SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 2.6. jsme hostili předposlední devátý jarní turnaj Krajského přeboru starších přípravek na hřišti v Roztokách. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči souklubí FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř a od 11:00 jsme změřili síly s celkem TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná. Oba tyto celky sehrály od 10:00 svůj vzájemný zápas. Turnaje se nezúčastnili naši stěžejní obránci Matěj Červinka a Emil Vrkoslav, ráno před odjezdem přišla zpráva o nemoci Štěpána Cejnara. Souběžně hraný turnaj mladších přípravek v Přepeřích pořadatelé zrušili v sobotu navečer. Proto jsme ještě večer doplnili náš tým o Janka Jeřábka a Huberta Exnera. Ráno jsme narychlo sehnali náhradu za Štěpána v podobě mladičkého Aloise Ježe. Ráno bylo ještě pod mrakem, ale v průběhu vzájemného zápasu našich soupeřů jsme již k hrací ploše nesli kýble s vodou na občerstvení hráčů, jaké se udělalo vedro. Panovalo krásné slunečné počasí, pro náš druhý zápas už ale chvílemi poprchávalo. Krásné počasí přilákalo skvělých 68 diváků.

SK Jilemnice  –  FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř    7:3 (4:0)

Sestava: Býma Oskar – Horáček Jonas, Exner Hubert, Šťastný Martin, Nesvadba Vincent, Řeháček Vojtěch – Jeřábek Janek, Suchý Jakub, Pešek Václav, Kučera Vilém, Jež Alois

Branky: 8. a 39. Nesvadba Vincent, 5. Pešek Václav, 20. Exner Hubert, 21. Šťastný Martin, 31. Jež Alois, 36. Jeřábek Janek

Proti týmu Mladých Buků jsme začali pěkně „od podlahy“ a soupeře jsme zatlačili na jeho polovinu. Po neproměněné tutovce a nevyužité další velké šanci jsme v 5.min otevřeli skóre. „Béda“ Pešek kousek za vápnem obral o míč záložníka a podél koncové čáry se přes dalšího hráče dostal ke střele. Ta trefila tyč a od branaře se dostala za čáru. V 8.min Jonas Horáček dobře vyvezl křížem míč za půlku a přihrál na Vojtu Řeháčka. Ten se horším zpracováním dostal do souboje s bekem hostů a od nich se skákavý míč odrazil před Vincka Nesvadbu. Ten se naznačením střely z první pravačkou a přehozením doleva zbavil otáčejícího se obránce a levačkou krásně prostřelil branaře. Hosté hrozili spíše z brejků, které naše obrana společně s Oskarem dobře pokrývala. Ve 20.min se hosté na půlce dostávali do přečíslení 3 na 2. Hubert Exner však v ideální moment vyrazil proti hráči s míčem, kterého nádherně překřižoval, míč mu vypíchl a rázem jsme šli my 4 na 3. Ostatní hráči zkušeně „odtáhli“ své protihráče k druhé straně, Hubert krásnou kličkou obešel beka a obstřelem alá Lukáš Haraslín nedal branaři šanci. Minutu nato využil „Sety“ Šťastný špatnou rozehru gólmana a z dálky mu míč vrátil do branky. V dobrém výkonu jsme pokračovali i ve druhém poločase proti týmu Žacléře. Hned ve 27.min jsme však nepokryli hráče, který dorazil Oskarem vyraženou střelu. Ve 31.min Kuba Suchý vhodil aut do běhu na Vildu Kučeru. Ten se na vápně kličkou k lajně zbavil beka a předložil levačkou jednoduchou dorážku na zadní pro Lojzu Ježe. Ve 36.min hosté po naší útočné akci míč pouze odkopli na půlku, kde si ho dobře připravil na střelu Janek Jeřábek a bombou z 18m vymetl levou šibenici. Ve 39.min Jonas Horáček dobře přešel přes útočníka a vyvezl míč podél pravé lajny. Za půlí křížným pasem přesně našel Vincka Nesvadbu, jemuž míč při zpracování vyskočil k hlavě. Vincek se pohotově natočil a levačkou napálil míč do protilehlé šibenice. Minutu nato jsme inkasovali po střele z dorážky pod břevno. I když jsme soupeře přehrávali, branku už jsme nevstřelili a v poslední minutě Žacléř ještě skóroval po pěkné střele.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná     4:5 (2:2)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř 11:8

Naším dalším soupeřem byl druhý celek průběžného pořadí tabulky TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná.

SK Jilemnice – TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná     4:11 (1:3)

Branky: 38. a 50. Nesvadba Vincent, 17. Horáček Jonas, 47. Kučera Vilém

V prvním poločase proti Vítězné jsme chtěli navázat na dobrý výkon z prvního zápasu. Ze začátku se nám to i dařilo, ale nedařilo se nám v koncovce. Soupeř měl urostlejší hráče a nám se je těžko odstavovalo od míče. V 8.min hosté rychle vhodili aut, středem prošel hráč a prostřelil gólmana. V 11.min jsme zblokovali střelu před útočníka na vápně a ten míč nechtěným zákrokem obloučkem poslal přes bezmocného Oskara. Poté jsme zlepšili hru ve středu a dočkali se branky. „Sety“ Šťastný rozehrál roh až na posledního hráče Jonase Horáčka, jehož ukrytá střela zaplula přesně k pravé tyči. Chtěli jsme utkání strhnout na naší stranu, ale zbrklost v zakončení či nepřesnost ve finálních přihrávkách naši snahu brzdila. V 21.min soupeřův hráč individuálně prošel přes 3 naše hráče a skóroval. Druhý poločas proti Hostinnému nezačal špatně, ale opět nás srážela koncovka. Jako první se prosadili ve 34.min hráči Hostinného po střele z dálky k tyči. Jako přes kopírák se jim to povedlo i ve 37.min. Minutu na to střílel Vojta Řeháček, jeho střelu obrana zblokovala, ale Vincek Nesvadba pohotově dorazil. V následující minutě si Jonas Horáček v pádu přilehl zápěstí v nepřirozené poloze a do utkání již nezasáhl. Od tohoto okamžiku jsme byli jako „opaření“ a soupeř v následujících 3 minutách 3x skóroval – 2x po střele z dálky a jednou po dorážce. Další pohroma přišla hned v následující minutě – Oskar dostal zásah míčem zblízka přímo do obličeje a pro krvácení z nosu také odstoupil. Jeho místo v brance převzal Janek Jeřábek. Odehráli se dvě minuty a na půlce schytal zblízka ránu na „trojúhelník“ Martin „Sety“ Šťastný. Nemohl popadnout dech a stěžoval si na bolest žeber. I pro něj utkání skončilo. Ve zbytku utkání se ještě 2x prosadili oba týmy: Vilda Kučera vypálil nechytatelnou pumelenici na zadní tyč a Vincek Nesvadba zužitkoval brejk, do kterého ho vyslal „Béda“ Pešek. Hosté se prosadili po tečované střele a napodruhé po pěkné akci.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná       11:8 (4:6)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jil.  –  TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná   15:19

Poslední 10. kolo hostíme v neděli 9.6. opět my, tentokrát na hřišti v Jilemnici. Nejprve se od 9:00 utkáme se sousedním Vrchlabím a od 11:00 pak změříme síly s TJ Dvůr Králové nad Labem. Oba tyto celky sehrají od 10:00 na našem hřišti svůj vzájemný zápas.

Přijďte nás v posledních dvou zápasech sezóny povzbudit !!!