SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 7.4. jsme hostili druhý jarní turnaj Krajského přeboru starších přípravek na hřišti v Roztokách. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči MFK Trutnov II. a od 11:00 jsme změřili síly s celkem TJ Dvůr Králové nad Labem. Oba tyto celky sehrály od 10:00 svůj vzájemný zápas. Pro turnaj se omluvil Vojta Řeháček, místo něj nám vypomohl Janek Jeřábek z mladší přípravky. Panovalo krásné slunečné počasí, pro první zápas byl ale trávník ještě hodně mokrý od rosy. Krásné počasí přilákalo skvělých 76 diváků.

SK Jilemnice – MFK Trutnov II.  A     8:8 (0:6)

Sestava: Býma Oskar – Vrkoslav Emil, Suchý Jakub, Šťastný Martin, Jeřábek Janek, Kučera Vilém – Pešek Václav, Červinka Matěj, Horáček Jonas, Nesvadba Vincent, Cejnar Štěpán

Branky: 32. a 36. Nesvadba Vincent, 37. a 43. Cejnar Štěpán, 28. Kučera Vilém, 32. Jeřábek Janek, 39. Šťastný Martin, 44. Pešek Václav

První Trutnovský tým se do nás hned od začátku zakousl a my byli zjevně zaskočení. Měli jsme slibné pozice na vstřelení branky, ale zbrkle jsme stříleli bez přípravy buď nedůrazně, nebo nepřesně. V 5.min Trutnovští dobře trefili střelu z dálky k tyči. Ještě v téže minutě se nepovedla rozehra Oskarovi a soupeř ihned trestal. V 6.min se další bombou z dálky hosté prosadili potřetí. Potom jsme hru vyrovnali, ale triviálními chybami jsme většinou sami pokazili slibné náznaky šancí. Ve 12. A 14.min jsme neproměnili dva samostatné nájezdy na branaře, soupeř nás v 16.min potrestal z brejku po naší ztrátě na půlce. Hosté pěkně využívali přihrávek do volných prostorů, naše přihrávky byly většinou „do hráčů“. Ve 22.min hosté skórovali tečovanou střelou, na kterou nemohl Oskar reagovat. Minutu před půlí nám středem prošel hráč a s přehledem zakončil. Druhý poločas proti druhému týmu byl jako „nebe a dudy“. Ve 28.min se po rohu prosadil Vilda Kučera levačkou, když jeho střela byla ještě tečována. Ve 32.min Matěj Červinka přihrál krásnou uličkou do  běhu Jonasi Horáčkovi. Ten v souboji v pádu vystřelil na branku. Jeho střelu branař vyrazil, ale Vincek Nesvadba ji pohotově levačkou doklepl do branky. Ještě v téže minutě krásnou uličkou vyslal Vilda Kučera do brejku Janka Jeřábka, který do třetice levačkou prostřelil branaře. Ve 36.min Emil Vrkoslav vysprintoval s míčem po lajně a mezi třemi protihráči přesnou kolmicí vyslal Vincka Nesvadbu za obranu a ten svůj nájezd proměnil hezkou střelou. Minutu nato zkoušel Matěj Červinka z půlky od lajny najít Vincka Nesvadbu na vápně. Vincek i se svým obráncem míč přeběhli a na zadní tyči jej s přehledem uklidil Štěpán Cejnar. Ve 39.min se z dálky prosadil hezkou tvrdou ranou „Sety“ Šťastný. Ve 43.min Jonas Horáček srdnatě vybojoval před vápnem míč, který se orazil před Štěpána Cejnara. Ten jej bez přípravy napálil na branku a trefil přesně k tyči. Minutu nato se k exekuci trestného kopu 3m před vápnem postavil „Béda“ Pešek a zakroutil míč do sítě. Dvě minuty před koncem se prosadili také hosté, když ranou z dálky překonali Oskara. Minutu na to se na vápně kličkou uvolnil soupeřův útočník. Oskar dobře vyběhl, aby zmenšil střelecký úhel, ale inkasoval velice tvrdou ránu míčem přímo od obličeje. Po chvilce se rozhodl pokračovat dál. Bohužel však v nastaveném čase neměl šanci doskočit na ránu z dálky, která v součtu s „Roztockými“ výsledky znamenala prohru rozdílem jedné branky.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  MFK Trutnov II. 1  6:7 (4:o)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jil.  –  MFK Trutnov II.   14:15

Naším dalším soupeřem byl TJ Dvůr Králové nad Labem

SK Jilemnice – TJ Dvůr Králové nad Labem A    3:10 (1:2)

Branky: 23. a 35. Cejnar Štěpán, 34. Šťastný Martin

Utkání s prvním (ale i druhým) Dvorským týmem bylo z naší strany herně rozpačité. S hodinovou pauzou mezi zápasy jsme se ve vedru nevypořádali dobře. Soupeř nás nepřehrával herně, ale sami jsme nepřesně kombinovali a těžko se prosazovali i v soubojích. Navíc nás ještě více než v prvním zápase sráželo neproměňování i těch nejvyloženějších šancí. Dvorští v prvním zápase nebyli lepším týmem. Ale výsledkově šťastnějším. První branka padla po závaru před naší brankou v 18.min. Ve 20.min navíc po naší chybě na půlce brejk proměnil hbitý útočník. Ve 23.min si vybojoval míč na vápně Štěpán Cejnar a prostřelil klubko tří hráčů a branaře. Druhý poločas proti druhému týmu soupeře začal nadějně, ale opět nás jednak zklamala koncovka v jednoduchých zakončeních, navíc se výborným výkonem prezentoval i branař soupeře. Ve 30.min se zblízka do bližší šibenice prosadili hosté. Naši rozehru po této brance hosté napadli a po naší chybě přidali za 15 vteřin další branku. Ve 32.min jsme opět chybovali před vápnem a soupeř trefil přesně k tyči. Ve 34.min si sety navedl před vápnem míč do středu a trefil bližší šibenici. Minutu nato snížil Štěpán Cejnar na rozdíl dvou branek dorážkou odraženého míče po našem rohu. Pak jsme však úplně přestali hrát, nakupili velké množství chyb a výsledkem bylo mezi 37. – 42.min pět obdržených branek. Všechny po našich laciných chybách a ztrátách. Do konce už se pak ani jeden tým neprosadil.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  TJ Dvůr Králové nad Labem 1    10:5 (3:3)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  TJ Dvůr Králové nad Labem  13:15

V příštím kole zajíždíme v neděli 14.4. do Hostinného, kde se nejprve utkáme od 11:00 se sousedním Vrchlabím a od 12:00 pak změříme síly s domácím celkem.