SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 16.10. jsme zajížděli k dalšímu venkovnímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek – podruhé na podzim do Jičína. Našimi soupeři byli nejprve od 10:00 hráči TJ Dvůr Králové nad Labem, od 11:00 jsme poté změřili síly s domácím celkem. Před zápasem jsme měli nahlášené tři absence – záložník Štěpán Kuřík, první branař Šimon Albrecht a gólový útočník Dominik Rychtr. Z mladší přípravky nám jeli tentokráte vypomoci Kuba Suchý a Vojta Šlechta. S trenéry obou týmů jsme se dohodli na formě hry bez poločasových střídání týmů. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A      10:12 (3:4)

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Kynčl Jan, Šlechta Vojtěch

Branky: 1., 16., 21., 30., 33. a 36. Kavan Marek, 18., 39. a 40. Laušman Adam, 38. a 40. Nýdrle Martin, 20. Kynčl Jan

Hned po 40 vteřinách jsme vedli, když Marek Kavan zblízka pohotově dorazil střelu Adama Laušmana. Do páté minuty jsme soupeře prakticky k ničemu nepustili, ale pak jsme nepochopitelně přestali hrát a svými chybami nabízeli soupeři jednu šanci za druhou. Poprvé jsme inkasovali v 10.min po autu a ukryté střele trefené „z první“. Ve 12.min Dvorští nastřelili tyč a odražený míč přistál rovnou na nohách osamoceného útočníka, který jednoduše dorazil. Minutu nato jsme chybovali u lajny na půlce a soupeř nájezd proměnil. Po této brance jsme opět přidali a zvýšená aktivita přinesla i branky. V 16.min Štěpán Blecha u lajny na půlce vyhrál dva souboje po sobě a přihrál do středu na Marka Kavana. Ten se hezky uvolnil kličkou doleva a křížnou střelou snížil. V 18.min Martin Šťastný na vlastní půli dobře obešel útočníka a vysunul po lajně Vojtu Šlechtu. Ten míč dobře pokryl před obráncem a po kličce přihrál Martinu Nýdrlemu. Jeho střelu branař vyrazil, odražený balón přistál na nohách Adamu Laušmanovi, jenž pohotově dorazil. V poslední minutě první půle Adam Laušman pěkně vystřelil, branař vyrazil vedle sebe a nejrychleji u míče byl Honza Kynčl, jenž zblízka otočil skóre v náš prospěch. Hned po půlminutě první půle jsme inkasovali po hlavičce z rychlého autu od nepokrytého hráče. Hned po rozehře jsme odpověděli brankou Marka Kavana a jeho pumelici takřka z nulového úhlu od rohového praporku. Poté jsme však opět „ztratili vítr z plachet“ a svými chybami zjednodušovali práci soupeři. Ve 27.min soupeř potrestal hrubku na půlce proměněným nájezdem na zadní tyč. V následující minutě Miky z branky vyvezl míč až k půlce, kde mu míč odskočil, soupeř prázdnou branku z půlky trefil a otočil skóre v náš neprospěch. Ve 30.min jsme branaři hostí nechali úplně volnou „dálnici“ středem pro pas za beky a útočník se po příhře od něj nemýlil. Z protiútoku střílel Honza Kynčl k tyči. Jeho střelu zblokovala domácí obrana k druhé tyči, kde s dorážkou přispěchal Marek Kavan. Ve 33.min jsme vyrovnali, když Martin Nýdrle akci 2 na 1 vyřešil přihrávkou na osamoceného Marka Kavana, který odkrytou branku s přehledem trefil. V následujících třech minutách jsme však třikrát inkasovali. Nejprve ve 34.min Miky z branky vyběhl na roh až k vápnu soupeře, jeho střelu obrana zblokovala a následný odkop na půlku doběhl první útočník Dvora a z půlky trefil prázdnou branku. Minutu nato se Dvorští pěknou kombinační akcí dostali až k dorážce do prázdné. A čtyři minuty před koncem řádné hrací doby jsme prohrávali již o tři góly – Miky při rozehře opět míč vyvezl, balón si při jednom z doteků dal daleko od nohy a záložník z půlky hned „z první“ opět trefil naši prázdnou branku. Zápas se zdál ztracený a kluci měli „hlavy dole“. Ještě v téže minutě soupeř fauloval před vápnem Vojtu Šlechtu. Marek Kavan trestňák proměnil bombou pod víko a tento moment byl pro náš řečeno hláškou z filmu: „Jako když nastartuješ náklaďák.“ Najednou byli všichni naši hráči na hřišti i střídačce jako roj včel, které se někdo snaží vykouřit z hnízda. V 17.min Martin Nýdrle pohotově zblízka dorazil střelu Martina Šťastného. V předposlední minutě proměnil samostatný nájezd Adam Laušman a vyrovnal. Rozehru po této brance jsme napadli, Marek Kavan vypíchl míč a po kličce vystřelil k tyči. Jeho pokus branař „zbrzdil“, ale u míče dřív než obránce byl „Louža“ Laušman a dorazil do prázdné. V poslední minutě ještě korunoval parádní výkon týmu v závěru hezkou brankou Martin Nýdrle.

TJ Dvůr Králové nad Labem 1  –  SK Jilemnice 1    3:4 (2:3)

Sestava: Nesvadba Vincent – Pešek Václav, Červinka Matěj, Armstrong Vojtěch, Suchý Václav, Šlechta Adam – Kučera Vilém, Suchý Jakub

Branky: Šlechta Adam 2x, Armstrong Vojtěch, Kučera Vilém

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Dvůr Králové nad Labem  –   SK Jilemnice     13:16

Naším dalším soupeřem byl domácí celek SK Jičín. Sestavy jsme trochu pozměnili a u jednotlivých týmů jsme se přehodili trenéři.

SK Jičín A  –  SK Jilemnice A     8:8 (2:6)

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Pešek Václav, Šlechta Vojtěch

Branky: Laušman Adam 6x, Nýdrle Martin, Šlechta Vojtěch

K tomuto zápasu nutno dodat, že se na konci první půle zranili Marek Kavan a Martin Šťastný, takže celou druhou půli náš tým nestřídal. Za zmínku stojí také šest branek Adama Laušmana, které všechny vsítil v prvním poločase.

SK Jičín 1  –  SK Jilemnice 1     8:3 (5:2)

Sestava: Kynčl Jan – Červinka Matěj, Armstrong Vojtěch, Šlechta Adam, Suchý Václav, Nesvadba Vincent – Kučera Vilém, Suchý Jakub

Branky: 18. Nesvadba Vincent, 19. Armstrong Vojtěch, 37. Šlechta Adam

Domácí působili na začátku fotbalověji, my jsme se snažili kontrovat nasazením a bojovností. I z naší strany ale byli vidět pěkné akce, zápas se velice povedl Vinckovi Nesvadbovi. Nejmenší hráč si pohybem, pěknými kličkami a urputností získal přízeň i místních fanoušků. V 5.min se soupeř prosadil nevídanou bombou z dálky. V 10.min prošli domácí jednoduše středem a akci 2 na 1 vyřešili příhrou před prázdnou branku. Ve 13.min se domácí prosadili po autu a střele ze skrumáže. V 15.min Honza v brance reagoval na střelu, která se po nešťastné teči stočila do druhé strany branky. Minutu nato se domácí prosadili po střele o tyč, na kterou Honza dosáhnout nemohl. V 18.min Matěj Červinka rychle vhodil míč z autu do hry, Vašek suchý jej pěkně pokryl tělem, zády k brance posunul vedle sebe na Vincka Nesvadbu, jehož tečovaná střela přeskočila branaře a skončila v síti. V předposlední minutě první půle jsme snížili, když přihrávku branaře domácích vystihl Vojta Armstrong, míč si přistrčil na střelu a hezkým obstřelem trefil k tyči. Druhá půle byla vyrovnanější a měli jsme asi i více šancí. Ale domácí branař chytil nejen několik střel, ale i tři čtyři jasné góly. Útočníkům nelze nic vytknout, lze jen pochválit branaře domácích. Ve 27.min domácí vstřelili jednoduchou branku po naší špatné rozehře přímo na jejich kopačky. Ve 34.min se prosadili domácí po pěkné střele od lajny. Minutu na to jsme nezachytili na půlce protiútok po naší ztrátě a akci 2 na 1 domácí se štěstím proměnili. V 17.min Vašek Suchý krásně obešel protihráče a Adam Šlechta přeměnil jeho přihrávku v krásnou branku k tyči.

SK Jičín  –  SK Jilemnice   16:11

Předposlední podzimní kolo Krajského přeboru starších přípravek Královehradeckého kraje hostíme my. V neděli 23.10. bude od 9:00 v derby naším prvním soupeřem celek FC Vrchlabí, od 11:00 vyzveme suverénního lídra naší soutěže celek MFK Trutnov. Tento tým všechny své zápasy vyhrál s průměrným skóre 26:3.