SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 30.10. jsme zajížděli k poslednímu podzimnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek. První i poslední turnaj jsme odehráli v sousedním Vrchlabí. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči místního FC Vrchlabí, od 10:00 jsme poté změřili síly s celkem TJ Tatran Hostinné. Panovalo krásné počasí, při příjezdu ještě sice byla trochu mlha ale, poté již svítilo slunce a nefoukalo. Pro první zápas jsme se s Vrchlabskými dohodli na poločasové výměně družstev domácího celku, v druhém zápase s Hostinným jsme pak o poločasové pauze týmy nestřídali. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice A     0:11 (0:3)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Šlechta Adam, Nesvadba Vincent – Suchý Václav, Šlechta Vojtěch

Branky: Šlechta Adam 5x, Nýdrle Martin 4x, Šlechta Vojtěch 2x

FC Vrchlabí 1  –  SK Jilemnice 1  7:10 (0:6)

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Šťastný Martin, Kavan Marek, Laušman Adam, Kynčl Jan – Kuřík Štěpán, Suchý Jakub

Branky: 4., 9., 16., 37. a 39. Laušman Adam, 6., 17., 17., 31. a 32. Kavan Marek

V prvním poločase jsme proti druhému týmu Vrchlabí od začátku dominovali a soupeře až na výjimky do větších šancí nepouštěli. A když už něco prošlo i obranou, Miky Horák v brance všechna nebezpečí zažehnal. Ve 4.min dorazil Adam „Louža“ Laušman pohotově střelu Štěpána Blechy. Stejným způsobem skóroval v 6.min Mára Kavan po střele, kterou vyslal Martin „Sety“ Šťastný. V 9.min Miky z branky dobrým pasem skrz trojici Vrchlabských oslovil Adama Laušmana, který zasekávačkou před vápnem poslal obránce k praporku a přesnou střelou k levé tyči zavěsil. V 16.min Štěpán Kuřík nečekanou prostrkávačkou vyslal Marka Kavana k lajně a jeho přesný centr levačkou rovnou ze vzduchu napálil Adam Laušman do sítě. V 17.min benjamínek a postavou drobný Kuba Suchý ustál souboj s „velkým“ protivníkem a přesně přihrál Adamu Laušmanovi. Ten uslyšel a uviděl sprintujícího Honzu Kynčla, na nějž směřoval svou příhru. Skluzem jí sice přerušil bek domácích, ale od něj míč doputoval k druhé tyči, kam dobíhal Marek Kavan a pohodlně doklepl do prázdné. Ještě v téže minutě obral po rozehře o míč Honza Kynčl záložníka Vrchlabských a kvalitní přihrávkou oslovil Adama Laušmana, jenž střelou zamířil přesně k tyči. Po poločase a střídání domácích týmů přišlo kvalitativně jiné mužstvo. Nejprve jsme však po čtyřiceti vteřinách zaskočili vlastního branaře, když jej náš dezorientovaný bek „z pohledu Vrchlabských krásně“ přeloboval. Najednou se naše hra rozpadla a velice dobře hrajícímu prvnímu týmu domácích jsme situaci ještě více usnadňovali vlastními individuálními chybami. Ve 25.min domácí krásně trefili do šibenice spravedlivě nařízený trestňák z hranice vápna. Ve 26.min jsme soupeři před prázdnou branku nahráli sami. A když po dvou stejných chybách obrany během 27.min domácí ze dvou nájezdů dvakrát skórovali, rázem jsme ze šestigólového náskoku vedli pouze o gól. Ve 31.min jsme kopali trestňák z cca 10 metrů my a Mára Kavan prostřelil „nespojenou“ zeď tří hráčů. Minutu nato i hostující branař chyboval v rozehře a Marek Kavan mu míč bleskurychle vrátil do branky. V 17.min Štěpán Kuřík vybojoval obětavě míč na půlce a po krátkém vedení jej k lajně poslal na Adama Laušmana. Ten ve hřišti kopíroval nejprve postranní a po minutí praporku i koncovou čáru – stále však s míčem ve hřišti. Přešel individuálně přes tři hráče (přes jednoho dokonce dvakrát) a z takřka nulového úhlu překvapil branaře. Ve 39.min domácí vstřelili branku po naší chybě ve středu pole a následné umístěné střele k tyči. Ještě v téže minutě zrychlil hru bleskově rozehraným dlouhým autem Štěpán Blecha a Marek Kavan pro něj nezvykle pravačkou prostřelil branaře domácích. V poslední minutě jsme ještě inkasovali po pěkné akci domácích z rozehry po našem posledním gólu.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

FC Vrchlabí  –   SK Jilemnice     7:21

Naším dalším soupeřem byl celek TJ Tatran Hostinné. Sestavy jsme mírně pozměnili a u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

SK Jilemnice A  –  TJ Tatran Hostinné A    3:8 (2:2)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Šlechta Adam, Laušman Adam – Šťastný Martin, Kynčl Jan

Branky: 12. a 26. Laušman Adam, 8. Šlechta Adam

Reportáž z tohoto zápasu je potřeba rozdělit na dva různé poločasy. V prvním poločase byla hra víceméně vyrovnaná a oba týmy hráli dobře individuálně i kombinačně v poli. Navíc si myslím, že diváci viděli i duel nadprůměrně dobře chytajících gólmanů. Jako první se prosadili v 7.min hosté, když jsme zahrávali roh, posledního hráče o míč obral útočník Hostinného, a i když si na střelu po jeho brejku Šimon sáhl, vytěsnit z prostoru branky ji nedokázal. Hned v následující minutě Honza Kynčl vyválčil míč u lajny na půlce a posunul do středu na Martina Nýdrleho. Ten se dobře zorientoval a krásnou ulicí poslal na Adama Šlechtu, jenž pod padajícím gólmanem vyrovnal. Ale za minutu jsme opět prohrávali, když jsme po rohu nepokryli jednoho hráče, jenž měl před sebou už jen půl prázdné branky. Ve dvanácté minutě jsme opět srovnali, když Vojta Armstrong přesprintoval s míčem u nohy útočníka hostí a před záložníkem posunul k lajně na Honzu Kynčla. Ten už před zpracováním míče viděl rozběhlého Adama Laušmana, kterému poslal milimetrový pas. Náš snajpr se zbavil i druhého beka a přesnou střelou k tyči nedal branaři šanci. Až do konce poločasu už žádná branka nepadla hlavně z důvodu několika bravurních zákroků obou branařů. Za zmínku stojí však 15.min, kdy se nezaviněně zranil a ze hřiště odkulhal „Béda“ Pešek. Do začátku druhé půle ještě sice nastoupil, ale za dvacet vteřin střídal a bylo vidět, že to prostě nejde. Ve 22.min svou první a asi jedinou chybou v zápase při rozehře daroval Šimon lacinou branku hostům. Minutu nato hosté z cca 10m vypálili. Ve snaze zasáhnout míč jsme však pouze tečovali střelu do Šimonova protipohybu. Po této brance jsme soupeře přimáčkli na jeho polovinu, ale z ojedinělého protiútoku hosté ve 24.min zahrozili. Ukázkovým skluzem se obětavě snažil zachránit situaci Vojta Armstrong, ale natažený kotník mu útočník nechtěně přišlápl a pro Vojtu zápas skončil. Souboj se odehrál na protilehlé straně od střídaček. Vojta s „belháním“ ještě nebyl ani na půlce cesty a my měli ze hry dalšího hráče – v souboji o míč si nohu poranil Martin Šťastný. Na většinu zápasů se snažíme mít u týmu dva hráče na střídání, aby všichni hráči byli tzv. v zápase a zbytečně netrávili čas na střídačce. Takže se nedalo nic dělat a kulhající Béda Pešek musel zpátky do hry. Navíc se hned po tomto nuceném dvojitém střídání hosté nádherně trefili z dálky pod břevno. Hned po rozehře šel míč z nohy na nohu po ose Nýdrle – Kynčl – Šlechta – Laušman a „Louža“ po své klasické kličce pod sebe a následné krásné střele snížil. Rychle se však začala projevovat absence pátého „normálně“ a bezbolestně běhajícího pátého hráče v poli. Obrovské uznání zaslouží Vašek „Béda“ Pešek, který se sebezapřením a viditelně přes bolest nechtěl nechat kluky „ve štychu“. Někdy až komicky vypadalo, když vedle a pak za hráčem s míčem, který přes něj přecházel, chvílemi „pajdal“ a chvílemi skákal po jedné noze. Ale jako pravý srdcař chtěl zápas s kluky dohrát. Klobouk dolů !!! Ve zbytku zápasu jsme se častěji bránili, ale už jen dvakrát jsme inkasovali. Smutný byl můj pohled na kluky, kteří se na mě při jednotlivých přerušeních hry prosebně dívali, jestli je nevystřídám. A pak ty zklamané pohledy když viděli, že střídat prostě nemá kdo. Například Adam Laušman a Martin Nýdrle v druhé půli „neslezli“ z hřiště.

SK Jilemnice 1  –  TJ Tatran Hostinné 1     2:3 (2:2)

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Kuřík Štěpán, Kavan Marek, Suchý Václav, Šlechta Vojtěch – Nesvadba Vincent, Suchý Jakub

Branky: Kavan Marek, Nesvadba Vincent

SK Jilemnice  –  TJ Tatran Hostinné   5:11

Tímto jsme dohráli podzimní část Královehradeckého krajského přeboru starších přípravek – Skupina C. Poslední kolo máme společně s dalšími dvěma celky již předehrané ze září. V zatím neúplné tabulce nám patří třetí místo s bilancí dvanácti výher a osmi proher. Ať už dopadne neúplné poslední kolo jakkoli, na naší bronzové příčce se už nic nezmění.

Do konce roku nás ještě čeká v sobotu 12.11. přátelské utkání na UMT v Turnově a v sobotu 3.12. pořádáme po dvouleté odmlce (způsobené vládními restrikcemi ve spojení s onemocněním COVID-19) ve Sportovní hale v Jilemnici Turnaj starších přípravek. O týden dříve v sobotu 26.11. pořádáme turnaj ml.přípravek.

Přijďte nás i kluky z mladší přípravky povzbudit!!! Garantujeme výborný bufet!!!