SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 20.5. jsme v rámci 7. kola zajížděli k dalšímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek. Tentokrát jsme jeli k nejvzdálenějšímu soupeři a to do Červeného Kostelce. Tohoto turnaje se krom nás a pořádajícího celku SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší ještě zúčastnili týmy sousedního FC Vrchlabí a suveréna naší soutěže TJ Tatran Hostinné. Až v tomto sedmém kole se nám podařilo naplnit kvótu 16 hráčů (dva hráči na střídání u obou našich týmů) z „vlastních zdrojů“, tedy že jsme nemuseli tým doplňovat hráči z mladší přípravky. Pokud tedy pomineme fakt, že jsme v zimní přestávce „postaršili“ do naší kategorie 4 kluky roč. 2014 … Předpověď počasí slibovala teplo a takřka jasno, což se i vyplnilo. Zdravotní stav branaři Mikuláši Horákovi ještě nedovolil nastoupit a tak jsme k Šimonu Albrechtovi v brance jednoho týmu plánovali (i s ním) protočit na tomto postu ještě Vaška Spilku, Vincka Nesvadbu a Honzu Kynčla, jenž bravurně odchytal už minulý turnaj v Kostelci. Jenže už cestou tam jsme Honzovi museli stavět kvůli žaludeční nevolnosti, která se později po prvním zápase projevila spíše jako viróza. Honza už do druhého ani třetího zápasu nezasáhl a strávil je v kabině mimo slunce. Celý tým včetně trenérů mu přeje brzké uzdravení.

Pro všechny zápasy jsme se s trenéry ostatních celků dohodli na formě hry bez poločasové výměny domácího celku. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší A – SK Jilemnice A   3:5 (2:1)

Branky: Laušman Adam 2x, Armstrong Vojtěch 2x, Horáček Jonas

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Červinka Matěj – Horáček Jonas, Nesvadba Vincent

SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1 – SK Jilemnice 1   3:3 (2:1)

Branka: 23. Suchý Václav

Sestava: Kynčl Jan – Suchý Václav, Pešek Václav, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Cejnar Štěpán – Spilka Václav, Suchý Jakub

Zápas byl hlavně o bojovnosti a nasazení. Kombinačně jsme byli asi lepší, soupeř zase lépe přecházel jeden na jednoho. Jako první udeřili v 7.min domácí, když Honza Kynčl dobře vyběhl proti samostatnému nájezdu útočníka, ale míč z jejich souboje odskočil přesně na nohu záložníka, který z půlky trefil prázdnou branku. V 9.min jsme mohli srovnat, ale Vildovi po centru ze strany od Štěpána Cejnara míč přeskočil nohu při jednoduché dorážce do prázdné. Ve 12.min nás  domácí potrestali za špatnou rozehru střelou do šibenice. V poločase už bylo na Honzovi vidět, že to není dobré, ale za každou cenu nechtěl nechat tým ve štychu a utkání dochytat. Ve 23.min „Béda“ Pešek vymíchal skvělou kličkou u lajny útočníka a posunul do středu na Štěpána Kuříka. Ten prodloužil k druhé lajně na Vaška Suchého. Ten skvělou zasekávačkou doleva poslal ze hřiště ven druhého útočníka, přistrčil si na střelu a (ač pravák) vypálil levačkou nechytatelnou pumelenici do protilehlého vinglu. Leč další příležitosti jsme nevyužili a domácí útočník ještě ve 29.min šikovně nastavil záda na střílený roh – konec 3:1 pro domácí.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Červ.Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podk.  –  SK Jilemnice    6:6

Naším dalším soupeřem byl třetí tým tabulky Vrchlabí. Vyčerpaný Honza Kynčl definitivně odstoupil ze hry, jeho místo v brance zaujal pro další dva zápasy Vašek Spilka. V druhém týmu nahradil pro zbylé zápasy Šimona v brance Vincek Nesvadba. Šimona jsme pak do hry zařadili v týmu, ze kterého odstoupil Honza. Protože v tomto týmu byli hned tři kluci r.2014, tak jsme v tomto týmu chtěli mít dva hráče na střídání. U týmů jsme se přehodili trenéři.

SK Jilemnice A  –  FC Vrchlabí A   11:1 (4:1)

Branky: 11., 14., 30., 31, 32. a 34. Laušman Adam, 3., 12. a 26. Nýdrle Martin, 28. a 35. Armstrong Vojtěch

Soupeř nás překvapil hned ve 40té sekundě, kdy se Vincek marně natahoval po ideálně umístěné přízemní střele k tyči. Jenže potom se překonával a chytal i nemožné. Naše hra se po obdržené brance zlepšila a zcela nečekaně jsme silné Vrchlabí do žádného tlaku nepouštěli, ba naopak. Ve 3.minutě Martin Nýdrle převzal za půlí přesnou příhru od Martina „Sety“ Šťastného, obránce si obhodil doleva a křížnou tvrdou střelou srovnal. I nadále jsme míče Vrchlabským odebírali už okolo poloviny hřiště a sami se tlačili do zakončení. V 7.min trefil Vojta Armstrong břevno, hned v další minutě těsně přestřelil Adam Laušman. V 11.min házel dlouhý aut do vápna Vojta Armstrong, Matěj Červinka šikovně odclonil beka, míč propadl až na zadní tyč k Adamu Laušmanovi, jenž suše zavěsil. Ve 12.min Jonas Horáček zatáhl hru až k praporku, čímž na sebe stáhl dva hráče. Potom vrátil zpět proti noze na Martina Nýdrle, jehož bombu zastavila až protilehlá boční síť. Ve 14.min „Sety“ Šťastný krásnou uličkou poslal do brejku Adama Laušmana, jenž levačkou prostřelil branaře. Poté se již do konce poločasu ani jeden tým neprosadil.

Po poločase se Vrchlabí ukázalo herně na hřišti v dobrém světle, ale obrana pracovala dobře, a co nezvládla, vyřešil vynikající Vincek v brance. Ve 26.min byl 5m za vápnem faulován Matěj Červinka. Trestný kop se chystal zahrávat Martin Nýdrle. V předepsané vzdálenosti od branaře clonící Vojta Armstrong zvedl ruce, aby ještě více znesnadnil výhled branaři. V tu chvíli ale schytal ještě V PŘERUŠENÉ HŘE loket do žeber. Musel vystřídat a trenér Vrchlabí hříšníka také ze hřiště stáhl. Martin Nýdrle trestňák proměnil bombou pod klacek. Uplynula minuta a další incident V PŘERUŠENÉ HŘE – úmyslné šlápnutí na kotník Adama Laušmana při přípravě zahrávání autu Vrchlabským hráčem. Adam musel ze hry a Vojta se s bolavým bokem musel vrátit do hry. S trenéry Vrchlabí máme výborné vztahy a postavili se k tomu čelem. Trenér oba kluky po incidentech sundal ze hřiště a důrazně jim pak domlouval. Totéž provedl s celým týmem po konci zápasu, takže má i naše uznání za řešení problému. My na to odpověděli nejlepším možným způsobem – šesti góly během osmi minut. A všechny vstřelili faulovaní hráči !!! V 8.min střelu Vojty Armstronga ztečovala obrana do protipohybu branaře. V 10.min rychlý aut Jonase Horáčka poslal do brejku Adama Laušmana a ten jej proměnil. Minutu nato Martin Nýdrle narazil Matěji Červinkovi, jenž uvolnil opět Adama Laušmana. Ten po kličce branaři pohodlně uklidil. Hned v další minutě si Adam Laušman sám vybojoval míč na obránci u lajny a nájezd proměnil. Ve 14.min Vincek lapil asi největší tutovku Vrchlabí v druhé půli a hned založil protiútok, z nějž „Sety“ Šťastný opět krásným pasem našel za obranou Adama Laušmana, který prostřelil branaře. Skóre uzavřel v následující minutě Vojta Armstrong, když si hrudí zpracoval vysoký míč od soupeřovy obrany a propálil vše, co mu stálo v cestě.

SK Jilemnice 1  –  FC Vrchlabí 1   3:8 (2:6)

Branky: Suchý Václav 3x

SK Jilemnice  – FC Vrchlabí    14:9

V posledním zápase jsme se střetli s lídrem tabulky z Hostinného. U týmů jsme se opět přehodili trenéři.

TJ Tatran Hostinné A – SK Jilemnice A   11:6 (6:3)

Branky: Laušman Adam 3x, Nýdrle Martin, Červinka Matěj, Armstrong Vojtěch

TJ Tatran Hostinné 1 – SK Jilemnice 1   9:4 (3:1)

Branky: 12. a 21. Albrecht Šimon, 25. Pešek Václav, 28.Kuřík Štěpán

Proti favoritovi jsme nastoupili odhodlaně a hra byla zpočátku vyrovnaná. Dobře chytal Vašek Spilka, ale i soupeřův branař svůj tým několikrát podržel. V 7.min jsme inkasovali po naší chybě v obraně. V 9.min Hostinné zvýšilo po pěkné akci. V 10.min Vašek vůbec neviděl ukrytou střelu, která prošla skrz skrumáž těl. Ve 12.min Vilda Kučera dobře podržel míč v útoku. Počkal na náběh Šimona Albrechta a v pravý čas na něj přihrál, Šimon se středem doslova probil přes dva hráče, pak přes branaře a svůj útok završil dovezením míče do prázdné. Hned v první minutě druhé půle Štěpán Cejnar zavezl míč k praporku, kde jej předal Štěpánu Kuříkovi. Ten zpětnou příhrou proti noze našel Šimona Albrechta, jehož střelu z první branař pouze sledoval. Pak jsme ale dvakrát během následující minuty inkasovali po našich chybách. Ve 25.min Kuba Suchý dotíral na obránce, až na něm míč získal a poslal jej na Vaška „Bédu“ Peška. Ten se kličkou zbavil beka a přesnou střelou k tyči zavěsil. V 7.min naše obrana ztečovala střelu záložníka do protipohybu Vaška v brance. Minutu nato si Vašek Suchý narazil s „Bédou“ vyslal pas na Štěpána Kuříka, jehož střela se v protilehlém vinglu ještě otřela o tyč. Pak už nám docházely síly a v poslední desetiminutovce jsme své šance neproměnili a naopak ještě třikrát inkasovali.

TJ Tatran Hostinné  –  SK Jilemnice    20:10

Turnaj hodnotíme velice dobře. Po počátečních peripetiích se tým semkl a bojoval i za zraněné či jinak indisponované hráče. Ve druhém poločase našeho třetího zápasu proti suverénnímu lídru tabulky nám už jak se říká došlo. Nicméně jsme ukázali, že i s týmy z úplného vršku tabulky umíme sehrát dobré zápasy.

K utkáním 8.kola Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje zajíždíme v neděli 28.5. do Hostinného. Od 13:40 nás čeká celek TJ Rasošky, od 15:00 tým TJ Jiskra Hořice a od 16:20 se utkáme s domácím týmem.