SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 10.9. jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek, tentokrát do Jičína. Našimi soupeři byli nejprve od 10:00 hráči sousedního FC Vrchlabí, od 11:00 jsme poté změřili síly s domácím celkem.  Panovalo krásné počasí, většinou svítilo slunce a nefoukalo. S trenéry obou týmů jsme se dohodli na formě hry s poločasovým střídáním týmů a odehráním druhého poločasu proti druhému týmu soupeře. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice A     3:12 (0:7)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Rychtr Dominik, Kynčl Jan – Suchý Václav, Jeřábek Janek

Branky: 5., 6. a 20. Nýdrle Martin, 6., 16. a 20. Rychtr Dominik, 10., 39. a 40. Armstrong Vojtěch, 22. a 32. Jeřábek Janek, 34. Kynčl Jan

Od první minuty jsme diktovali tempo hry a soupeř se k ohrožení naší branky dostával spíše sporadicky. V 5.min napřáhl z dálky Martin Nýdrle a jeho střela skončila přesně u pravé tyče. V 6.min zatáhl po lajně až k rohovému praporku Vojta Armstrong, svým centrem našel před brankou Dominika Rychtra, jenž s přehledem proměnil. V první půli bylo k vidění dost časových prodlev, jelikož se na obou stranách hrálo tvrdě, ale né zákeřně. V 7.min trefil Martin Nýdrle z dálky krásně šibenici. V 10.min Vašek Suchý rychle zahraným autem zmátl obranu soupeře a Vojta Armstrong svůj brejk proměnil s chladnou hlavou. V 16.min Honza Kynčl vymíchal útočníka Vrchlabských, vysunul Vaška Suchého, jehož střelu branař vyrazil, ale proti dorážce Dominika Rychtra byl bezmocný. V poslední minutě první půle nejprve Janek Jeřábek (posílil nás z mladší přípravky, ve které věkově bude ještě příští rok) prostrčil do ulice na Martina Nýdrleho, který nájezd proměnil střelou podél branaře. Vrchlabští chtěli dát z rozehry alespoň jednu branku v tomto poločase a po rozehře vyrazili v pěti do útoku. Ztráta míče a přesný pas Honzy Kynčla na Dominika Rychtra znamenali rychlé otočení hry, samostatný nájezd a naši sedmou branku. Druhou půli jsme odehráli proti druhému týmu soupeře. Hned ve 22.min Šimon v brance „lapil“ střelu a rychle rozehrál na naše vápno na zodpovědně se vrátivšího Janka Jeřábka. Ten „zařadil“ s míčem ne dvojku, ale asi čtyřku 😀 a sprinterským obloukem s míčem se dostal až před gólmana, kterého se štěstím prostřelil. Ve 28.min se míč po skrumáži odrazil od našich holení do vlastní branky. Ve 31.min se krásně rozehraným trestným kopem prosadili Vrchlabští podruhé. Hned v následující minutě „Béda“ Pešek vystřelil po zemi z úhlu, branař vyrazil míč nad sebe a branku hlavou si připsal „nizoučký“ benjamínek Janek Jeřábek. Ve 23.min udělal první a jedinou chybu Šimon v brance, když se mu nepovedla rozehra a hosté pohodlně skórovali. Hned z protiútoku Martin Nýdrle posunul na Janka Jeřábka, který se krásnou kličkou zbavil obránce a před vyběhnuvším branařem posunul vedle sebe na volného Honzu Kynčla, jemuž stačilo nastavit nohu. Minutu před koncem Vojta Armstrong pohotově zblízka dorazil střelu Dominika Rychtra. Rozehru po brance Vojta sám napadl, před obráncem udělal kličku doprava a hned vystřelil do protipohybu branaře, který se za střelou jen ohlédl.

FC Vrchlabí 1  –  SK Jilemnice 1  6:5 (3:4)

Sestava: Horák Mikuláš  – Červinka Matěj, Šťastný Martin, Kavan Marek, Laušman Adam, Nesvadba Vincent – Kuřík Štěpán, Kučera Vilém

Branky: Laušman Adam 2x, Kavan Marek 2x, Šťastný Martin

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

FC Vrchlabí  –   SK Jilemnice     9:17

Naším dalším soupeřem byl domácí celek SK Jičín. Sestavy jsme nechali stejné, jen u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

SK Jičín A  –  SK Jilemnice A     9:6 (4:3)

Branky: Albrecht Šimon 3x, Nýdrle Martin 2x, Armstrong Vojtěch

SK Jičín 1  –  SK Jilemnice 1     6:6 (4:2)

Branky: 26. a 31. Kavan Marek, 5. Kučera Vilém, 11. Nesvadba Vincent, 32. Šťastný Martin, 40. Laušman Adam

Do utkání s pro nás neznámým soupeřem jsme vstoupili opatrně, ale ani soupeř se do bezhlavého útočení nepouštěl. Ve 4.min sehráli krásnou kombinaci domácí a hezkou brankou se ujali vedení. V následující minutě Matěj Červinka krásně vysunul Adama Laušmana, jenž na sebe s míčem natáhl obránce. A v pravou chvíli přihrál přes celou bránu na Vildu Kučeru, jenž pohodlně vsítil branku. Jenže hned z rozehry prošel středem přes dva hráče útočník a podél Mikyho nohou skóroval. A minutu na to jsme inkasovali po tečované střele, na kterou Miky nemohl reagovat. V 11.min jsme rovněž inkasovali po tečované střele. Ještě v téže minutě Vilda Kučera vybojoval míč u lajny, a přihrávkou zahnal Adama Laušmana až k brankové čáře. Tam na něj vyběhl branař, kterému „Louža“ patičkou nasadil jesle a Vincek Nesvadba jen zblízka dorazil. Druhou půli jsme sehráli proti druhému týmu domácích. Ve 24.min Miky z branky vyvezl míč až za půlku, ale nepovedlo se mu přesně přihrát. Soupeř posunul na volného hráče, který z vlastní půle trefil prázdnou branku. Ve 26.min udělal chybu v rozehře i Jičínský brankař a Mára Kavan mu míč hned vrátil do branky. Ve 31.min se prosadil Mára Kavan střelou do protipohybu po pěkné příhře od Štěpána Kuříka. Minutu nato se u lajny na půlce srdnatě rval Martin Šťastný o míč, který získal, obešel i beka a prostřelil branaře. Ve 35.min jsme propadli u lajny v souboji a nájezd domácí záložník proměnil. V poslední minutě se ještě prosadil Adam Laušman po rychle založené akci z branky od Mikyho Horáka a jemném protečování do brejku od Štěpána Kuříka.

SK Jičín  –  SK Jilemnice   15:12

V příštím kole Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje zajíždíme v neděli 18.9. na půdu největšího favorita této soutěže – MFK Trutnov. Od 13:00 změříme síly s celkem TJ Dvůr Králové nad Labem, od 14:00 nás vyzve domácí tým.