SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 22.10. jsme zajížděli k osmému turnaji Krajského přeboru starších přípravek na umělou trávu do Jičína. Našimi soupeři byl nejprve od 13:00 celek domácího Jičína, od 14:00 jsme změřili síly se sousedním Vrchlabím … K dlouhodobě zraněnému Vincku Nesvadbovi se s absencí z osobních důvodů připojil i Vilda Kučera, oproti minulému týdnu však už byli k dispozici Matěj Červinka, Jonas Horáček a Emil Vrkoslav. I tak jsme byli rádi, že nám (stejně jako minulý týden) vypomohli ještě Adam a Vojta Šlechtovi. Ranní turnaj mladších přípravek v Jilemnici probíhal za deště, nám po poledni při příjezdu do Jičína vysvitlo slunce a tak to zůstalo po celý turnaj.

SK Jičín A –  SK Jilemnice      5:2 (1:0)

Sestava: Býma Oskar – Vrkoslav Emil, Pešek Václav, Šťastný Martin, Šlechta Adam, Horáček Jonas – Suchý Jakub, Červinka Matěj, Cejnar Štěpán, Šlechta Vojtěch

Branky: 28. a 30. Šťastný Martin

Hned po 45 vteřinách jsme nedohráli situaci po odvráceném rohu a domácí skórovali. De facto hned po rozehře jsme mohli vyrovnat, ale v rozhodující chvíli se míč zapletl mezi nohama našemu útočníkovi. I nadále jsme proti druhému týmu tabulky hráli vyrovnanou partii a domácí, zaskočeni naší aktivitou, museli krom předpokládaného útočení také bránit naše ofenzivní snažení. Nutno podotknout, že k výbornému výkonu se rozchytali oba brankáři a zejména náš Oskar Býma občas předváděl až „dech beroucí“ zákroky. Oba týmy však také někdy né úplně dobře řešily finální přihrávky v zakončení a tak poločas skončil nejtěsnějším rozdílem. Po pauze proti druhému týmu naši borci nastoupili opět bez bázně a v úvodu tohoto dějství jsme byli fotbalově lepším týmem. Ve 28.min po neúspěšné pěkné střele Adama Šlechty dobře „přečetl“ hru Martin Šťastný, bleskově atakoval hráče, na nějž mířila rozehra branaře, míč získal a po 3 krocích přesně vypálil ke vzdálenější tyči. Ve 30.min Matěj Červinka pěknou kličkou přešel u lajny přes útočníka domácích a vysunul Vojtu Šlechtu. Ten si obhodil obránce, přesprintoval jej a předložil před prázdnou branku na jednouché doklepnutí pro Martina „Sety“ Šťastného. Po této brance zabrali domácí a dočkali se ve 35.min po trestném kopu metr za vápnem. Pak jsme zase přidali my, ale žádná naše šance neskončila kýženým gólem. Ve 44.min jsme na zadní tyči nepokryli při rohu hráče a ten pohodlně doklepl. Ve 46.min domácím rozhodčí odpustil „větší“ přistrčení našeho hráče s míčem a brejk 3 na 2 vyřešili Jičínští hezky. Navíc dvě minuty před koncem nám domácí přidali po rohu ještě jednu branku.

SK Jičín 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice    3:7 (2:3)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jičín  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky     8:9

Naším dalším soupeřem bylo v derby sousední Vrchlabí

FC Vrchlabí A  –  SK Jilemnice    11:3 (5:0)

Branky: 26., 37. a 44. Šťastný Martin

Po krátké pauze jsme šli do dalšího zápasu. Vrchlabští hráči jsou velice dobře vybaveni individuálně technicky a v kombinaci také neztrácejí. V první půli jsme určitě byli horším týmem, ale určitě ne odevzdaným. I my jsme se do šancí dostávali, ale Vrchlabští určitě častěji… Poločasové skóre 5:0 k nám sice asi není úplně spravedlivé, ale vzhledem k poměru sil na hřišti moc daleko od pravdy není … Druhá půle byla z naší strany o poznání lepší. Hned z rozehry se Kuba Suchý pustil do nebojácné kličky soupeři, přesnou příhrou našel Štěpána Cejnara, jehož střela mířila kousíček vedle. Rozehru branaře na útočníka šikovně vypíchl „Sety“ Šťastný a na bližší tyči skóroval. Ve 28.min vrchlabští dorazili zablokovanou střelu po rohu. Ve 32.min si v brejku předkopl míč Adam Šlechta moc daleko, „statný“ branař Vrchlabských překopl míč až  před naše vápno, kde číhal klasický „zabukáč“ a se štěstím Oskara prostřelil. Ve 37.min vybojoval Jonas Horáček dobře míč u lajny, zpětně přihrál „Setymu“ a ten pěknou střelou „pod klacek“ nedal branaři šanci. Ve 39. a 44.min jsme dostali branky po pěkných akcích Vrchlabských. Skóre tohoto poločasu na rozdíl jediné branky ještě v téže minutě snížil opět Martin Šťastný, když „Béda“ Pešek u lajny nejpomalejšími kličkami dvakrát „vykoupal“ útočníka soupeře a po lajně vyslal Martina. Ten v pádu pod branařem se štěstím skóroval. V posledních dvou minutách jsme však po rohu a po pěkné akci dostali dvě branky.

FC Vrchlabí 1  –  TJ Sokol Roztoky u Jilemnice     13:4 (11:1)

FC Vrchlabí  –  SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  24:7

Předposlední kolo hostíme v neděli 29.10. my na hřišti v Roztokách, kde od 9:00 změříme síly s hostitelem dnešního turnaje SK Jičín a od 11:00 vyzveme suverénního lídra naší soutěže celek MFK Trutnov I., tedy první a druhý celek tabulky. Oba tyto celky sehrají od 10:00 svůj vzájemný zápas.