SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 9.10. jsme turnaj sedmého kola Krajského přeboru starších přípravek pořádali podruhé na podzim my. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči TJ Tatran Hostinné, od 11:00 jsme změřili síly s týmem SK Jičín. Poprvé si rozdíl mezi okresní úrovní mladší přípravky a krajskou úrovní starší přípravky vyzkoušel branař „mladíků“ Václav Spilka. Panovalo krásné ještě snad letní počasí. Utkání shlédla největší divácká návštěva podzimu, konkrétně 94 diváků. S trenéry obou našich soupeřů jsme se dohodli na formě zápasů bez poločasového střídání družstev. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

SK Jilemnice A  –  TJ Tatran Hostinné A     14:2 (8:1)

Sestava: Horák Mikuláš – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Pešek Václav, Šlechta Adam

Branky: 1., 15., 25. a 33. Laušman Adam, 2., 12., 14. a 28. Kavan Marek, 19., 24. a 34. Šlechta Adam, 6. a 29. Nýdrle Martin, 10. Pešek Václav

Hned od začátku jsme na soupeře vlétli a po 50 vteřinách vsítili první branku. Martin Šťastný předběhl u lajny soupeře a dal do středu na Martina Nýdrleho. Ten přesnou přihrávkou vysunul Adama Laušmana, jehož klička pod sebe a následná přesná střela k tyči byly precizní. Roh Martina Nýdrleho z 2.min na přední tyči prodloužil Vojta Armstrong a osamocený Marek Kavan na zadní měl lehkou práci. Ve 4.min jsme od našeho praporku špatně rozehráli před naši branku a soupeř zblízka trestal. V 6.min si odražený míč po střele Vojty Armstronga sebral Martin Nýdrle a pěkným obstřelem uklidil míč k tyči. V 10.min se k odvážnému průniku odhodlal Martin Šťastný a jeho střelu vyrazil branař na roh, který zahrával Martin Nýdrle. Na ten si krásně naběhl „Béda“ Pešek a zblízka nedal branaři prachžádnou šanci. Ve 12.min si roh Marka Kavana nešťastně srazila obránkyně hostí do vlastní sítě. Ve 14.min Marek Kavan pohotově dorazil střelu Adama Laušmana do sítě. V 15.min se po hezkém průniku Vojty Armstronga po lajně prosadil levačkou Adam Laušman. Minutu před půlí po krásné kombinaci Adama Laušmana s Bédou Peškem vstřelil hezkou branku Adam Šlechta. Po poločasové pauze nás zkraje 2x podržel Miky Horák v brance. Ve 24.min prokázal rychlou reakci Adam Šlechta, když pohotově dorazil střelu Adama Laušmana. Minutu nato vyhrál hlavičkový souboj Marek Kavan a Adam Laušman vysoký míč tvrdou ranou napálil do sítě. Ve 28.min Martin Šťastný křížným pasem našel Adama Laušmana, který se hezkou kličkou zbavil obránce a předložil tutovku Marku Kavanovi, jehož „jesličky“ byly ale nechtěné. Minutu nato z dálky tvrdě vypálil Vojta Armstrong. Jeho střelu vyrazil branař pouze k Martinu Nýdrlemu, jenž pohodlně dorazil. Ve 33.min přihrál Béda Pešek po lajně na Adama Laušmana, jemuž kličku pod sebe „zbaštil“ obránce. A jeho následná střela přesně k tyči byla krásná. Minutu nato vyslal Martin Šťastný krásnou uličkou do brejku Adama Šlechtu, na jehož střelu levačkou byl branař krátký. V poslední minutě pak hosté vstřelili druhou branku po naší ztrátě míče na půlce a následném brejku.

SK Jilemnice 1  –  TJ Tatran Hostinné 1     2:8 (0:5)

Sestava: Spilka Václav – Kynčl Jan, Suchý Václav, Kuřík Štěpán, Nesvadba Vincent, Rychtr Dominik – Kučera Vilém, Červinka Matěj

Branky: Nesvadba Vincent, Kuřík Štěpán

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice  – TJ Tatran Hostinné      16:10

Naším dalším soupeřem byl v tabulce druhý celek SK Jičín.

Sestavy jsme nechali stejné, jen u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

SK Jilemnice A  –  SK Jičín A      9:7 (4:2)

Branky: Laušman Adam 3x, Kavan Marek 2x, Nýdrle Martin 2x, Šlechta Adam, Pešek Václav (pen.)

SK Jilemnice 1 – TJ Dvůr Králové nad Labem 1      4:11 (2:4)

Branky: 17. a 35. Kuřík Štěpán, 12. Rychtr Dominik, 33. Suchý Václav

Od první minuty až do konce zápasu jsme tahali za kratší konec. Hned v 1.min soupeř střelou zpoza obránce otevřel skóre zápasu. Ve 4.min jsme prohráli dva souboje u lajny po sobě a útočník brejk proměnil. V 6.min slibnou šanci Vincka Nesvadby bravurním zákrokem zmařil soupeřův branař. Naopak další naši chybu před naším vápnem v 7.min soupeř nemilosrdně trestal. Ve 12.min Honza Kynčl naopak souboj na půlce vyhrál a přesnou příhrou vyslal do brejku Dominika Rychtra, jenž nájezd proměnil krásnou střelou. V 17.min Matěj Červinka od lajny přihrál do středu na Štěpána Kuříka, jenž se kličkou zbavil protihráče a pěknou střelou snížil na rozdíl jediné branky. Ale naději do půlky ještě srovnat zhatila naše fatální chyba hned po soupeřově rozehře a následný proměněný brejk. Po poločasovém hvizdu jsme soupeři nahráli do stoprocentní šance sami a jičínský útočník se nemýlil. Ve 27.min soupeř potrestal „neznalost“ pravidla o rozehře po chyceném míči ze hry od našeho branaře z mladší přípravky. Nelze mu nic vyčíst. V následujících 2 minutách jsme dvakrát inkasovali branku jako „přes kopírák“ – laciná ztráta míče v předbrankovém prostoru a následná jednoduchá střela soupeře. Ve 31.min se soupeř naopak prosadil po pěkné kombinační akci. Ve 33.min napřáhl z dálky Vašek Suchý a jeho tvrdá rána zaplula k levé tyči. Ještě v téže min jsme opět nedůrazem v souboji a následném brejku opět dostali branku m. Ve 35.min se hezkou střelou z dálky prosadil i Štěpán Kuřík. Poslední slovo ale měli hosté, když minutu před koncem potrestali naši laxnost u rohového praporku a po příhře před branku jednoduše skórovali.

SK Jilemnice   –  SK Jičín     13:18

V příštím kole zajíždíme v neděli 16.10. na turnaj do Jičína, kde se od 10:00 utkáme nejprve s celkem TJ Dvůr Králové nad Labem a od 11:00 změříme síly s domácím týmem.