SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 31.3. jsme zajížděli k prvnímu jarnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek do sousedního Vrchlabí.  Našimi soupeři byl nejprve od 10:00 spojený celek FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř, od 11:00 jsme změřili síly s domácím celkem … V sobotu (tedy den před tímto turnajem) se náš společný Jilemnicko Roztocký tým zúčastnil velkého celodenního turnaje v Turnově, na který jsme se přihlásili už v prosinci. To jsme ještě netušili, že tento turnaj a úvodní kolo jarní části soutěže budou začínat o stejném víkendu. Měli jsme obavy o absence na nedělním turnaji z důvodu případného zranění či vyčerpanosti… Přeci jen jsme v Turnově v sobotu při teplotě 19 stupňů Celsia odehráli osm šestnáctiminutových zápasů. Po sobotě všichni zúčastnění projevili zájem hrát i v neděli. Bohužel přes noc dostal teploty Vilda Kučera. Na jeho místo jsme povolali hodinu před srazem Janka Jeřábka z mladší přípravky, kterému jsme po sobotě tvrdili, že všichni hrát chtějí a tudíž nebude potřeba. Touto cestou chci vyzdvihnout přístup Jeřábkových, kteří z Rokytnice vezli Janka a z Kunčic kopačky. B R A V O !!! Takto vypadá soudržnost Jilemnických mládežnických celků. Pro celý fotbalový víkend byli omluveni Štěpán Cejnar a Jonas Horáček, jejich místa jsme zaplnili bratry Šlechtovými, jejichž rodiče nám pomoc přislíbili již ve čtvrtek. Také moc díky !!! Panovalo příjemné fotbalové počasí a z Jilemnice i Roztok nás přijela podpořit početná divácká kulisa. I Vám díky !!! A poslední poděkování patří Vašku „Bédovi“ Peškovi. Po příjezdu Roztockých do Vrchlabí jsme zjistili, že mi máme dvě kompletní pětky, ale Roztockým se po sobotě omluvilo lidí více a přijeli se dvěma hráči na střídání. Po náročném sobotním programu nepříjemnost. Už na podzim jsme si vzájemně hráčsky „vypomáhali vždy podle toho, kdo měl kolik hráčů. Při mé otázce k našim hráčům: „Kdo dnes vypomůže Roztockým?“ jako první bleskurychle vyletěla „Bédova“ ruka … A takto zase vypadá soudržnost nás a Roztockých dětí … B R A V O ještě jednou…

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř A  –  SK Jilemnice      2:3 (2:1)

Sestava: Býma Oskar – Vrkoslav Emil, Suchý Jakub, Šťastný Martin, Šlechta Vojtěch, Nesvadba Vincent – Červinka Matěj, Šlechta Adam, Řeháček Vojtěch, Jeřábek Janek

Branky: 14. a 28. Šťastný Martin, 34. Nesvadba Vincent

Utkání začalo opatrně a do páté minuty jsme měli po šanci my i soupeř, leč bez změny skóre. Jako první udeřili Bučtí, kdy se míč po rohu odrazil před nepokrytého hráče a ten se štěstím dorazil. Poté jsme soupeře zatlačili, ale nedařilo se nám v koncovce. V 9.min jsme ztratili míč na půlce a soupeřův útočník prostřelil jinak výborně chytajícího Oskara. Soupeř nadále hrozil spíše z brejků po našich chybách, ale tempo hry jsme diktovali my. Ve 14.min byl deset metrů od branky faulován Vojta Šlechta. K přímému kopu si stoupl Martin „Sety“ Šťastný, využil dobře clonících Vojtů Šlechty a Řeháčka a pomocí teče bránícího hráče rozvlnil síť. V 17.min se po příhře Matěje Červinky hezky na půlce uvolnil Adam Šlechta, ale svůj samostatný nájezd zakončil střelou do brankařových nohou. Do poločasu už žádná tutovka využita nebyla. Druhý poločas proti týmu Žacléře jsme podali ještě lepší výkon než v první půli proti Mladým Bukům. Hned od začátku jsme na soupeře vlétli a dobře chytající branař Žacléře měl plné ruce práce. Jeho „vinou“ jsme síť poprvé rozvlnili ve 28.min. Kuba Suchý podstoupil tvrdý souboj „skluzů“ a míč získal pro sebe. Potáhl po lajně a křížnou příhrou našel Vincka Nesvadbu. Ten při zpracování poslal klamáním tělem obránce do skluzu a s míčem u nohy a zvedlou hlavou připravil milimetrový pas před vápno pro Setyho. Ten v plném běhu míč napálil přesně k tyči. V desáté minutě Emil Vrkoslav s míčem u nohy přesprintoval podél lajny dva hráče a jeho štiplavé bodlo zpoza vápna vytáhl brankář s vypětím všech sil na roh. Ve 34.min se Janek Jeřábek „turborychlostí“ vrátil před naše vápno a na poslední chvíli odebral míč útočníkovi soupeře. Posunul k lajně na Matěje Červinku, jenž z první dlouhou přízemní průnikovkou vyslal po lajně Adama Šlechtu. Jeho hráč jej nestíhal a tak jej křižoval obránce z druhé strany a vyběhl proti němu branař. Adam však „suše“ přihrál před prázdnou branku, kde míč pohodlně uklidil osamocený Vincek Nesvadba. Další šance už jsme nevyužili a „shutout“ si v tomto poločase připsal Oskar Býma v bráně, který měl sice méně práce, ale o to byly útoky Žacléře nebezpečnější z důvodu zapojování se všech hráčů do útočné fáze.

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    5:2 (3:1)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky 7:5

Naším dalším soupeřem byl domácí celek, který se také zúčastnil sobotního turnaje v Turnově.

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice    6:7 (2:2)

Branky:  29., 30 a 39. Nesvadba Vincent, 19. a 22. Šťastný Martin, 4. Jeřábek Janek, 24. Šlechta Adam

Do souboje s prvním Vrchlabským týmem jsme vstoupili aktivně a odměnou nám byla ve 4.min branka benjamínka Janka Jeřábka. Ten svou rychlostí vystihl rozehru od branaře a míč s přehledem zavěsil do prázdné. Poté se hra vyrovnala, ale naše obrana dobře pokrývala hráče a soupeř tah hrozil spíše z dálky. Ve 12. a 14.min domácí otočili dvěma stejnými brankami, ale každá od jiné lajny. Ze vzdálenosti cca 15m se vysokým lobem prosadili tak, že Oskar vzhledem ke své výšce prostě míč vyrazit či chytit nemohl, i když pod oběma „padajícími listy“ byl a vyskočil, kam jen mohl… I nadále byla hra vyrovnaná, ale šance jsme měli spíše my. V 17.min Vojta Šlechta hledal před brankou osamoceného Vincka Nesvadbu, který už skoro doklepával do prázdné. I když se hrálo na umělce (takže rovný povrch), míč v rozhodující chvíli „povyskočil“ a za ním prolétla Vinckova noha. V 19.min byl před vápnem faulován Janek Jeřábek. K přímému kopu si opět stoupl Sety a míč krásně přes zeď zakroutil „pod klacek“. Druhá půle proti druhému Vrchlabskému týmu začala brankostrojem na obou stranách – za šest minut padlo pět branek. Nejprve se ve 22.min před vápnem krásnou kličkou doleva a rychlou střelou na protilehlou tyč prosadil Sety. Ve 24.min jsme na půlce ztratili míč a středem vedený nájezd domácí proměnili po krásné kličce Oskarovi. Hned z rozehry předal Adam Šlechta do lajny na Matěje Červinku a vysprintoval od svého hráče. Matěj mu narážečkou vrátil do plného běhu, Adam se přehnal přes obránce a ve skluzu na dlouhou nohu poslal do protilehlé boční sítě. I my jsme však obdrželi gól hned po rozehře po krásné zasekávačce, naznačení střely a následné pohodlné umístěné střele. Ve 26.min pak domácí strhli vedení na svou stranu po dorážce z „trmyvrmy“, kdy jsme nedokázali natřikrát odehrát míč z nebezpečného prostoru do bezpečí. Ve 29.min Kuba Suchý založil po kličce akci po levé straně a Vojta Šlechta jen hokejově „protečoval“ za sebe na nabíhajícího Vincka Nesvadbu. Ten svůj brejk proměnil přesnou střelou k levé tyči. Minutu nato jsme už vedli my, když Vojta Šlechta vybojoval míč na „velkém“ obránci a posunul na Vincka, jenž se tentokrát prosadil tvrdou ranou. Ve 36.min domácí srovnali z dorážky, po neočekávané dvojité teči naší obrany. Od této minuty bylo na všech Jilemnických vidět vůle a odhodlání urvat vítězství na svou stranu. To se nakonec podařilo minutu před koncem, kdy Sety vybojoval míč skluzem a tím jej posunul k soupeřově brance, ze které dobře vyběhl branař. „Všudybílek“ Vincek Nesvadba sprintoval proti němu za míčem. „Velký branař již byl za vápnem a šel do míče do skluzu, aby byl u míče dříve. Vincek se však většího soka nezalekl a s vidinou euforie týmu do skluzu šel také. Metr před branařem se mu podařilo míč trefit tak, že ten se dokutálel do branky. Tento gól pro nás znamenal cennou remízu a vítězství v „minizápasech“ Jilemnických s velice kvalitně a slušně hrajícím Vrchlabím. S tímto soupeřem jsme se na podzim utkali dvakrát a prohráli jsme o deset a o osm branek. Po zápase přišel k nám do kabiny trenér Vrchlabí a kamarád Kamil Kavka. Pochválil kluky za výborný výkon, zmínil rozdíl ve výkonech na podzim a teď a popřál další vytrvání v píli a chuti při trénincích.

FC Vrchlabí 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice     10:4 (7:2)

FC Vrchlabí  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    16:11

V příštím kole pořádáme turnaj my na hřišti v Roztokách, kde se v neděli 7.4. utkáme nejprve od 9:00 s týmem MFK Trutnov II. a od 11:00 změříme síly s týmem TJ Dvůr Králové nad Labem. Oba naši soupeři sehrají od 10:00 na Roztockém hřišti také svůj vzájemný zápas.

Přijeďte či přijďte nás povzbudit !!!

P.S.: V Roztokách býval odjakživa také skvělý bufet, který pod vedením Michala Maďarčíka slibuje výborný zážitek. Takže své výlety a cyklotrasy směrujte tímto směrem a podpořte Jilemnické i Roztocké děti proti silným soupeřům.