oba branaři. V 17.min jsme inkasovali opět po naší hrubce v obraně. Sami jsme však obdobné příležitosti od soupeře nedostávali. Naopak v poslední minutě první půle soupeř udeřil potřetí po naší chybě. Do druhé půle proti dalšímu týmu Trutnova jsme doslova vlétli. Za 25 vteřin po hvizdu se levačkou prosadil Adam Šlechta. Minutu nato „Béda“ Pešek po kličce zrychlil hru a po jeho příhře se pěknou střelou prosadil Viktor Lumenda. Ve 30.min se Oskarovi nepovedla rozehra a soupeř jednoduše potrestal. Ve 34.min si Kuba Suchý pohrál s útočníkem, klamavým pohybem rameny ho poslal k lajně a přesnou příhrou oslovil Štěpána Cejnara. Ten se s míčem šikovně obtočil okolo beka a na bližší tyč propálil gólmana. Ve 38.min jsme inkasovali 2x – nejprve z brejku a pak po lobu skoro od půlky. Ve 43.min jsme inkasovali po rohu a naší chybě. Ve 48.min jsme dostali gól z brejku po rychle zahraném autu. Ještě v téže minutě Vojta Šlechta posunul od praporku na bratra Adama, ten si naznačením střely pravou položil branaře a levačkou uzavřel skóre tohoto zápasu.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  MFK Trutnov II.       6:8 (2:4)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnce  –  MFK Trutnov II.   11:16

V příštím kole zajíždíme v sobotu 25.5. do Žacléře, kde se nejprve utkáme od 10:00 opět s MFK Trutnov II. a od 11:00 pak změříme síly s domácím celkem.