SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 6.5. jsme v rámci 5.kola zajížděli k dalšímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek. Tentokrát jsme jeli k nejvzdálenějšímu soupeři a to do Červeného Kostelce. Tohoto turnaje se krom nás a pořádajícího celku SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší ještě zúčastnili týmy TJ Dvůr Králové nad Labem a TJ Rasošky. Na turnaji nás navíc čekala dohrávka jednoho zápasu s Červeným Kostelcem z odloženého turnaje 3.kola. Naši a Kostelečtí hráči na hřišti včetně této dodávky strávili 120 min, což je jako u dospělých včetně prodloužení!!! Předpověď počasí na průběh turnaje v Červeném Kostelci neslibovala nikterak veselé vyhlídky, ale nakonec poprchávalo jen v prvním zápase a poslední utkání se hrálo dokonce většinou za svitu slunce. Opět nám chyběl první branař Šimon Albrecht a z mladíků Vašek Spilka a Štěpán Cejnar, do sestavy se z dovolené vrátili Martin Šťastný a Martin Nýdrle. Po zranění už byl k dispozici i Jonas Horáček. Nejistý byl start Matěje Červinky, o jehož účasti rozhodl až aktuální zdravotní stav ráno před odjezdem. I tak jsme z mladší přípravky využili služeb Matěje Mizery a Honzy Hanuše, abychom týmy doplnili o hráče na střídání.

Pro všechny zápasy jsme se s trenéry ostatních celků dohodli na formě hry bez poločasové výměny domácího celku. Sestavy jsme celý turnaj nechali stejné. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A        8:0 (3:0)

Sestava: Horák Mikuláš – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Červinka Matěj – Horáček Jonas, Suchý Václav

TJ Dvůr Králové nad 1  –  SK Jilemnice 1        4:0 (3:0)

Sestava: Kynčl Jan – Pešek Václav, Suchý Jakub, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Nesvadba Vincent – Hanuš Jan, Mizera Matěj

Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale kluzký terén za lehkého deště přece jen lépe zvládali hráči Dvora. Ve 3.min jsme nepokryli dorážejícího hráče po rohu a ten jednoduše vsítil branku. V 7.min Štěpán Kuřík napřáhl z dálky, ale lehce branku přestřelil. V 10.min se míč ze skrumáže vykulil před záložníka soupeře a ten střelou do vinglu nedal Honzovi žádnou šanci. Ve 14.min jsme lacino ztratili míč na půlce a soupeř brejk proměnil. Po změně stran jsme byli Dvorským ještě vyrovnanějším soupeřem, ale nutno sportovně přiznat, že k mnoha střeleckým pokusům jsme své útoky nedotáhli. Ve 26.min se soupeř prosadil po střele o tyč a uzavřel tak skóre na konečných 4:0.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Dvůr Králové nad Labem  –  SK Jilemnice        12:0

Naším dalším soupeřem byl dnes poprvé domácí celek.

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší A – SK Jilemnice A   1:10 (0:3)

Branky: Nýdrle Martin 6x, Laušman Adam 2x, Horáček Jonas, Šťastný Martin

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1 – SK Jilemnice 1   3:3 (2:1)

Branky: 9. a 30. Kynčl Jan, 17. Nesvadba Vincent

Zápas začal opatrně a oba týmy buď dobře bránili nebo né úplně dobře zakončovali. Jako první jsme inkasovali v 7.min po naší chybě my – soupeřův útočník ale vyslal pěknou střelu, na kterou Honza nedosáhl. V 9.min hosté faulovali před 5m vápnem. Trestný kop rozehrával náš branař Honza Kynčl a „vymetl pavouky ze šibenice“. Ve 12.min se stejná situace naskytla hostům a jejich záložník se trefil jen o malinko hůře, ale také gólově. Do druhé půle jsme na soupeře vlétli s vidinou brzkého vyrovnání. Benjamínek Honza Hanuš dobře zpracoval zády k brance a dal vedle sebe na Vildu Kučeru. Tomu do střely skákal obránce, ale Vilda jen pustil za sebe na Vincka Nesvadbu. Toho míč překvapil a nestihl reagovat pravačkou, ale levou míč trefil parádně pod branařem. Ve 21.min hosté opět získali vedení po doslova dělovce z vápna. V poslední minutě jsme však srovnali, když při secvičeném rohu všichni volní hráči z pole stáhli své obránce náběhem k zadní tyči, z půlky si 5m před vápno sběhl branař Honza Kynčl. Štěpán Kuřík mu dal milimetrový pas a Honzův volej se zastavil až v brance v protilehlé síti – konec 3:3.

SK Červ.Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podk.  –  SK Jilemnice    4:13

Naším dalším soupeřem byl tým TJ Rasošky.

SK Jilemnice A  –  TJ Rasošky A   9:4 (4:2)

Branky: 3., 4., 19., 25. a 30. Laušman Adam 2x, 9. a 21. Armstrong Vojtěch, 15. a 17. Nýdrle Martin

Na soupeře jsme vlétli všemi hráči s vidinou rychlého zisku míče, leč soupeř se štěstím dostal míč po dvou odrazech do střelecké pozice a přesnou střelou nám po 20 vteřinách vsítil branku. I nadále jsme soupeře tlačili a ten brzy začal dělat chyby. Ve 3.min Vojta Armstrong krásnou uličkou vyslal Adama Laušmana a ten střelou na vzdálenější tyč srovnal. Rozehru po této brance jsme hned napadli a soupeř v tísni napálil z půlky míč vzduchem k naší brance. Miky správně stál až na vápně, jak po něm chceme, ale na „lob“ zareagovat nestihl. Hned z rozehry dal Matěj Červinka na Martina Nýdrle, ten se kličkou zbavil záložníka a přesným polovysokým pasem našel v běhu „Loužu“ Laušmana. Ten si prvním dotekem krásně dal míč 2 m před sebe a střelou trefil bližší šibenici. V 9.min Martin Šťastný získal míč na půlce u levé lajny a přes šíři hřiště přenesl na Vojtu Armstronga. Ten se klamavým pohybem zbavil svého útočníka a z 18m vypálil krásnou prudkou ránu, která by jistě stoupala i za brankovou sítí. V poslední minutě první půle Jonas Horáček udržel při zpracování na zádech svého obránce, dal zpět „proti noze“ na Martina Nýdrle, jehož tečovaná střela skončila za zády branaře. Po změně stran se v 17.min Martin Nýdrle dostal k odraženému míči po střele Vaška Suchého a uklidil ji do protipohybu branaře. V 19.min Vašek Suchý přetlačil v souboji útočníka Rasošek a středem vyslal do samostatného nájezdu Adama Laušmana. Ten po kličce branaři pohodlně skóroval. Ve 21.min Matěj Červinka dobře napadal rozehru už u vápna soupeře a získal míč pro Martina Šťastného. Ten jej z první předal vedle sebe na Vojtu Armstronga, jehož tečovaná střela zamířila do jiné části brány, než kam skákal branař. Ve 25.min Adam Laušman převzal míč u lajny, obešel obránce a přízemní střelou zvýšil. V posledních dvou minutách jsme již útočili všichni a soupeř z ojedinělých nájezdů 2x skóroval. Poslední slovo měl však muž zápasu Adam Laušman a po dalším nájezdu a kličce branaři zpečetil naši výhru.

SK Jilemnice 1  –  TJ Rasošky 1   5:1 (2:1)

Branky: Nesvadba Vincent 2x, Kuřík Štěpán, Mizera Matěj, Kynčl Jan

SK Jilemnice  – TJ Rasošky    14:5

V posledním (dohrávaném) zápase jsme se dnes podruhé střetli s domácím celkem.

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší A – SK Jilemnice A   6:4 (3:2)

Branky: 13. a 21. Laušman Adam, 3. Nýdrle Martin, 16. Červinka Matěj

Pro tento zápas již víceméně svítilo slunce a to ještě více umocnilo už tak velkou únavu obou celků, které již v nohách měli 90 minut hry na měkkém mokrém terénu. Hned v 1.min domácí zahrávali roh a pěkným signálem se dostali do vedení. My jsme odpověděli ve 3.min, když Martin Šťastný střílel, míč byl zblokován před Martina Nýdrle, který pohotově vypálil mimo dosah branaře. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou. V 10.min náš branař nepochopitelně házel aut v době, kdy nebylo potřeba hru zrychlit. Míč skončil na kopačkách domácího útočníka, který jen pohodlně z 8m trefil prázdnou branku. Ve 13.min jsme srovnali po šibenici, kterou vymetl Adam Laušman. Už v nastavení první půle jsme udělali chybu na polovině hřiště a útočník nájezd proměnil. Hned po rozehře druhé půle jsme se natlačili k vápnu domácích a Matěj Červinka pohotově dorazil střelu Adama Laušmana. Ve 20.min jsme však nepokryli dorážku po rozehraném trestném kopu a domácí do prázdné skórovali. Minutu nato jsme v tomto zápase počtvrté a také naposledy srovnali, když Adam Laušman zužitkoval krásný pas od Vojty Armstronga. Do konce zápasu jsme pak však ještě po pěkných střelách levonohého domácího hráče dvakrát inkasovali, ale sami už jsme neměli síly nějakou branku vstřelit.

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1 – SK Jilemnice 1   4:2 (1:2)

Branky: Kuřík Štěpán, Hanuš Jan

SK Červ.Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podk.  –  SK Jilemnice    10:6

Turnaj hodnotíme vesměs dobře. Po fiasku, které jsme předvedli v úterý v Hořicích, měla hra nějaký řád a smysl.

K utkáním 6.kola Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje zajíždíme v neděli 14.5. do Hostinného. Od 15:00 nás čeká druhý tým aktuální tabulky – TJ Dvůr Králové nad Labem. Od 16:00 se utkáme s lídrem průběžného pořadí – domácím TJ Tatran Hostinné. A od 17:00 si s Hostinným zahrajeme druhý zápas, kterým dokončíme dohrávky všech pěti zápasů z dvou odložených turnajů.