SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 17.9. jsme hostili čtvrtý turnaj Krajského přeboru starších přípravek na našem hřišti v Jilemnici. Našimi soupeři byly tentokráte dva regionálně nejbližší celky – nejprve jsme od 9:00 hostili celek FK Nová Paka/Sokol Stará Paka a od 11:00 jsme změřili síly se sousedním Vrchlabím. Oba tyto celky sehráli od 10:00 na našem hřišti svůj vzájemný zápas. Po minulém turnaji se rozhodl skončit s fotbalem Vašek Spilka, k dispozici jsme z rodinných důvodů neměli ani našeho dalšího branaře Oskara Býmu. Při letošní velice špatné situaci s počtem hráčů a dlouhodobé absenci Vincka Nesvadby nám zbývalo do hry 7 hráčů (tedy 1 na střídání a neměli jsme klasického branaře). Naštěstí Roztočtí měli na střídání hráče čtyři a tak nám půjčili do branky Tondu Luxe. Panovalo nádherné počasí – zpočátku byl ještě trávník ještě dost mokrý, ale „držel“.

SK Jilemnice  –  1.FK Nová Paka/TJ Sokol Stará Paka A   7:7 (2:1)

Sestava: Lux Antonín – Červinka Matěj, Pešek Václav, Šťastný Martin, Horáček Jonas, Kučera Vilém – Cejnar Štěpán, Suchý Jakub

Branky: 5., 7. a 37. Šťastný Martin, 28. a 47. Horáček Jonas, 40. a 44. Kučera Vilém

Do utkání jsme vstoupili odhodlaně a bez respektu. Zaskočili jsme Packé dobrou hrou po lajnách a brzy jsme byli za naši aktivitu odměněni. V 5.min Matěj Červinka dobře převzal rychlou rozehru od Tondy z branky a krásně vysunul Štěpána Cejnara. Ten se prosmýkl po lajně okolo svého obránce a krásně naservíroval do středu na vápno. Tam si sbíhal „Sety“ Šťastný a ranou do protipohybu branaře otevřel skóre. V 7.min byl faulován u lajny opět pronikající Štěpán Cejnar a nařízený trestný kop krásnou tvrdou ranou proměnil opět Martin Šťastný. Pak se v brance několikrát zaskvěl Tonda Lux, který nás podržel brilantními zákroky. Ve 12.min však nestačil na krásnou křížnou střelu Packých, která zaplula do protilehlé šibenice. Poté byla hra vyrovnaná, spíše jsme měli navrch, ale po ztrátách míče jsme vícekrát nestihli zachytit náběhy soupeřových útočníků. V tyto momenty nás opět podržel Tonda Lux, který pěti šesti skvělými výběhy daleko za vápno buď akce přerušil anebo donutil Packé ke střelám mimo branku. Do poločasu jsme ještě i my měli několik šancí, leč brankou neskončila žádná. Druhý poločas proti druhému týmu Packých začal naší chybou, kdy jsme se na útočné polovině nechali přehodit, a útočník soupeře brejk vyřešil přesnou střelou. Ve 28.min jsme poločasové skóre srovnali, když „Béda“ Pešek po kličce posunul před sebe na Martina Šťastného. Ten nádhernou uličkou vyslal do brejku Jonase Horáčka, který v zakončení zachoval chladnou hlavu a placírkou uklidil podél branařovy nohy. Ve 30.min se soupeřův útočník probil přes našeho obránce a prostřelil Tondu na bližší tyč. Ve 37.min zahrávali Pačtí trestňák a míč prošel vedle hlav do sítě. Ještě v téže minutě vybojoval na vápně míč Štěpán Cejnar, posunul vedle sebe a „Sety“ Šťastný propálil vše, co mu stálo v cestě. Hned z rozehry se Packý útočník vydal přímo k brance a z 15m trefil šibenici. Ve 40.min získal na obránci za vápnem míč Jonas Horáček, rychle přihrál před branku na Vildu Kučeru, jenž se zblízka nemýlil. Ve 44.min získal na naší půli míč Matěj Červinka a krásnou kolmicí vyslal do brejku Vildu Kučeru, jenž zblízka prostřelil branaře. Jenže opět z rozehry po této brance vzal útočník míč, prošel přes tři naše hráče a zamířil přesně k tyči. Ve 47.min hosté využili naší chyby na půlce a brejk proměnili po kličce do prázdné. Ještě v téže minutě nám branku svou chybou „na oplátku“ daroval soupeř, když branař chytl míč ze hry a položil si jej na zem k rozehře nohou. Hbitý Jonas Horáček využil jeho zaváhání a míč mu stihl ukopnout do branky.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  1.FK.Nová Paka /TJ Sokol Stará Paka 1  5:7 (4:2)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky  –  1.FK Nová Paka/TJ Sokol Stará Paka  12:14

Naším dalším soupeřem byl v derby celek FC Vrchlabí.

SK Jilemnice – FC Vrchlabí A     3:17 (3:12)

Branky: 1. Horáček Jonas, 8. Suchý Jakub, 20. Kučera Vilém

Hned v první minutě se po zisku míče Vildy kučery prosadil pěknou střelou Jonas Horáček. Hosté po dvou pěkných střelách ve 3. a 5.min otočili ve  svůj prospěch. V 8.min se do souboje na půlce dostal Kuba Suchý. Sledoval vysoký míč a pokračoval v pohybu za ním k brance. Před vápnem podstoupil další vítězný souboj a akci zakončil krásným lobem branaři. Tím srovnal na 2:2. Od desáté minuty nám však zjevně došly síly a i když jsme srdnatě bojovali o každý míč, soupeř měl ze hry více. Navíc jsme také začali více chybovat a soupeř nekompromisně trestal. Zatímco my jsme do zbytku poločasu skórovali pouze jednou ve 20.min Vildou Kučerou, soupeř zatížil naše konto hned deseti brankami. Druhý poločas proti druhému týmu byl herně vyrovnanější, ale nám úplně selhala koncovka, Vrchlabští se prosadili pětkrát.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  – FC Vrchlabí 1     3:7 (1:3)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice – FC Vrchlabí  6:24

Příští týden máme volno, protože tento víkend je na Královéhradecku vyhrazen turnajům Výběrů OFS U10, U11, U12 a U13. Další 5. kolo hostíme opět my a přivítáme první dva týmy naší soutěže.

Na hřišti v Roztokách v neděli 1.10. změříme od 9:00 síly Vrchlabím, od 11:00 nás čeká suverén soutěže celek MFK Trutnov.