SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 12.5. jsme zajížděli k šestému jarnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek do Trutnova. Našimi soupeři byl nejprve od 11:00 celek FC Vrchlabí, od 12:00 jsme změřili síly s domácím celkem … Nemoc vyřadila ze hry už v týdnu Vildu Kučeru a Emila Vrkoslava, ráno před odjezdem se s herečkami vzbudil (a proto s námi nejel) také Vojta Řeháček. Opět nás „ve štychu“ nenechali Adam a Matěj Šlechtovi a vypomohli nám i s tímto turnajem. Z mladší přípravky, která hrála souběžně s námi a měla dostatek lidí, jsme si ještě vypůjčili rychlíka Matěje Mizeru. Roztockých však bylo ještě o tři méně než nás, a tak jsme po dohodě s nimi i Matějem právě jeho zapůjčili jim. Stejným způsobem si hráčsky vypomáháme celou sezonu. Panovalo nádherné fotbalové počasí.

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice      11:8 (5:3)

Sestava: Býma Oskar – Červinka Matěj, Pešek Václav, Šťastný Martin, Nesvadba Vincent, Cejnar Štěpán – Suchý Jakub, Horáček Jonas, Šlechta Adam, Šlechta Vojtěch

Branky: 3., 7. a 30. Nesvadba Vincent, 27. a 33. Šlechta Adam, 24. Šťastný Martin, 34. Šlechta Vojtěch, 38. Cejnar Štěpán

Hned od první minuty byla na našich hráčích vidět změna v herním projevu oproti minulému týdnu, kdy jsme se v obou turnajích neprezentovali dobře. Vrchlabský tým hrál také dobře a tak se hra přelévala ze strany na stranu. Jako první skóroval ve 3.min Vincek Nesvadba. Oskar prudkým pasem našel na půli u lajny Matěje Červinku, jenž po prvním doteku krásnou kolmicí vyslal do brejku Vincka. Ten si dovolil kličku branaři a pohodlně skóroval. V 6.min Vrchlabští srovnali po pěkné kombinaci střelou k tyči. Minutu nato „Béda“ Pešek vymíchal u lajny na půli útočníka a po lajně vyslal Vincka. Ten klamavým pohybem rameny poslal pryč obránce a útok od lajny zakončil střelou na vzdálenější tyč. V další minutě Vrchlabští hezkou střelou o tyč srovnali, aby se pak v 10.min ujali vedení po dalekonosné střele z dálky, kterou Oskar chytat nemohl. Ve 14.min chyběl Vojtovi Šlechtovi krok, aby dorazil do prázdné střelu Jonase Horáčka. Z protiútoku nás Vrchlabští dobře vykombinovali, ale zázračným zákrokem vyrazil na roh tutovku blízka Oskar. V 17.min přidali Vrchlabští branku po kličce před vápnem a střele bodlem. V předposlední minutě první půle padli dvě branky: Nejprve Kuba Suchý šikovně prostrčil za půlkou na „Setyho“ Šťastného, který dobře vyhodnotil vysunuté postavení branaře a z 20m ho „lobnul“. Z rozehry se však soupeř dobře uvolnil a střelou z dálky pod Oskarem stanovil poločas na 5:3. Druhý poločas proti dalšímu týmu Vrchlabí začal hned ve 27.min naší chybou ve středu pole a tvrdou střelou k tyči, kterou Oskar přes 5 hráčů neviděl. Z rozehry jsme soupeře natáhli k našemu vápnu, aby pak „Béda“ Pešek vyslal kolmici na Štěpána Cejnara. Ten z první „průnikovkou“ za obranu vyslal do brejku hned 3 naše hráče na branaře. Adam Šlechta nakonec vyřešil situaci přesnou střelou. Ve 30.min „Sety“ Šťastný obešel záložníka, ale nepřesnou příhrou ztratil míč. Ten však na obránci dobře vybojoval Štěpán Cejnar a přesně našel Vincka Nesvadbu. Ten naznačením střely oklamal obránce, přehodil si na levou a tou vsítil. Ve 33.min Matěj Červinka vyvezl míč z obrany a přetaženým pasem až k praporku vyslal do volného prostoru Jonase Horáčka. Ten už při dobíhání k míči letmo pohledem zkontroloval situaci před brankou a přesným pasem našel na bližší tyči Adama Šlechtu, jenž míč tvrdě propálil do sítě. Minutu nato otálel branař soupeře s rozehrou, včas ho atakoval Adam Šlechta a odkop zblokoval. Míč se odrazil od tyče a kopíroval brankovou čáru. Pohotovost prokázal Vojta Šlechta a u druhé tyče jej stihl dorazit. Ve 38.min jsme opět skórovali my, kdy Štěpán dorazil zblokovanou střelu, kterou sám vyslal. Pak se v rozmezí 40.-42.min prosadili dvakrát Vrchlabští, kdy nejprve předvedli hezkou akci a poté úspěšně dorazili zblokovanou střelu. V poslední pětiminutovce už jsme byli „unavenějším“ týmem a soupeř nás jednou po rohu a dvakrát po naší chybě brankově potrestal.

FC Vrchlabí 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    12:5 (9:2)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

FC Vrchlabí  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky 23:13

Naším dalším soupeřem byl domácí celek.

MFK Trutnov II. A  –  SK Jilemnice    11:7 (1:5)

Branky:  14., 17., 21. a 28. Šlechta Adam, 2. a 27. Šlechta Vojtěch, 23. Horáček Jonas

V prvním poločase proti Trutnovu jsme podali nejlepší výkon na tomto turnaji. Trutnovští hráli také velice dobře, ale my jsme je prostě „smetli“. Hned ve 2.min se prosadil Vojta Šlechta po nezištné přihrávce od „Bédy“ Peška. Oskar v brance nás poté několikrát fantastickými zákroky podržel, když se nedařilo „vepředu“. Ve 14.min se Adam Šlechta prosadil střelou na bližší tyč. V 17.min prošel Adam sám individuálně středem a po zasekávačce branaři levačkou skóroval. Ve 21.min Kuba Suchý obětavým skluzem zabránil útoku a ještě rychle rozehrál za beky, kam si naběhl Adam Šlechta a po kličce branaři skóroval. Dvě minuty před půlí Vojta Šlechta otočil hru na druhou stranu na Jonase Horáčka, jenž se štěstím obešel beka a na přední tyči prostřelil branaře. V poslední minutě se prosadili i domácí po umístěné střele k tyči. Začátek druhé půle proti dalšímu týmu Trutnova byl vyrovnaný. Na branku domácích ze 27.min jsme odpověděli hned z rozehry. „Béda“ Pešek ukličkoval útočníka i záložníka, dostal se ke střele, ale ta byla zblokována. Naštěstí však přímo k nohám Vojty Šlechty, jenž bez přípravy z první zavěsil. Minutu nato se prosadil Adam Šlechta, když přetlačil postupně v soubojích o míč tři soupeře a skóroval. Ve 30.min domácí skórovali po krásné akci 2 na 1. Pak už nám rychle docházeli síly a soupeř nám za zbylých dvacet minut vstřelil osm branek, my už jsme se prosadit bohužel nedokázali.

MFK Trutnov II. 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice     13:1 (8:1)

MFK Trutnov II.  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    24:8

V příštím kole hostí turnaj podruhé na jaře naše souklubí, poprvé se představíme v Jilemnici. V neděli 19.5. se utkáme nejprve od 9:00 se souklubím TJ Tatran Hostinné/Sokol Vítězná a od 11:00 změříme síly s pořadatelem dnešního turnaje MFK Trutnov II. Oba naši soupeři sehrají od 10:00 na našem hřišti svůj vzájemný zápas.