SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 11.6. jsme v rámci posledního 10. kola Krajského přeboru starších přípravek pořádali na jaře druhý teprve domácí turnaj. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči vedoucího celku TJ Tatran Hostinné, od 11:00 jsme pak změřili síly s třetím celkem naší tabulky TJ Dvůr Králové nad Labem. Počasí bylo ideální – po celou dobu svítilo slunce. Pěkné počasí nalákalo také velice slušnou diváckou kulisu – turnaj shlédlo 76 diváků. Na vodácký tábor odjel Vincek Nesvadba a zdravotní problémy nedovolily nastoupit ani Jonasi Horáčkovi. Z mladší přípravky jsme si vypůjčili Matěje Mizeru. Pro zápas s Hostinným jsme se s jejich trenéry dohodli na formě hry s poločasovou výměnou domácího celku, v zápase se Dvorem se týmy o poločasech neměnili. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

SK Jilemnice A  –  TJ Tatran Hostinné A    6:9 (4:4)

Branky: 7., 18., 32. a 37. Laušman Adam, 10. a 15. Nýdrle Martin

Sestava: Albrecht Šimon – Kuřík Štěpán, Kynčl Jan, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kučera Vilém – Suchý Jakub, Mizera Matěj

Do zápasu jsme vstoupili dobře a s prvním týmem tabulky hráli zcela vyrovnanou partii. Ve 2.min soupeř potrestal naše zaváhání na půlce a brejk proměnil po pěkné kličce. V 7.min jsme srovnali, když si na prudký roh Martina Nýdrle naběhl na přední tyči Adam Laušman a nekompromisně zavěsil. V 10.min jsme otočili skóre v náš prospěch, když se po pěkné individuální akci prosadil Martin Nýdrle. Ve 12.min hosté srovnali po pěkné kombinační akci, aby pak v následující minutě získali vedení zpět po dorážce střely z dálky. V 15.min byl faulován 5m před vápnem Vilda Kučera. Štěpán Kuřík místo očekávané střely přímý kop rozehrál podél zdi na Martina Nýdrle, který zblízka míč napálil „pod víko“ do horní sítě. Minutu na to však hosté opět vedli, když se útočník 1:1 pěkně uvolnil a brejk zakončil prostřelením Šimona na přední tyč. V 18.min jsme opět srovnali, když Honza Kynčl oslovil milimetrovým pasem benjamínka Matěje Mizeru, jenž krásnou uličkou poslal do samostatného nájezdu Adama Laušmana. Ten v zakončení zachoval chladnou hlavu a s bravurou proměnil – poločas 4:4. Po přestávce jsme však již na dobrý výkon z první půli nedokázali plnohodnotně navázat. Soupeř naopak i nadále hrál velice hezký kombinační fotbal, nám už se zejména na začátku druhé půle nepovedlo více věcí. Ve 23.min jsme ve snaze uhrát vysoký balón sami lobem překonali vyběhnuvšího vlastního branaře. Minutu na to se hosté prezentovali krásným ťukesem zakončeným do prázdné. Ve 27.min se nečekaným odrazem rotujícího míče soupeř dostal k laciné brance. Ve 32.min se Kuba Suchý správně odhodlal k přejití protihráče 1:1 a rychle posunul na Matěje Mizeru. Ten akcí „jako přes kopírák“ z první půle krásnou ulicí vybídl k brejku Adama Laušmana, který tvrdou ranou překonal branaře. Ve 34.mi hosté opět předvedli hezkou akci zakončenou doražením míče do prázdné. Ve 37.min Adam Laušman zblízka vymetl šibenici, když mu před prázdnou branku naservíroval míč Martin Nýdrle. V poslední minutě hosté pěknou střelou uzavřeli skóre zápasu.

SK Jilemnice 1  –  TJ Tatran Hostinné 1     2:10 (1:5)

Branky: Armstrong Vojtěch 2x

Sestava: Horák Mikuláš – Pešek Václav, Šťastný Martin, Armstrong Vojtěch, Červinka Matěj, Suchý Václav – Spilka Václav, Cejnar Štěpán

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice  –  TJ Tatran Hostinné    8:19

Naším dalším soupeřem TJ Dvůr Králové nad Labem. Sestavy jsme mírně pozměnili.

SK Jilemnice A  –  TJ Dvůr Králové nad Labem A     6:9 (3:5)

Branky: Armstrong Vojtěch 3x, Nýdrle Martin 2x, Šťastný Martin

Sestava: Horák Mikuláš – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Suchý Václav – Červinka Matěj, Pešek Václav

SK Jilemnice 1  –  TJ Dvůr Králové nad Labem 1     1:8 (0:3)

Sestava: Kynčl Jan – Suchý Jakub, Albrecht Šimon, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Cejnar Štěpán – Spilka Václav, Mizera Matěj

Toto utkání bylo spíše o bojovnosti než o pěkných fotbalových akcích. Své sehrálo i vedro, které hráčům rychle ubíralo síly. V první půli jsme ještě s hosty drželi krok a vynikající pojetí hry jejich branaře znamenalo nulu na kontě našich vstřelených branek. Ne že bychom vše řešili špatně, ale branař Dvora všechny naše šance dokázal zlikvidovat. Překonal ho až ve 28.min Štěpán Kuřík, který zužitkoval pěknou příhru od Šimona Albrechta. To už jsme ale na svém kontě měli pět obdržených branek, jejichž počet soupeř do konce zápasu ještě o tři navýšil. My už jsme výborně chytajícího i hrajícího branaře soupeře překonat nedokázali.

SK Jilemnice  –  TJ Dvůr Králové nad Labem    7:17