SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 7.10. jsme zajížděli k šestému turnaji Krajského přeboru starších přípravek do Žacléře. Našimi soupeři byl nejprve od 11:00 celek MFK Trutnov, od 12:00 jsme změřili síly s domácím celkem … Na tento turnaj jsme nemohli počítat hned se čtyřmi z deseti hráčů, které v kategorii máme. K dlouhodobě zraněnému Vincku Nesvadbovi se přidali Kuba Suchý (návštěva očního lékaře), Emil Vrkoslav (hokejový zápas) a den předem i Jonas Horáček (nemoc). Z mladší přípravky jsme po dohodě s jejich trenéry povolali Honzu Hanuše a Matěje Mizeru. Předem jsme také byli dohodnuti s Roztockými, že nám ještě zapůjčí jednoho hráče, protože pokud by se jim na zápas dostavili všichni potvrzení hráči, měli mít na střídání hráčů dostatek. Naše řady tak doplnila ještě Adéla Jirásková. V Žacléři panovalo sice místy větrné, ale příjemné počasí.

MFK Trutnov I. A  –  SK Jilemnice      18:4 (6:3)

Sestava: Býma Oskar – Jirásková Adéla, Pešek Václav, Šťastný Martin, Kučera Vilém, Červinka Matěj – Cejnar Štěpán, Mizera Matěj, Hanuš Jan

Branky: 3., 15. a 34. Šťastný Martin, 2. Kučera Vilém

Utkání začalo očekávaným náporem Trutnovských, kteří se hned po 40ti vteřinách ujali vedení po akci po lajně a přesné střele. Za dalších 40 vteřin bylo srovnáno, když Vilda Kučera dorazil střelu Matěje Červinky. Ve 3.min Trutnovští skórovali po pěkné individuální akci, na což jsme hned z rozehry odpověděli brankou Martina Šťastného po přiťuknutí od Adély Jiráskové. Pak se hra odehrávala spíše od vápna k vápnu a s největším favoritem jsme herně drželi krok. V 9.min se po krásné akci celé pětky prosadili Trutnovští doklepnutím do prázdné. Naposledy jsme srovnali v 15.min, kdy „Béda“ Pešek pěkně oklamal protivníka pohybem ramen a posunul na půlku na Štěpána Cejnara. Ten si míč zasekl a jen jej vykulil do strany do plného běhu Martina Šťastného. Ten se přehnal okolo obránce a podél nohy branaře srovnal. V 17.min se krásnými kličkami přes tři hráče dostala Adéla Jirásková až před branaře, ten ale její střelu bravurně zneškodnil. Mezi 19. – 20.min však Trutnovští dvěma brankami odskočili ve skóre, které ještě navýšili v poslední minutě dorážkou odraženého míče. Proti druhému „prvnímu“ týmu soupeře jsme již tahali od začátku za kratší konec, a když se k tomu ještě přidala neschopnost zakončit brankou i ty nejvyloženější šance, výsledkem byl za poločas náš jediný vstřelený gól ve 40.min Martinem Šťastným po vypíchnutí rozehry soupeře a přelobování branaře. Sami jsme však obdrželi branek dvanáct.

MFK Trutnov I. 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    12:4 (4:4)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

MFK Trutnov I.  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky     30:8

Naším dalším soupeřem byl domácí celek, tvořený souklubím FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř.

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř  –  SK Jilemnice    18:4 (8:2)

Branky:  12., 27. a 44. Kučera Vilém, 3. Šťastný Martin

V tomto zápase jsme otevřeli skóre ve 3.min my, když Adéla Jirásková vyhrála dva souboje na vlastní půli u lajny a posunula na mladíka „Glóbuse“ Hanuše. Ten si poradil se svým obráncem a přesně přihrál na „Setyho“ Šťastného, který do protipohybu branaře krásně zavěsil. V 7.min bylo srovnáno, kdy se středem prosmýkl útočník domácích a prostřelil Oskara v brance. V 10.min domácí otočili po přesné střele k tyči. Ve 12.min Matěj Červinka vyvezl balón z vápna k půlce a přesnou kolmicí vyslal do brejku Vildu Kučeru, který jej se štěstím proměnil a srovnal stav utkání. Pak jsme zahodili nekoncentrovaností v zakončení dvě tutovky. V rozmezí 17. – 22.min jsme za 5 min obdrželi 5 branek a bylo po zápase. Domácí navíc v nastavení první půle ještě jednu branku po naší hrubé chybě přidali. Hned z první „polostřely“ druhého poločasu domácí po 15ti vteřinách opět skórovali, na což jsme odpověděli hned v následující minutě: „Béda“ Pešek si poradil hned s dvojicí protivníků a přihrál na Matěje Červinku, jehož střelu branař vyrazil jen na nohu Vildy Kučery, pro nějž nebyl problém doklepnout do poloodkryté branky. Hned z rozehry se rychlou akcí a střelou na vzdálenější tyč prosadili opět domácí. Pak se hra přelévala nahoru dolů a obě družstva si vytvářela šance, které buď likvidovali zdatní branaři nebo nezdatní střelci – na obou stranách. Leč i v tomto poločase nás neminul totální herní výpadek a mezi 10. – 16.min jsme během 6ti minut inkasovali šestkrát. Poté se ještě ve 44.min prosadil Vilda Kučera po krásné akci Štěpána Cejnara, který se prosadil přes dva hráče a nájezd dva na branaře vyřešil příhrou Vidovi před prázdnou branku. V posledních dvou minutách jsme ještě obdrželi dvě branky po jedné hrubé chybě a dobře zahraném rohu.

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice     2:2 (2:1)

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  20:6

Další kolo hostíme v neděli 15.10. my v Jilemnici, kde od 9:00 změříme síly s celkem 1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka a od 11:00 vyzveme pořadatele tohoto turnaje FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř. Oba tyto celky sehrají na našem hřišti od 10:00 svůj vzájemný zápas.

Přijďte nás povzbudit – v Jilemnici je to na podzim poslední turnaj !!!