SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 18.2. jsme sehráli přátelské utkání na umělé trávě v Turnově s domácím celkem. Vzhledem k očekávanému nedostatečnému počtu hráčů domácích i našich pro sehrání „tradičních“ dvou souběžně hrajících utkání na dvou hřištích nám Turnovští nabídli jinou formu přátelského utkání. Dohodli jsme se pro formát „jako mladší žáci“, tzn. 7+1 na půlku hřiště. Krom tří hráčů (kteří jezdí na Výběry OFS, jež se tímto formátem hrají) v tomto počtu hráčů na dvounásobné velikosti hřiště zápas žádný z ostatních hráčů nikdy nehrál. Veliký „křest ohněm“ to byl zejména pro dva kluky z Roztocké mladší přípravky Lukáše Vávru a Jirku Kužela. Navíc vzhledem k délce rezervace UMT jsme se dohodli na sehrání tří třetin po třiceti minutách, takže kluci a holky odehráli „dospěláckejch“ 90 minut.

Co se ale náramně vydařilo bylo počasí, prakticky neustále svítilo slunce, jen chvílemi bylo pod mrakem, bylo bezvětří a na únor bylo nadprůměrně teplo.

TJ Turnov   –   SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky  9:5 (2:2, 2:2, 5:1)

Branky: Lumenda Viktor 3x, Vávra Lukáš, Blecha Štěpán

Sestava:

Býma Oskar – Suchý Jakub, Vávrová Kristýna, Jirásková Adéla, Kužel Lukáš – Pešek Václav, Lumenda Viktor, Nesvadba Vincent, Blecha Štěpán, Vávra Lukáš – Kučera Vilém, Pavlata Dominik, Kužel Jiří

Všichni zúčastnění zaslouží absolutorium, jak se přátelského utkání v „netradičním“ provedení zhostili. Výborně fungovala i spolupráce Roztockých a Jilemnických dětí, jako by spolu odjakživa hráli v jednom týmu. Ukazuje se, že účast Roztockých dětí na našem letním soustředění, vzájemné hráčské výpomoci při aktuálních nedostatcích hráčů v průběhu turnajů podzimní části soutěže a také společné halové tréninky „přinášejí ovoce“ v podobě soudržnosti a kamarádskosti, což se dokonale projevilo v tomto utkání. Turnovským jsme byli dvě třetiny vyrovnaným soupeřem a ani závěrečná třetina nebyla tak jednoznačná, jak by mohlo napovídat její skóre.

Všichni si utkání užili a k dalšímu přátelskému utkání jsme do Turnova pozváni na sobotu 9.3.2024 10:00 – 12:00.