SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 2.10. jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek. Tentokrát poprvé na hřiště do Hostinného, kde jsme se nejprve od 15:00 utkali s absolutním lídrem naší soutěže MFK Trutnov a od 16:00 jsme poté změřili síly s domácím TJ Tatran Hostinné. Už v týdnu jsme věděli, že vinou zranění a dovolených nemůžeme počítat se třemi hráči (Miky Horák, Martin Nýdrle a Martin Šťastný). Navíc jsme díky zájezdu velké části mladších žáků do Milána zapůjčili do této kategorie pro jejich zápas ve stejný den další dva hráče (Vojta Armstrong a Štěpán Kuřík). Proto naše „torzo“ doplnila hned čtveřice hráčů z mladší přípravky – Kuba Suchý (roč. 2014) a hned tři hráči ročníku 2015 – Janek Jeřábek, Vojta Šlechta a Štěpán Hylmar. V kabině před zápasem jsme hráčům zdůrazňovali, že si zápasy mají hlavně užít.

S trenéry obou týmů jsme se dohodli na formě hry bez poločasových střídání týmů. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

MFK Trutnov A  –  SK Jilemnice A      11:1 (7:1)

Sestava: Albrecht Šimon (od 29. Pešek Václav) – Blecha Štěpán, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Kavan Marek, Laušman Adam, Rychtr Dominik – Červinka Matěj, Jeřábek Janek

Branka: 3. Laušman Adam

Do utkání jsme nevstoupili vůbec špatně, ba naopak. Drželi jsme míč na kopačkách a dobře jsme kombinovali. Po rychle vhozeném autu „Bédy“ Peška ve 3.min mu míč Janek Jeřábek vrátil. Vašek kličkou oklamal útočníka a přistrčil do středu na Marka Kavana. Ten ve skluzu před záložníkem přihrál do brejku Adamu Laušmanovi. Ten padajícího gólmana „dloubl“ a míč skončil v síti. Trutnovští srovnali o dvě minuty později, když pěknou kombinaci na jeden dotek zakončili do poloodkryté branky. I nadále jsme hráli s favoritem otevřenou hru šance se objevovali na obou stranách. Ale individuální kvalita ve hře jeden na jednoho byla na straně soupeře. V 8.min Trutnovští proměnili nájezd ze strany. Ve 12.min trefil soupeřův útočník bližší šibenici. Ve 13.min jsme postupovali dva na jednoho, ale v poslední chvilce obránce zabránil přihrávce před prázdnou branku. V 15.min jsme nepokryli dorážku vyražené střely. V 16.min se nepovedla rozehra branaři a Trutnovští skórovali do prázdné. V 18.min branař Trutnovských s obtížemi vytěsnil nad břevno pěknou střelu Dominika Rychtra. V 19.min se pěkně k tyči trefil záložník hostí a V poslední minutě první půle přešel obránce Trutnovských přes tři naše hráče a k tyči zavěsil. Hned po 20 vteřinách jsme opět nepokryli dorážku vyražené střely. Ve 27.min jsme z penalty neskórovali. Minutu nato jsme rozehrávali trestný kop branařem Šimonem Albrechtem. Po nastřelení zdi, jsme z brejku obdrželi braku my. Ve 29.min Šimon vyběhl daleko z branky a po srážce s útočníkem musel ze zápasu odstoupit. Do branky se postavil drobný hráč z pole „Béda“ Pešek a do konce zápasu předváděl dobrou práci. Inkasoval už jen dvakrát v 16.min – nejprve po střele z dálky, na kterou mu nedovolili doskočit centimetry a po ztrátě při rozehře Tři hráči dobře vykombinovali naše 2.

MFK Trutnov 1  –  SK Jilemnice 1    10:5 (3:4)

Sestava: Kynčl Jan – Nesvadba Vincent, Suchý Václav, Šlechta Adam, Kučera Vilém, Šlechta Vojtěch – Suchý Jakub, Hylmar Štěpán

Branky: Šlechta Adam 2x, Šlechta Vojtěch 2x, Kučera Vilém

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

MFK Trutnov   –   SK Jilemnice     21:6

Naším dalším soupeřem byl domácí celek TJ Tatran Hostinné.

Sestavy jsme nechali stejné, jen u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

TJ Tatran Hostinné A  –  SK Jilemnice A      6:6 (3:3)

Branky: Kavan Marek 2x, Jeřábek Janek 2x, Blecha Štěpán, Pešek Václav

TJ Tatran Hostinné 1  –  SK Jilemnice 1    12:1 (4:0)

Branka: 40. Šlechta Adam

V tomto zápase bylo hned od úvodu vidět, že kluci se „vyšťavili“ při zápase s Trutnovem. Hned v první minutě jsme nepokryli dorážku po vyražené střele. Odpověděli jsme ve druhé minutě střelou Vojty Šlechty těsně vedle. Domácí byli s míčem „lehčí“ a naši kluci se snažili zachytávat jejich útoky. V brance doslova čaroval Honza Kynčl – spoustu míčů chytil i brankářsky neortodoxnímy zákroky. Ale v brance připomínal chobotnici – jako kdyby měl těch rukou snad víc … Dvěma dorážkám vyražených střel a jedné tečované střele ale zabránit nedokázal. V poločase projevil velký zájem zachytat si „za staršáky“ malinký Štěpán Hylmar. A tak mu „obvyklý“ hráč Honza Kynčl svůj brankářský post pro druhou půli přenechal. Branek sice Štěpán dostal osm, ale určitě se nemá za co stydět, poněvadž v druhé půli už byla většina jeho spoluhráčů se silami v „červených číslech“ a k ohrožení domácí branky jsme se dostávali spíše sporadicky. A tak čestný úspěch zaznamenal v poslední minutě Adam Šlechta brankou dosaženou přímo z rohu.

TJ Tatran Hostinné   –   SK Jilemnice   18:7

Následující kolo Krajského přeboru starších přípravek Královehradeckého kraje hostíme my. V neděli 9.10. bude od 9:00 naším prvním soupeřem hostitel dnešního turnaje TJ Tatran Hostinné. Od 11:00 změříme síly s celkem SK Jičín. Oba tito soupeři sehrají na našem hřišti od 10:00 vzájemné utkání.