SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 3.4. jsme se zúčastnili našeho prvního turnaje kategorie Starších přípravek po přestupu z Okresního přeboru do Krajské soutěže v polovině sezony. Tato soutěž se hraje odlišným způsobem, než jsme byli zvyklí. Hraje se formou turnajů tří týmů na jednom místě, každý klub má dvě družstva, která hrají souběžně na dvou hřištích, do tabulky se pak zapíše součet výsledků obou zápasů. Našimi prvními soupeři byly domácí FC Vrchlabí a pak sloučené družstvo FK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší. Již v týdnu s námi netrénoval (a ani pro tento zápas k dispozici nebyl) náš lídr Patrik Holubec. Bohužel navečer před turnajem a ještě více pak v neděli ráno necelou hodinu před odjezdem jsme se dozvěděli o neúčasti dalších tří stěžejních hráčů, konkrétně Honzy Soukupa, Vojty Armstronga a Matouše Erlebacha. Narychlo jsme v půl osmé ráno v neděli zkusili zkontaktovat 3 rodiče dětí z mladší přípravky, z nich 2 náš tým rychle doplnili – velký dík Adamu Šlechtovi a Vinckovi Nesvadbovi. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

FC Vrchlabí A – SK Jilemnice A 3:5 (2:3)

Sestavy: Albrecht Šimon – Brožík Adam, Bochníček Ondřej, Hanč Ondřej, Illner Filip, Laušman Adam – Jaroš Jan, Šlechta Adam

Branky: 7., 9. a 26. Hanč Ondřej, 16. a 28. Laušman Adam

Do utkání jsme vstoupili dobře, herně jsme nad soupeřem měli mírně navrch, vytvářeli jsme si více šancí, ale bohužel se nám žádnou nepodařilo proměnit. Po naší neproměněné třetí tutovce udeřili v 6.min domácí, když potrestali chybu v rozehře našeho branaře. Hned v následující minutě hosté trefili do šibenice trestný kop z dálky po našem sporném faulu kousek za půlkou. Ještě v téže minutě Ondra Bochníček prostrčil uličkou do středu na Ondru Hanče, jehož tečovaná střela z dálky zapadla k opačné tyči, než prvotně mířila. V 9.min srovnal opět Ondra Hanč, když i on proměnil trestný kop z dlouhé vzdálenosti. V 16.min Adam Brožík bleskurychle rozehrál aut na Filipa Illnera, ten pohybem ještě k lajně natáhl na sebe obránce a krásnou „finálkou“ vyslal do brejku Adama Laušmana, který prostřelil branaře domácích. V předposlední minutě nás od jisté branky brilantním zákrokem zachránil Šimon Albrecht v brance – poločas 3:2 pro nás. I v druhém dějství jsme byli aktivnější, měli častěji míč na kopačkách a dobře kombinovali. Domácí se nám často individuálně vyrovnali, ale naší velkou devizou byla kombinace a souhra.
Ve 26.minutě Honza Jaroš zrychlil hru po lajně a ve správný okamžik přihrál na Adama Šlechtu. Ten klamavým pohybem nechal proběhnout obránce, a když se k němu začal stahovat záložník, přihrál zpět na volného našeho záložníka Ondru Hanče. Ten si míč prvním dotekem připravil na střelu a tvrdou ranou prostřelil vše. Při této brance šikovně před branařem proběhl Filip Illner, takže mu nedal šanci reagovat. Ve 28.min Ondra Bochníček u našeho vápna otočil hru přes Šimona Albrechta až na Adama Brožíka, který potáhl hru dopředu, navázal na sebe klamavým pohybem dva hráče a milimetrovou uličkou vyslal do samostatného nájezdu Adama Laušmana. Ten svou střelou trefil nohy padajícího gólmana. Ale od nich se míč odrazil do Adamových holení a kulil se směrem k brance. Adam akci zodpovědně dohrával, nepřestal v pohybu k brance, byl u míče dřív než obránce a dorazil do prázdné. Ve 32.po třech rozích domácích po sobě nejprve 2x odvrátila obrana, aby pak poslední takřka jistou dorážku do naší odkryté „klece“ na zadní tyči excelentním zákrokem nohou zneškodnil Šimon v brance. Dále jsme hráli velice dobře, ale Vrchlabský branař dobře držel naděje domácích, zvláště když po naší chybě u lajny ve 36.min hosté z vápna střelou k tyči snížili na rozdíl dvou branek. Kdo však od nás čekal hru na udržení výsledku, mýlil se. Zbylé 4 minuty zápasu jsme takřka strávili na půlce soupeře a byli jsme nebezpečnější.

FC Vrchlabí 1 – SK Jilemnice 1 4:3 (3:2)

Sestava: Horák Mikuláš – Tóth Mikuláš, Kynčl Jan, Kavan Marek, Tuláček Šimon, Nesvadba Vincent – Doan David, Suchý Václav

Branky: Nesvadba Vincent, Doan David, Kavan Marek

Do konečné tabulky se zapíše výsledek: FC Vrchlabí – SK Jilemnice 7:8

Naším dalším soupeřem na tomto turnaji bylo tzv. souklubí (tým složený hráči dvou klubů) a to SK Červený Kostelec / TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší. Sestavy jsme nechali stejné, jen se u jednotlivých týmů přehodili trenéři.

SK Jilemnice A – SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší A 9:5 (6:1)

Branky: Brožík Adam 3x, Illner Filip 2x, Hanč Ondřej 2x, Šlechta Adam, Laušman Adam

SK Jilemnice 1 – SK Červený Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrkonoší 1 13:3 (9:3)

Branky: 12., 19. a 20. Tóth Mikuláš, 17., 21. a 36. Kynčl Jan, 3. a 27. Kavan Marek, 4. a 7. Nesvadba Vincent, 5. Doan David, 15. Tuláček Šimon, 32. Horák Mikuláš

Tento celek má tým složený většinou z hráčů, patřících věkově i vzrůstově do mladší přípravky. Dva tři hráči byli srovnatelní s našimi borci, většina byla ale drobnějších postav. Na hřišti jsme de facto celý zápas hráli prim a vlastně největší nebezpečí bylo po našich ztrátách na polovině soupeře a následném samostatném úniku. Ve 3.min si Marek Kavan šikovně obhodil soupeřova posledního hráče, aby svůj brejk chladnokrevně proměnil. Ve 4.min Vinca Nesvadba pohotově zblízka dorazil střelu Vaška Suchého. V 5.min se k Davidu Doanovi vykulil míč ze skrumáže před brankou a náš zkušený hráč (který dnes společně s Mikym Tóthem poprvé zaskakovali na místě záložníka při absenci tradičních záložníků – a oba velice slušně) s přehledem uklidil placírkou k tyči. V 6.min se hostům podařilo snížit z brejku. Minutu na to odpověděla naše narychlo sehnaná akvizice z mladší přípravky Vincek Nesvadba, když mu šikovně prostrčil do ulice Marek Kavan. Ve 12.min napřáhl Miky Tóth z dálky a jeho krásná střela skončila u levé tyče. Ve 14.min hosté opět proměnili ojedinělý samostatný nájezd po naší chybě. V 15.min David Doan dvěma stahovačkami po sobě zmátl dva soupeře a přihrál Šimonu Tuláčkovi, jenž levačkou dokázal skórovat pod padajícím gólmanem. V 17.min jsme udělali v útoku hned 2 chyby po sobě a Miky Horák (který si skoro za poločas na míč nesáhl a jen čelil samostatným nájezdům) míč sice tečoval, ale ten přesto skočil v naší síti. Hned z rozehry Mára Kavan šikovně vymíchal 2 protihráče posunu vedle sebe na Honzu Kynčla, proti kterému vyběhl branař. Mrštný Honza však byl u míče dřív a bodlem vsítil branku. V 19.min si Miky Tóth nádherně tělem pokryl balon a lobem překonal branaře. V poslední minutě první půle Miky Tóth zkompletoval hatrick, když secvičený roh sehráli s Davidem Doanem úplně učebnicově. Do druhé půle šel za stavu 9:3 tradiční branař Miky Horák do hry a v brance jej vystřídal Šimon Tuláček. Hned po 40 sekundách skóroval Honza Kynčl, když centr od Vaška Suchého takřka od rohového praporku prošel skrz klubko hráčů cca metr od branky a Honza jej z těžkého úhlu napálil do správného místa. Ve 27.min využil Marek Kavan chybnou rozehru branaře, míč si dvěma doteky dal před sebe už do vápna a s hlavou nahoře chladnokrevně umístil k tyči. Ve 32.min se náš branař Miky Horák dočkal i branky, když pěknou tvrdou střelou zužitkoval příhru od Davida Doana.
Gólový účet zápasu uzavřel (a tím svůj hatrick zkompletoval) ve 36.min Honza Kynčl, který potrestal laxnost domácí obrany.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice – SK Č.Kostelec/TJ Baník Rtyně v Podkrk. 22:8

V příštím kole zajíždíme v sobotu 9.4. na turnaj do Dvora Králové nad Labem, kde se od 15:00 utkáme s týmem TJ Hořice a od 16:00 změříme síly s domácím týmem.