SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 25.9. jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek na hřiště do Dvora Králové, kde jsme se nejprve od 10:00 utkali s celkem TJ Tatran Hostinné a od 14:00 jsme poté změřili síly s domácím týmem. V týdnu se nám mimo trénink při fotbale zranil náš obvyklý branař Mikuláš Horák a tak jsme řešili otázku druhého gólmana pro tento turnaj. S ostatními trenéry jsme vybrali Honzu Kynčla, který se tohoto úkolu zhostil velice dobře. Páteční předpověď počasí hlásila ochlazení a déšť, ale rosničkám to tentokrát naštěstí vůbec nevyšlo. Po celou dobu svítilo slunce a bylo příjemně teplo.

S trenéry obou týmů jsme se dohodli na formě hry bez poločasových střídání týmů. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Tatran Hostinné A  –  SK Jilemnice A      1:4 (1:3)

Sestava: Albrecht Šimon – Blecha Štěpán, Armstrong Vojtěch, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Šťastný Martin, Šlechta Adam

Branky: 1. a 40. Kavan Marek, 2. Nýdrle Martin, 20. Laušman Adam

Do utkání jsme vstoupili doslova pohádkově. Hned po 45 sekundách jsme se ujali vedení, když Štěpán Blecha po pěkné kličce k lajně vysunul Adama Laušmana. Ten se u rohového praporku zbavil obránce a postupoval podél brankové čáry. Ve správnou chvíli našel před brankou Marka Kavana, jehož pravačka se nemýlila. Hned ve 2.min už jsme vedli 2:0, když Vojta Armstrong krásně „dopředu“ převzal přesný pas od Šimona Albrechta a tělem oklamal napadajícího útočníka. Před obráncem zasekl a přesně přihrál na volného Martina Nýdrleho. Ten si „povodil“ záložníka a ranou z dálky vymetl pavučinu v šibenici branky. Poté se hosté také ukázali jako dobrý protivník, ale naše obrana pracovala dobře a vše zezadu řídil slovně Šimon Albrecht. Ten se také mezi 6. – 10.min blýskl hned třemi famózními zákroky. Ve 13.min jsme však nepohlídali útočníka soupeře dorážejícího zblokovanou střelu a Hostinné snížilo. Na naše kopačky se dostala nervozita a chyběl klid hlavně v zakončení. V předposlední minutě první půle Adam Šlechta bleskurychle vstal po souboji rameno na rameno a získal výhodu nad obráncem. Výborným křížným pasem našel přes celou šíři hřiště Martina Šťastného, který si z obrany seběhl do útoku a jeho střelu branař taktak vyrazil na tyč a roh. V poslední minutě Vojta Armstrong vyhrál hlavičkový souboj před naším vápnem pro Štěpána Blechu, který s hlavou nahoře „zmerčil“ rozběhnutého Adama Laušmana. Krásným pasem jej vyslal do samostatného nájezdu a „Louža“ po krásné kličce branaři dovezl míč až do branky. V druhé půli jsme opět byli herně lepším týmem, ale branař Hostinného se rozchytal k výbornému výkonu a i obrana soupeře se zodpovědně vracela. I my jsme museli prokazovat vůli po ztrátě míče okamžitě přepínat na bránění. Někdy se však ne vše dařilo a v těch okamžicích nás podržel Šimon v brance. Hrál dobře „nahoře“ a několika brilantními zákroky přiváděl útočníky soupeře do rozpaků. Samostatný nájezd na něj ve 33.min vyřešil obětavým skokem pod nohy útočníka, poté špičkou nohy vytáhl střelu do jeho protipohybu a následně prudkou střelu ze strany z hranice vápna vytáhl na tyč. A tak v poslední minutě zápasu po secvičeném rohu, který zahrával Martin Nýdrle, se po krásném náběhu prosadil „bodlem“ Marek Kavan.

TJ Taran Hostinné 1  –  SK Jilemnice 1    6:7 (3:5)

Sestava: Kynčl Jan – Pešek Václav, Suchý Václav, Kuřík Štěpán, Nesvadba Vincent, Rychtr Dominik – Kučera Vilém, Jeřábek Janek

Branky: Pešek Václav 3x, Jeřábek Janek, Nesvadba Vincent, Kynčl Jan, Kuřík Štěpán

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Tatran Hostinné   –   SK Jilemnice     7:11

Naším dalším soupeřem byl domácí celek TJ Dvůr Králové nad Labem.

Sestavy jsme nechali stejné, jen u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A      4:8 (1:3)

Branky: Laušman Adam 3x, Šlechta Adam 2x, Kavan Marek 2x, Nýdrle Martin

TJ Dvůr Králové nad Labem 1  –  SK Jilemnice 1    4:2 (3:2)

Branky: 2. a 20. Kuřík Štěpán

Úvod utkání se nám vyvedl a ve 2.min jsme vedli zásluhou levačky Štěpána Kuříka. Ten propálil vše po příhře ze strany od Vaška Suchého. V dresu domácích se představila s míčem velice šikovná dívka, která byla navíc nadprůměrně rychlá. V 8.min jsme špatně rozehráli od branky a domácí útočník trefil přesně k tyči. V 10.min postupoval s míčem Janek Jeřábek, před obráncem přihrál na Vincka Nesvadbu, jehož přesnou střelu k tyči branař s obtížemi vyrazil na roh. V 15.min domácí sice ne podle pravidel vhodili aut, hra však pokračovala a vysunutého Honzu Kynčla přeloboval domácí útočník. V poslední minutě první půle „Béda“ Pešek kličkami ošálil tři protihráče a vrátil zpětně „proti noze“ Štěpánu Kuříkovi. Jeho bombu z dálky zastavila až sít. V nastaveném čase ještě hosté zahrávali 3m za vápnem trestný kop po našem faulu a záložník se trefil prostě nechytatelně. Do druhé půle šel do branky Vincek Nesvadba a Honza Kynčl si alespoň poločas zahrál v poli. Druhá půle však moc fotbalové krásy nepřinesla. Na našich i soupeřových hráčích již byla vidět únava a tak se hrálo spíše od vápna k vápnu. Nějaké šance byly na obou stranách, ale jak domácí brankář tak Vincek na naší straně chytali dobře. A tak jediným gólem za tento poločas byla střela ze skrumáže před naším vápnem, která proklouzla do naší sítě pod padajícím Vinckem.

6 FC Vrchlabí 6 0 0 6 39:122 0

V tabulce máme odehrán nejvyšší počet zápasů …

V příštím kole Krajského přeboru starších přípravek Královehradeckého kraje zajíždíme v neděli 2.10. na půdu našeho dnešního prvního soupeře – TJ Tatran Hostinné. Od 15:00 změříme síly s neporaženým celkem MFK Trutnov, od 16:00 nás vyzve domácí tým.