SK VICTORY
JILEMNICE
V neděli 27.2. jsme se zúčastnili druhého letošního venkovního turnaje, na který jsme byli pozváni klubem FK Turnov. Oproti lednovému turnaji složení týmů turnaje doznalo pár změn. První z nich byla, že jsme již i my byli schopni postavit dva týmy. Tým FC Slovan Liberec byl nahrazen týmem SK Semily, domácí FK Turnov a FK Jablonec se účastnili. Jeden zápas se hrál 1×15 min. Obrovitánskou pochvalu zaslouží Turnovští pořadatelé, kteří měli připravená čtyři hřiště, takže ani jeden tým neměl časovou prodlevu a turnaj tzv. „odsejpal“
Propozice turnaje:
Osm týmů (dva z každého klubu) bylo rozděleno do dvou skupin:
Skupina A: FK Turnov modrá, SK Semily černá, FK Jablonec bílá, SK Jilemnice žlutá
Skupina B:FK Turnov bílá, SK Semily bílá, FK Jablonec zelená, SK Jilemnice oranžová
Ve skupinách se týmy utkali každý s každým. Po odehrání základní části byly týmy do play-off rozděleny následujícím způsobem: Do semifinále postoupili vítězové skupin společně s druhými týmy (A1-B2 a B1-A2). Vítězové těchto semifinálových bojů si zahráli o celkové prvenství, poražení o třetí místo. Týmy, které se v základních skupinách umístily na třetích a čtvrtých místech, se utkali v bojích o umístění následovně (A3-B4 a A4-B3). Vítězové těchto zápasů si zahráli o konečné páté místo, poražení svůj poslední zápas hráli o konečné sedmé místo.
Sestavy týmů:
Bohužel ráno při odjezdu jsme zjistili, že jeden z našich klíčových hráčů Adam Brožík přes noc dost ochořel. Ale jelikož je srdcař, uprosil rodiče, aby to mohl zkusit alespoň jako branař. Ještě před odjezdem v kabinách jsme tedy sestavu museli překopávat.
SK Jilemnice žlutá: Adam Brožík, Matouš Erlebach, Vojtěch Armstrong, Patrik Holubec, Adam Laušman, Filip Illner, Jan Jaroš, Jan Kynčl
SK Jilemnice oranžová: Mikuláš Horák, Ondřej Bochníček, Šimon Albrecht, Ondřej Hanč, Jan Soukup, Marek Kavan, Mikuláš Tóth, Šimon Tuláček
Jelikož se všechna kola hrála naráz a tudíž i naše týmy hrály souběžně, můžu komentovat jen zápasy oranžového týmu.
V základní skupině B byl prvním soupeřem „oranžových“ celek FK Turnov bílá. Hned ve druhé minutě jsme dostali gól, na nějž jsme do šesté minuty odpověděli třemi zásahy. Dva z nich zaznamenal Marek Kavan. Domácí v desáté minutě snížili na 2:3, ale hned v další minutě jsme zase vedli o dvě branky. Minutu před koncem snížili domácí na rozdíl jediné branky, ale vítězství jsme si již pohlídali. Ve druhém zápase jsme se poměřili s celkem SK Semily bílá. Rychle jsme vedli 2:0 a herně byli výrazně lepší. Zejména Mikuláš Tóth zahrál nadprůměrně skvěle. V šesté minutě jsme vedli již 4:0 a tak si kluci ve zbytku zápasu vyzkoušeli i posty, kde běžně nehrají. Zápas skončil naší výhrou 6:0. Posledním soupeřem „oranžových“ ve skupině byl FK Jablonec zelená. Mladí Jablonečtí hráči na tom byli technicky velice dobře, pro nás zase hrála vyspělost a hlavně kolektivní pojetí. V zápase dobře zachytal Mikuláš Horák, v poli se jako rozdílový hráč ukázal Ondra Hanč.
Skupinu tedy „oranžoví“ ovládli se stoprocentním bodovým ziskem se skóre 17:6.
Bohužel našemu „žlutému“ týmu se ve skupině A už tolik nedařilo. Hned z kraje bojů si koleno poranil Matouš Erlebach a nemoc tahouna Adama Brožíka se ukázala silnější, než bychom si my i on přáli. Už v prvním zápase bylo vidět, že moc chce, ale moc to nejde. Trenéři „žlutého“ týmu zvažovali jeho nasazení do dalších zápasů, ale po třetím už to bylo jasné – prostě to nejde a do dalších bojů Adam zasáhnout nemůže. „Žlutí“ v prvním zápase podlehli FK Turnov modrá 1:4, ve druhém těsně 1:2 celku SK Semily černá a třetí zápas skončil vítězstvím celku FK Jablonec bílá 4:1.
Zápasy ve skupinách rozhodly, že tým „oranžoví“ si zahrají o 1. – 4.místo a tým „žlutí“ o 5. – 6.místo. Jenže nám nastal problém: V týmu „žlutých“ se zranil Matouš Erlebach a kvůli nemoci odstoupil i jediný branař v týmu Adam Brožík. Takže tým neměl ani hráče na střídání ani branaře – všichni tři další potencionální branaři (Šimon Albrecht, Šimon Tuláček i Marek Kavan) byli v oranžovém týmu. V tuto chvíli je potřeba vyseknout obrovskou pochvalu a uznání Šimonu Tuláčkovi, který se dobrovolně přihlásil, že půjde do žlutého týmu chytat. Takže opustil tým, který jde do boje o medaile a nenechal ve štychu kamarády, kteří hráli svým způsobem „jen“ o 5. – 8.místo. Klobouk dolů, Šimone !!!
„Oranžoví“ se v semifinále utkali s týmem FK Jablonec bílá. Velice vyrovnaný duel byl dlouho nerozhodný. Utkání mělo dobrý náboj a obrany dlouho odolávaly. Zejména jablonecký branař předvedl 3-4 nádherné zákroky. Na soupeřovu branku ze sedmé minuty jsme odpověděli Ondrou Hančem v 11.min. O výsledku rozhodla branka, kterou jsme obdrželi 40 sekund před koncem z nepřehledné situace. Ta nás odsoudila do bojů o konečný bronz. V tomto zápase podali bojovný výkon zejména Šimon Albrecht a Ondra Bochníček.
„Žlutí“ v boji o to, zda postoupí do zápasů o páté nebo sedmé místo dobře začali. Vedli 4:1 a 5:2, ale euforicky hrající mladíci z Jablonce v poslední vteřině srovnali na 5:5 a šlo se do penalt. Ty lépe zvládli naši borci a v zápase o konečné páté místo je čekal celek SK Semily černá.
Ani tento zápas se našim „žlutým“ výsledkově nepovedl a po prohře 5:1 nám patřilo 6. místo.
„Oranžoví“ v zápase o bronz změřili síly s domácím celkem FK Turnov modrá.
Velice aktivní v tomto posledním zápase byli střelci našich obou branek Marek Kavan a Honza Soukup. Turnovští však dvě minuty před koncem srovnali na 2:2, a když se ani na jedné straně žádná další šance neproměnila, o zisku poháru a bronzových medailí muselo rozhodnout pět penalt. Všichni naši střelci byli neomylní a tak třetí penalta, kterou bravurní robinzonádou zneškodnil Miky Horák, rozhodla o zisku bronzových medailí pro náš oranžový tým !!!