SK VICTORY
JILEMNICE

Branky: 5., 38. a 58. Holubec Patrik, 32., 50. a 60. Armstrong Vojtěch, 13. a 35. Kynčl Jan

Sestava:
Albrecht Šimon (od 31.min Tuláček Šimon) – Armstrong Vojtěch, Bochníček Ondřej, Holubec Patrik, Tóth Mikuláš, Kynčl Jan – Doan David, Suchý Václav

V neděli 17.10. náš A-tým hostil v rámci osmého kola Okresního přeboru starších přípravek tým z Jablonce nad Jizerou. Na to že je půlka října panovalo příjemné počasí, sice nesvítilo slunce, ale bylo bezvětrno a relativně teplo.

Terén byl po včerejších domácích zápasech dorostu a mužů místy rozbitý, ale celkově převažovala pěkná tráva. S trenérem hostí jsme se dohodli na rozložení hrací doby do dvou třicetiminutových poločasů.

Jablonečtí hráči byli vesměs větších postav, což nám hlavně v první půli dělalo nemalé problémy. Po vzájemném oťukávání se v 5.min na vlastní půli rozběhl s míčem Patrik Holubec, a jelikož byl s míčem rychlejší než obránce bez míče, dostal se od lajny až před branaře a s přehledem proměnil. Hned z rozehry se však hostující útočník probil od lajny přes dva naše hráče a prostřelil Šimona. Ve 12.min náš branař zaspal při vyběhnutí, Jablonecký útočník měl k míči blíže a našeho gólmana obstřelil. V následující minutě Miki Tóth dobře zasekl na půlce a uličkou vyslal Vaška Suchého do brejku. Tomu se pomalá střela nepovedla a mířila mimo branku. Naštěstí akci zavíral na zadní tyči Honza Kynčl a dorazil do polo odkryté branky. I nadále naše hra nebyla dobrá, míče nám odskakovali a začínali jsme dělat i dost chyb v defenzivě. Navíc ve 23.min napálil náš branař zblízka míč do holení útočníka, od kterého se odrazil do naší branky. Hned v další minutě hosté vypíchli rozehrávku našemu obránci a brejk proměnili tvrdou ranou. Aby toho nebylo málo, ve 28.min jsme ve zmatku hostům „nalili“ míč 3m před naší branku a ti nás trestali.

O poločasové pauze jsme s hráči rozebírali věci, které by se v druhém dějství dali zahrát lépe a nabádali jsme je k větší aktivitě bez míče. Do druhé půle šel chytat Šimon Tuláček a Šimon Albrecht šel do hry. Hned od úvodního hvizdu bylo jasné, že na plac nastoupilo jiné mužstvo. Hráči dobře napadali a ztěžovali soupeři rozehru. Ten se často uchyloval k odkopům branaře v nouzi. Hned po dvou minutách jsme snížili, když Ondra bochníček převzal rozehru od Šimona z branky, posunul na Patrika Holubce, jenž s míčem opět „zařadil dvojku, spíš trojku…“. Před vápnem nezištně přihrál na Vojtu Armstronga, který pěknou střelou rozvlnil síť. Ve 35.min Šimon Albrecht založil akci u lajny na půlce obětavým skluzem a následným dobrým pasem našel rozběhnutého Vojtu Armstronga. Ten před převzetím letmým pohledem zkoukl situaci před brankou a po skvělém prvním doteku naservíroval v pravý okamžik před prázdnou branku jednoduchý gól pro Honzu Kynčla. O tři minuty později bylo srovnáno, když se Patrik dobře vrátil po prohraném souboji, míč si vybojoval zpět a rychlou otočkou se dostal do nájezdu, který proměnil střelou na bližší tyč. Poté se hra více uklidnila a my začali být malinko laxní v zakončení. Vedení na naši stranu strhl v 50.min Vojta Armstrong, když nadvakrát dorazil střelu Mikuláše Tótha. V 58.min ještě zkompletoval Patrik Holubec hatrick, když proměnil nájezd, do kterého jej vyslal Ondra Bochníček. Stejný počin (hatrick) se povedl i Vojtovi Armstrongovi, když na konečných 8:5 pečetil v závěrečné minutě lobem.

Zápas dvou rozdílných poločasů jsme na svou stranu otočili díky zlepšenému výkonu v druhé půli. V první půli byli hráči ještě asi v postýlkách, za výkon v druhém dějství zaslouží pochvalu.