SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 15.10. jsme hostili sedmý turnaj Krajského přeboru starších přípravek na našem hřišti v Jilemnici. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči 1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka a od 11:00 jsme změřili síly se souklubím FC Mladé Buky/TJ Baník Žacléř. Oba tyto celky sehráli od 10:00 svůj vzájemný zápas. K dlouhodobě absentujícímu Vincku Nesvadbovi se z důvodu dovolené nezúčastnil ani Jonas Horáček. Navíc v sobotu večer před turnajem jsme se dozvěděli o absenci dalších dvou hráčů z důvodů nemoci, resp. nevolnosti po očkování – vypadli nám i Emil Vrkoslav a Matěj Červinka. Jelikož máme hráčů v kategorii 10, čtyři z toho vypadli a hraje se systémem 5+1, vychází nám na 100 minut hry 0 hráčů na střídání. Naštěstí nás zachránil tatínek Adama (r.2013) a Vojty (r.2015) Šlechtových, kteří z důvodů vytížení v jiných sportovních aktivitách s fotbalem skončili na jaře. Oba kluky nám na turnaj poskytl, za což jsme mu velice vděčni. V době našeho srazu také odjížděla ke svému turnaji mladší přípravka a její trenéři (s potvrzením dostatku hráčů pro své potřeby) nám ještě nechali Matěje Mizeru, za což jsme vděčni i jim. Panovalo slunečné počasí, ale zejména v prvním zápase bylo velice chladno.

SK Jilemnice – 1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka A     4:18 (2:7)

Sestava: Býma Oskar – Kučera Vilém, Pešek Václav, Šťastný Martin, Šlechta Adam, Šlechta Vojtěch – Cejnar Štěpán, Suchý Jakub, Mizera Matěj

Branky: 5. a 6. Cejnar Štěpán, 34. a 36. Šlechta Vojtěch

Do utkání jsme vstoupili nebojácně, ale skóre otevřeli hosté. Ve 3.min se po zpětné příhře proti noze prosadili pěknou střelou na protilehlou tyč. Minutu na to jsme opět inkasovali, když po rohu zůstala neobsazená hráčka na zadní tyči a pohodlně doklepla. V další minutě jsme skórovali my, když se po pěkné přihrávce Matěje Mizery prosadil hezkou střelou Štěpán Cejnar. Tentýž hráč využil za půl minuty přesnou příhru od Adama Šlechty a srovnal. Hned za dalších dvacet vteřin jsme získali míč na vápně hostí, ale tutovku jsme nevyužili. Načež platilo nedáš – dostaneš a z rychlého kontru po naší špatné rozehře jsme obdrželi lacinou branku. Ta jako by nás rozhodila a až do poločasu jsme se nejen trápili herně, ale i střelecky. Navíc nás sráželi vlastní chyby i zkušenějších hráčů. Výsledkem byly do poločasu ještě čtyři obdržené branky … A to se v brance ještě Oskarovi podařilo dalším minimálně čtyřem jasným brankám zabránit … Druhý poločas proti druhému týmu „packých“ byla ještě větší mizérie. Hned v první minutě jsme lacino ztratili míč v útoku a soupeř po krásné kolmici brejk proměnil. Pak se hra trochu srovnala, ale další výpadek mezi 29. – 33.min a 4 obdržené branky jasně určili ráz celého poločasu. Ve 34.min sice „Béda“ Pešek po přistrčení od lajny od Vildy Kučery kličkou oklamal beka a předložil Vojtovi Šlechtovi před prázdnou branku krásný dárek v podobě jednoduché branky a za dvě minuty se po krásné střele Vojta prosadil znovu, ale z naší strany to bylo gólově vše, soupeř nám dalších 6 branek přidal a zaslouženě zvítězil.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka 1  2:10 (2:3)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka 6:28

Naším dalším soupeřem byl hostitel minulého turnaje – souklubí FK Mladé Buky/TJ Baník Žacléř.

SK Jilemnice – FK Mladé Buky/TJ Baník Žacléř A    11:5 (3:2)

Branky: 1., 9., 11., 26., 27., 30., 38. a 39. Šlechta Adam, 32., 41. a 47. Šťastný Martin

Hned v první minutě se po příhře od „Bédy“ Peška prosadil levačkou Adam Šlechta. Oproti zápasu z Pakou se dařila hra „odzadu“ a vytvářeli jsme si dobré příležitosti k ohrožení branky hostí. V 8.min jsme vyrobili hrubku a soupeř nás jednoduše potrestal. V 11.min se Kuba Suchý vrhl skluzem pod nohy útočníka s míčem, ten získal a hezkou uličkou vyslal na zteč opět Adama Šlechtu, jenž nájezd chladnokrevně proměnil. Poté se nám nepodařilo (i díky dobrému výkonu branaře hostí) proměnit i ty nejvyloženější šance a do poločasu už jsme branku nepřidali. Oskar v naší brance se však předváděl v ještě lepším světle a za svá záda do půle pustil jen nájezd dva na něj ve 20.min. Po změně stran se naše hra ještě zlepšila a hráči předváděli velice dobré osobní i kolektivní výkony. Ve 27.min se ranou na bližší tyč prosadil Adam Šlechta. Tentýž hráč v následující minutě těžil z dobré práce bratra Vojty a jeho přesné příhry před poloodkrytou branku. Ve 30.min vyslal „Béda“ Pešek krásný pas za obranu, kam si naběhl opět Adam Šlechta a po kličce branaři zasunul do prázdné. Ve 32.min dobře vyhodnotil situaci Vilda Kučera a rychle vhozeným autem za obranu vyslal do nájezdu Martina „Sety“ Šťastného, který placírkou vedle branaře s přehledem proměnil. Ve 38.min Matěj Mizera těsně před obráncem posunul míč doleva, kde si jej v plné rychlosti nabral Adam Šlechta, přehnal se okolo obránce a střelou se štěstím prostřelil branaře. Minutu nato se po zpětné přihrávce od Štěpána Cejnara z dálky prosadil tvrdou střelou v tomto zápase po osmé a naposledy Adam Šlechta. Ve 41.min ještě Adam přihrál „Setymu“ Šťastnému na jednoduchou branku do prázdné branky. Minutu nato skórovali po rohu i hosté, což si ve 46.min zopakovali. Ve 47.min „Béda“ Pešek levačkou vyslal do ulice „Setyho“ Šťastného, jenž brejk s bravurou proměnil. V předposlední minutě se ještě prosadili hosté po pěkné střele o tyč.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  FK Mladé Buky/TJ Baník Žacléř  1     6:5 (5:2)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  FK Mladé Buky/TJ Baník Žacléř   17:10

V příštím kole zajíždíme v neděli 22.10. do Jičína, kde se nejprve utkáme od 13:00 s domácím týmem, od 14:00 pak změříme síly se sousedním FC Vrchlabí.