SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 4.9. jsme v rámci druhého kola Krajského přeboru starších přípravek pořádali první domácí turnaj. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči TJ Tatran Hostinné, od 11:00 jsme změřili síly s TJ Dvůr Králové nad Labem. Panovalo krásné ještě letní počasí. Utkání shlédlo velice slušných 58 diváků. S trenéry obou našich soupeřů jsme se dohodli na odlišných formách zápasů, které pravidla dovolují. S týmem Hostinného jsme hráli formou výměny jednotlivých týmů hostí v poločasové přestávce, s celkem Dvora jsme hráli formou bez poločasové výměny. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

SK Jilemnice A  –  TJ Tatran Hostinné A     5:4 (3:3)

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Červinka Matěj, Kavan Marek, Nesvadba Vincent, Šlechta Adam – Suchý Václav, Šlechta Vojtěch

Branky: Šlechta Adam 2x, Kavan Marek, Blecha Štěpán, Suchý Václav

SK Jilemnice 1  –  TJ Tatran Hostinné 1     10:0 (6:0)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Kynčl Jan, Laušman Adam – Šťastný Martin, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém

Branky: 2., 9., 10. a 15. Laušman Adam, 29. a 35. Kynčl Jan, 37. a 40. Nýdrle Martin, 6. Kuřík Štěpán, 10. Šťastný Martin

Hned v úvodu jsme na soupeře vlétli a drželi jsme míč na svých kopačkách. Ve 2.min „Béda“ Pešek vymíchal na vlastní půli u lajny útočníka hostí a přesným pasem našel Honzu Kynčl. Ten zasekávačkou poslal obránce doleva a přesnou příhrou před branku vybídl Adama Laušmana k jednoduché brance. V 6.min se Vojta Armstrong prosmýkl podél lajny, naznačil střelu a poté zpětnou náhrou „vykulil“ proti noze Štěpánu Kuříkovi. Ten se trefil tvrdě a propálil vše. V 9.min sehráli dobře roh Martin Nýdrle s Adamem Laušmanem a ten se zblízka nemýlil.

V 10.min Vilda Kučera zabojoval na úrovni vápna u lajny a míč získal. Zpětnou přihrávkou našel Vojtu Armstronga a ten hru otočil úplně na druhou stranu na Adama Laušmana. Ten si míč prvním dotekem dobře připravil a jeho tečovaná střela skončila v síti. Hned z rozehry jsme o míč  připravili soupeře a rozehráli dozadu na Bédu Peška. Ten výborně odhadl situaci, zvedl oči a uličkou mezi 4 napadajícími hráči vyslal do brejku Martina Šťastného. Ten si míč dobře připravil a tvrdou ranou nedal branaři pražádnou šanci. V 15.min Štěpán Kuřík vystihl na půlce rozehru hostí a posunul k lajně na Martina Šťastného. Ten obešel podél lajny i obránce a naservíroval Adamu Laušmanovi před prázdnou branku – poločas 6:0. Do druhé půle se přehodili hosté, takže jsme druhý poločas odehráli proti druhému týmu Hostinného. I tento tým jsme více méně přehrávali a Šimon v brance měl za celý zápas 2 brankářské zákroky, jinak podporoval naši hru rozehrou nohama. Ve 29.min napřáhl z dálky Honza Kynčl a se štěstím rozvlnil síť. Ve 35.min Béda Pešek ošálil soupeřova útočníka krásnou přešlapovačkou a po jeho překonání předal Martinu Nýdrlemu. Ten po kličce doleva zatáhl až skoro k brankové čáře, ale stihl odcentrovat na osamoceného Honzu Kynčla, jenž zblízka proměnil. Dvě minuty nato Vilda Kučera dobře pohybem odtáhl obránce k lajně, takže Martin Nýdrle měl před sebou jen záložníka. Rychlou kličkou doleva přes něj přešel a svůj nájezd s přehledem proměnil. V poslední minutě se ještě Martin Nýdrle po příhře od Vojty Armstronga dostal do samostatného nájezdu, který zkušeně proměnil.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice  – TJ Tatran Hostinné      15:4

Naším dalším soupeřem byl celek TJ Dvůr Králové nad Labem, s jejichž trenéry jsme se dohodli na odehrání bez poločasové výměny družstev. Pro tento dvojzápas jsme udělali odlišné sestavy

SK Jilemnice A  –  TJ Dvůr Králové nad Labem A      10:6 (4:2)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Blecha Štěpán, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Šlechta Adam, Šťastný Martin

Branky: Šlechta Adam 4x, Laušman Adam 3x, Kavan Marek 2x, Nýdrle Martin

SK Jilemnice 1 – TJ Dvůr Králové nad Labem 1      5:4 (5:2)

Sestava: Horák Mikuláš  –  Červinka Matěj, Pešek Václav, Kuřík Štěpán, Nesvadba Vincent, Kynčl Jan – Suchý Václav, Šlechta Vojtěch, Kučera Vilém

Branky: 3., 8. a 9. Kuřík Štěpán, 17. a 20. Šlechta Vojtěch

Začátek utkání se nesl ve znamení vzájemného oťukávání. Ve 2.min jsme udělali chybu posledním hráčem a hosté nájezd se štěstím proměnili. V následující minutě jsme Štěpánem Kuříkem proměnili samostatný nájezd i my, když jej do něj vyslal Vincek Nesvadba. V 8.min Matěj Červinka přenesl hru na druhou stranu na Vaška Suchého. Ten si míč dobře převzal, potáhl po lajně a před vápnem přihrál na Honzu Kynčla. Jeho střelu vyrazil branař před sebe, ale proti dorážce Štěpána Kuříka byl bezmocný. Hned v následující minutě dovršil Štěpán hatrick, když se prosadil střelou z dálky. V 17.min se uvolnil Vilda Kučera, přihrál na Honzu Kynčla, jenž „nehamounil“ a jako na podnose připravil dorážku do prázdné pro Vojtu Šlechtu. Minutu před půlí jsme obdrželi po naší chybě lacinou druhou branku. V poslední minutě však Vašek Suchý hezky prošel přes dva hráče, před třetím zasekl a předal vedle sebe na rozběhnutého Vojtu Šlechtu, kterého náběh Dvorští vůbec nezachytili. Vojta se dostal až před branaře a střelou k tyči zavěsil. Po půlce se obraz hry moc nezměnil, ale my jsme nedávali a hosté využili ze tří šancí dvě. Nejprve Miki vyvezl míč z branky až na půli, ale po příhře se našemu obránci zamotal mezi nohama, přišel o něj a hosté z dálky stříleli do prázdné. Minutu před koncem Dvorští dobře využili situaci tři na dva a snížili na konečných 5:4.

SK Jilemnice   –  TJ Dvůr Králové nad Labem     15:10

V příštím kole zajíždíme v sobotu 10.9. na turnaj do Jičína, kde se od 10:00 utkáme v derby s Vrchlabím a od 11:00 změříme síly s domácím týmem.