SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 14.5. jsme v rámci 6.kola zajížděli k odpolednímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek do nedalekého Hostinného. Tento turnaj byl „třítýmový“ a tudíž jsme měli odehrát dva zápasy. Po dřívější domluvě s trenéry Hostinného jsme po našem vzájemném utkání, které turnaj mělo uzavírat, odehráli s domácími ještě jeden zápas. Tím byla dohrávka našeho vzájemného zápasu z odloženého turnaje 2.kola v Hořicích. Na první dva zápasy bylo víceméně oblačno, na poslední dohrávaný zápas už pršelo. Ale nikterak dramaticky. Velikánskou pochvalu zaslouží naši fanoušci, kterých bylo nejvíc ze všech zúčastněných týmů a kteří oba naše celky vydatně povzbuzovali. Jen z řad rodičů se na své děti přijeli podívat tátové a mámy 13 ze 16 hráčů, nemluvě o dalších příbuzných. Ještě jednou Vám – BRAVO !!! Do sestavy se po nemoci vrátili branař Šimon Albrecht a mladíci Štěpán Cejnar a Vašek Spilka (ten na jaře vůbec poprvé). Oproti minulému týdnu nás ze zdravotních důvodů nemohli reprezentovat další branař Mikuláš Horák a také šikovný Vašek „Béda“ Pešek. Z mladší přípravky nám pomohl branař Oskar Býma.

Pro první zápas s týmem Dvora jsme se s trenéry dohodli na formě hry bez poločasové výměny domácího celku. V dalších 2 zápasech s domácími jsme vyzkoušeli obě varianty – v prvním zápase s výměnou domácích celků v poločase a ve druhém mači bez poločasové výměny. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A        8:2 (3:1)

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Červinka Matěj – Horáček Jonas, Nesvadba Vincent

Branky: Nýdrle Martin 2x

TJ Dvůr Králové nad 1  –  SK Jilemnice 1        12:2 (3:0)

Sestava: Býma Oskar – Kynčl Jan, Suchý Václav, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Cejnar Štěpán – Suchý Jakub, Spilka Václav

Branky: 29. a 40. Cejnar Štěpán

Zápas se rozjížděl v pomalejším tempu a obě mužstva jednak dobře bránila a jednak na obou stranách chyběl potřebný klid v zakončení. V 5. Min nás poprvé podržel neveliký Oskar Býma v brance, když bravurně vyrazil jedovatou střelu soupeře nad branku. V 8.min jsme inkasovali po chybě v rozehře. V 11.min bombu Štěpána Kuříka ztečoval bek soupeře těsně vedle tyče. Ve 14. a 18.min jsme inkasovali po takřka totožných, ale precizně provedených kombinacích hráčů Dvora. O poločase jsme si něco řekli, ale bohužel jsme to nedokázali přenést na hřiště. Mezi 22.-24.min jsme 3x inkasovali – dvakrát Oskar na střely pod břevno kvůli své výšce prostě dosáhnout nemohl, jednou jsme do nájezdu sám na branaře útočníka vyslali sami. Poté se hra vyrovnala a škoda nevyužité šance Vaška Spilky nebo pěkného průniku Vaška Suchého a jeho střely těsně vedle. Ve 29.min jsme Honzou Kynčlem získali míč na naší půlce a přes Kubu Suchého se míč dostal ke Štěpánu Cejnarovi, jehož klid v zakončení nám přinesl čestný úspěch. Poté jsme však mezi 31. – 35.min úplně přestali hrát, míč po přihrávce se od nás odrážel a Oskarovi v brance jsme takřka vůbec nepomáhali s bráněním ani střel ani dorážek. Dvě z pěti branek byli prostě umístěné mimo výškový dosah Oskara, ostatní tři branky byly všechny po našich fatálních chybách. Avšak v závěrečné pětiminutovce jsme soupeře naopak zatlačili na jeho polovinu, ale brankář se činil a my občas nedali jednoduché góly. Dvě minuty před koncem Dvorští vypálili krásnou ukrytou ránu a vsítili branku. V poslední minutě Vilda Kučera ukličkoval u lajny beka, dával zpět na Vaška suchého a ten pohotově pálil. Míč obrana ztečovala do obličeje Štěpána Cejnara, který jej ještě dopravil do sítě, ale poté již do dalších utkání nezasáhl.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Dvůr Králové nad Labem  –  SK Jilemnice        20:4

Naším dalším soupeřem byl dnes poprvé domácí celek. Sestavy jsme mírně pozměnili a domácí družstva se v poločase prostřídala.

TJ Tatran Hostinné A – SK Jilemnice A   7:4 (2:3)

Sestava: Albrecht Šimon – Kuřík Štěpán, Suchý Václav, Armstrong Vojtěch, Laušman Adam, Nesvadba Vincent – Kučera Vilém, Suchý Jakub

Branky: 7., 20. a 27. Laušman Adam, 15. Nesvadba Vincent

Ve 3.min se nám nepovedla rozehra a domácí uklidili míč do odkryté části branky. Proti „tmavému“ domácímu týmu jsme hráli lépe a vytvářeli si i více šancí. V 6.min Vojta Armstrong minul v pádu prázdnou branku. V 7.min však velice aktivní Vincek Nesvadba unikl svému obránci a nezištně přihrál na „Loužu“ Laušmana, jenž s přehledem srovnal. V 11.min jsme však další svojí chybou poskytli domácím znovu vedení. V 15.min Vašek Suchý posunul před sebe na Adama Laušmana, který kličkou poslal obránce k praporku a před branku přihrál na Vincka Nesvadbu, jenž byl za svůj dobrý výkon odměněn gólem. V poslední minutě Adam Laušman vypíchl rozehru branaře a „suše“ uklidil do prázdné. Druhou půli jsme dohrávali proti „světlému“ týmu. Ve 23.min hosté ze třetí dorážky skórovali. Ve 27.min Vojta Armstrong roztáhl hru k lajně na Adama Laušmana, jenž 1:1 přešel přes obránce a svůj nájezd od lajny proměnil pěknou střelou. Minutu nato jsme však po pěkné střele inkasovali i my. Poté se šance střídaly na obou stranách, ale bez gólového efektu. Až v posledních třech minutách jsme 3x inkasovali po střele o tyč, přesné hlavičce a rychlém brejku.

TJ Tatran Hostinné 1 – SK Jilemnice 1   14:3 (10:0)

Sestava: Býma Oskar – Kynčl Jan, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Horáček Jonas, Červinka Matěj – Spilka Václav

Branky: Červinka Matěj, Šťastný Martin, Nýdrle Martin

TJ Tatran Hostinné  –  SK Jilemnice    21:7

Pro druhý zápas s Hostinným jsme z týmu A do týmu 1 přesunuli Kubu Suchého, aby (po odstoupení Štěpána Cejnara) měl tentokrát dva hráče na střídání tento tým. Šimona Albrechta nahradil v brance Vincek Nesvadba, druhý poločas v našem dalším týmu odchytal místo Oskara Býmy Vašek Spilka. Domácí tentokrát o poločase své týmy neprohazoval.

TJ Tatran Hostinné A – SK Jilemnice A   5:3 (3:1)

Branky: Laušman Adam 3x

TJ Tatran Hostinné 1 – SK Jilemnice 1   4:3 (2:3)

Branky: 2. a 3. Nýdrle Martin, 12. Šťastný Martin

Na soupeře jsme vlétli  a ve 2.min po pěkné kličce skóroval Martin Nýdrle. Ve 3.min míč sklouzl po mokrém terénu a překvapil našeho branaře. Ještě v téže minutě Martin druhou brankou opět vrátil vedení nám. V 8.min jsme udělali hrubou chybu v obraně a soupeř srovnal. Ve 12.min Matěj Červinka posunul do středu na Martina Šťastného, jehož střela levou skončila v protilehlé boční síti. Po změně stran jsme po osmi vteřinách inkasovali lacinou branku. Pak jsme soupeře přehrávali, měli jsme snad 5x více střel na branku než domácí, trefili jsme břevno, 2x netrefili poloodkrytou branku – ale vsítit gól už nám asi nebylo souzeno, i když jsme tomu šli naproti. Vašek Spilka si v brance také počínal skvěle, ale minutu před koncem jej umístěnou střelou domácí přece jen překonali.

TJ Tatran Hostinné  –  SK Jilemnice    9:6

K utkáním 7.kola Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje zajíždíme v sobotu 20.5. do nejvzdálenějšího Červeného Kostelce. Od 9:00 nás čeká domácí tým, od 10:00 se utkáme v derby s Vrchlabím a od 11:00 budeme čelit zatím v deseti zápasech stoprocentnímu TJ Tatran Hostinné.