SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 14.4. jsme zajížděli ke třetímu jarnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek do nedalekého Hostinného.  Našimi soupeři byl nejprve od 11:00 celek FC Vrchlabí, od 12:00 jsme změřili síly s domácím celkem … Kvůli poraněné ruce s námi necestoval lídr Martin Šťastný, pro nemoc nejel ani náš nejlepší střelec minulého víkendu Štěpán Cejnar. Jejich místa jsme zaplnili bratry Šlechtovými. Panovalo nádherné fotbalové počasí.

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice      14:4 (7:0)

Sestava: Býma Oskar – Vrkoslav Emil, Suchý Jakub, Horáček Jonas, Řeháček Vojtěch, Nesvadba Vincent – Červinka Matěj, Pešek Václav, Šlechta Adam, Kučera Vilém, Šlechta Vojtěch

Branky: 42. a 50. Šlechta Adam, 44. Nesvadba Vincent, 49. Šlechta Vojtěch

První Vrchlabský tým nás trápil od první minuty dobrým napadáním, což nám dělalo značné potíže. Ve 2.min se navíc soupeř prosadil střelou z dálky, která před Oskarem nečekaně skočila. V 6.min vymetl z dálky šibenici bek Vrchlabských. V 8.min branař Vrchlabských bravurně zlikvidoval jedovatou střelu Adama Šlechty. Minutu nato prošel se štěstím středem záložník soupeře a přesnou střelou nedal Oskarovi šanci. Ve 13.min se probil Vilda Kučera od lajny až před branaře, první střelu branař vyrazil branař zpět před Vildu, druhou zázračně na roh. V 15.min se soupeř prosadil střelou z vápna. V 17.min utekl všem útočník hostí a po kličce skóroval. Po rozehře po tomto gólu ztratil náš poslední hráč lacino míč a ještě v téže minutě jsme inkasovali znovu. Ve 21.min ještě Vrchlabští přidali další branku po střele na bližší tyč. Proti druhému týmu Vrchlabí jsme hned po 30ti sekundách dali pomalou malou domů, kterou soupeř vystihl, obešel Oskara a do prázdné zavěsil. Ve 31.min jsme ztečovali střelu do protipohybu Oskara, který tak byl bezmocný. Ve 33.min Vincek Nesvadba zdálky taktak nepotrestal vyběhnutí soupeřova branaře. Ve 36.min po pěkné narážečce prosadili opět Vrchlabští. Minutu nato navíc přetlačil soupeřův útočník našeho beka před naší brankou a zblízka skóroval. Ve 44.min centroval ze strany Matěj Červinka, střelu Vildy Kučery branař vyrazil, proti dorážce Adama Šlechty už byl bezmocný. Ve 44.min se hezky uvolnil a ještě lépe gólově vystřelil Vincek Nesvadba. Ve 46.min Vrchlabští dorazili zblokovanou střelu. Ve 49.min Vojta Šlechta zakončil akci svého bratra a „Bédy“ Peška. Hned z rozehry Vrchlabští pěknou akcí vykombinovali naší obranu a s přehledem skórovali. Hned po rozehře se míč dostal na Vildu Kučeru, jenž vrátil proti noze Adamu Šlechtovi a ten prostřelil branaře. V nastavení ještě po naší chybě skóroval soupeř.

FC Vrchlabí 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    8:5 (5:1)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

FC Vrchlabí  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky 22:9

Naším dalším soupeřem byl domácí celek, který je také tvořen souklubím TJ Tatran Hostinné a Sokol Vítězná.

TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná A  –  SK Jilemnice    16:7 (2:4)

Branky:  1., 19. a 39. Šlechta Adam 14., 20 a 44. Nesvadba Vincent, 34. Horáček Jonas

V prvním zápase proti Vítězné jsme se ujali vedení hned po 40ti vteřinách, když Adam Šlechta zužitkoval pas Matěje Červinky. I nadále jsme byli lepším týmem, ale vlastní nešikovnost a leckdy i individualistické pojetí nás připravovaly o větší množství vytvořených šancí.  Ze druhé střely na naší branku naopak skórovali v 6.min domácí. I nadále jsme soupeře tlačili, ale finální nahrávka a klid v předbrankovém prostoru nás stály jednoduché branky. V 11.min se navíc domácí opět z ojedinělého brejku dostali do vedení. Ve 14.min pustil dlouhý aut Emila Vrkoslava za sebe Vojta Řeháček a Vincek Nesvadba do protipohybu branaře skóroval. V 19.min Vilda Kučera dobrým pohybem s míčem na sebe nalákal 2 hráče a posunul vedle sebe do středu na Adama Šlechtu. Ten přesprintoval obránce a prostřelil branaře. Minutu nato se prosadil Vincek Nesvadba po uličce od Kuby Suchého. Škoda nevyužitých dalších cca deseti vyložených šancí v tomto zápase … Tým Hostinného se hned od začátku prezentoval krásným kolektivním pojetím, doplněným o pěkné individuální prvky. Do zápasu vlétli sebevědomě a za 5min vedli 4:0. Poté jsme se herně srovnali a začali být nebezpeční i my. V 9.min Kuba Suchý kličkou přešel přes útočníka a posunul na Jonase Horáčka. Jeho tečovaná střela nakonec obloukem přeskočila branaře a skončila v síti. Ve 37.min se taktéž tečovanou střelou prosadili i domácí. Ve 39.min prošel Adam Šlechta sám přes tři hráče a bezpečně proměnil. Ve 43.min domácí krásnou střelou rozvlnili síť. Minutu nato se prosadil Vincek Nesvadba po rychlém vyvezení míče od Emila Vrkoslava a přiťuknutí do střelecké pozice. V posledních pěti minutách však nastal opravdový šok: na co jsme sáhli i nesáhli, to se nepovedlo a soupeř (i my vlastní brankou) potrestal kompletně vše gólem. Výsledkem bylo za pět minut osm obdržených branek …

TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice     13:4 (10:2)

TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice   29:11

V příštím kole zajíždíme v sobotu 20.4. na hřiště do Mladých Buků, kde se utkáme nejprve od 10:00 s týmem TJ Dvůr Králové nad Labem a od 11:00 změříme síly s domácím souklubím FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř.