SK VICTORY
JILEMNICE

Hodnocení sezony musíme rozdělit na dvě části – hodnocení podzimu a hodnocení jara. S ostatními trenéry naší kategorie jsme se shodli, že ideální počet hráčů na střídání je dva ke každému z našich dvou týmů. Čili při pravidly stanoveném počtu hráčů 5+1 je to celkem 16 hráčů. Při větším počtu hráčů na střídačce se kluci tzv. „nedostanou do zápasu“ neboť dost času stráví na střídačce. Do podzimní části sezony jsme vstupovali se sedmnácti hráči, tedy dá se říct s jedním navíc oproti „ideálnímu“ počtu. Z minulých let jsme byli zvyklí, že nám drtivá většina hráčů pravidelně jezdila na zápasy. Z podzimních 10 kol se nám však letos stalo, že na úplně všechna kola jsme museli tým doplnit 2 – 5 hráči z mladší přípravky. Tzn., že na každé kolo chybělo 3 – 6 hráčů z celkového počtu sedmnácti, kteří do této kategorie věkově patří. I tak jsme v tabulce podzimní části po odehrání všech 20 zápasů obsadili s šestibodovým mankem třetí místo s náskokem takřka dvaceti bodů na čtvrtého v pořadí.

 

Na začátku prosince jsme uspořádali v Jilemnické sportovní hale tradiční halový turnaj starších přípravek. Náš modrý tým obsadil osmé místo, žlutý tým podlehl ve finále suverénovi celého turnaje celku FK Nová Paka.

 

Po novém roce jsme se v únoru zúčastnili halového turnaje v Semilech, pořádaného OFS Semily. Tento turnaj jsme vyhráli se stoprocentní bilancí výher a celkovým skóre 25:3 z pěti zápasů.

 

O měsíc později 26.3. jsme se zúčastnili nadprůměrně silně obsazeného venkovního turnaje na Umělé trávě v Turnově. Dva týmy měli celky FK Viktoria Žižkov, FC Slovan Liberec, FK Jablonec a FK Turnov, po jednom celku krom nás měli ještě SK Kosmonosy, SK Mnichovo Hradiště, FK Brandýs nad Labem, Arsenal Česká Lípa, FK Varnsdorf, FC Zličín a SK Benátky nad Jizerou. Škoda, že i na tento turnaj jsme počítali hned 9 omluvenek i z řad „stěžejních“ hráčů. Ale více než celkové 14.místo nás těšila konfrontace s týmy naší kategorie, které hrají nejvyšší soutěž.

 

V zimní pauze nás ale postihla věc, na kterou jsme nebyli připraveni, a to ztráta hned 4 hráčů, bohužel stěžejních. Marka Kavana si vyhlédl FK Jablonec, Štěpán Blecha se na vlastní žádost vrátil do mateřských Roztok, Dominik Rychtr ukončil hráčskou kariéru a Adam Šlechta se rozhodl kvůli problémům se zády vyměnit svůj doplňkový sport (fotbal) ke svému sportu č.1 (lyžování) za plavání. Takže vzhledem k podzimní nedobré situaci s hráči kvůli nepřesvědčivé docházce se už tak špatná situace ještě zhoršila. Navíc se nám v zimní pauze dlouhodobě zranil Vincek Nesvadba a nehezkou delší nemocí si prošel náš první branař Šimon Albrecht.

Proto jsme byli nuceni v zimní pauze „postaršit“ krom jednoho všechny hráče ročníku 2014 do naší kategorie, abychom byli schopni jarní část Krajského přeboru vůbec dohrát. Způsobili jsme tak i velké problémy trenérům mladší přípravky, kteří si naopak museli vytáhnout další hráče z kategorie Elévů. Navíc nám bylo jasné, že pro kluky ročníku 2014 bude složitý nejen dřívější přechod do starší kategorie. Ale také, že se budou muset přizpůsobit Krajské úrovni soutěže ve starší kategorii namísto Okresní úrovně soutěže v mladší kategorii, kam věkově stále ještě patřili.

 

Ze tří skupin Krajského přeboru KHK vždy první dva celky postoupili do Finálové skupiny o šesti týmech. Týmy na třetím až šestém místě naší podzimní skupiny a třetím až sedmém místě ostatních dvou podzimních skupin utvořili dvě Skupiny o umístění po sedmi týmech, rozdělených regionálně. I v této jarní skupině nás sužovala častá absence vinou hlavně nemocí, dále vinou zranění, už dovolených apod. Takže až v osmém kole z celkových deseti jsme poprvé dali dohromady všech šestnáct hráčů (i s těmi postaršenými), kteří do jarní části patřili do naší kategorie. Přesto vše si myslíme, že jsme na jaře herně nezklamali a krom třetího v konečném pořadí tabulky Dvora Králové nad Labem jsme dokázali všechny týmy alespoň jednou porazit.

 

Bohužel situace s počtem hráčů ročníků 2013 a 2014 není v našem klubu úplně dobrá. A tak nám bylo jasné, že pokud chceme v této úrovni soutěže působit i v příští sezoně (podmínkou jsou dva týmy), musíme se s někým spojit, aby nám druhý tým dělal on. Naštěstí máme již dlouhodobě v žákovských i dorostenecké kategorii dobrou spolupráci se sousedními Roztokami. Jejich představitelé na naši nabídku o „fúzi“ i v naší kategorii pro příští sezonu souhlasili a tak pro příští sezonu přihlásíme do krajské úrovně soutěže náš společný tým. Jsme za to rádi, neboť bychom chtěli klukům následujících ročníků zachovat tuto úroveň soutěže a umožnit jim tak snadnější přechod do kategorie mladších žáků. Protože od této kategorie výš už jsou všechny jilemnické celky v krajských úrovních soutěží a aby tedy byl pro ně přechod co možná nejsnadnější.

 

Závěrem chceme všem klukům ročníku 2012 popřát mnoho nejen fotbalových úspěchů na hřišti i mimo něj a poděkovat jejich rodičům za příkladnou spolupráci, bez které by se jejich děti nevěnovali tomuto nádhernému sportu.

 

Michal Tuže, Vladimír Horáček, Tomáš Blecha – SK Jilemnice, Starší přípravka

Share.

Komentáře nejsou povoleny.