SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 28.5. jsme v rámci 8. kola zajížděli k odpolednímu turnaji Krajského přeboru starších přípravek do nedalekého Hostinného. Našimi soupeři byly nejprve hráči celku TJ Rasošky, ve druhém zápase jsme změřili síly s druhým týmem tabulka TJ Jiskra Hořice a turnaj jsme zakončili utkáním s domácím celkem, který tabulku vedl. Počasí bylo vynikající – po celou dobu svítilo slunce a bylo bezvětří. Naším pověstným sedmým hráčem na hřišti byli naši skvělí fanoušci, kteří se přijeli podívat ve velkém počtu a byli zároveň na turnaji nejhlasitějšími povzbuzovateli mezi všemi přítomnými – pro Vás veliké BRAVO !!!

Pro zápas s Rasoškami jsme se s jejich trenéry dohodli na formě hry bez poločasové výměny domácího celku, v zápasech s Hořicemi a Hostinným se domácí týmy v poločasech měnili. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

TJ Rasošky A  –  SK Jilemnice A   2:6 (1:3)

Branky: 1., 24. a 26. Laušman Adam, 4. a 13. Nýdrle Martin, 29. Nesvadba Vincent

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Červinka Matěj – Horáček Jonas, Nesvadba Vincent

Hned v 1.min jsme založili hezkou akci, kdy Martin Šťastný dobře obešel útočníka soupeře a přihrál na Martina Nýdrle. Ten si rychlou kličkou obhodil záložníka a krásnou uličkou vyslal do brejku Adama Laušmana. Ten v zakončení zachoval chladnou hlavu a otevřel skóre. I nadále jsme diktovali tempo hry a ve 4.min opět udeřili. Jonas Horáček přetlačil v souboji obránce a dal zpět proti noze na Martina Nýdrle. Ten naznačil střelu z první, kterou mu obránce „zbaštil“. Martin si posunul míč do volného prostoru a tvrdou ranou nedal branaři šanci. Poté jsme během pěti minut 2 trefili tyč a 2x netrefili prázdnou branku. V 11.min jsme vyrobili chybu na půlce a soupeř pěknou střelou k tyči snížil. Ve 13.min Matěj Červinka krásně otočil hru přes šíři hřiště na Vojtu Armstronga. Ten se klamavým pohybem zbavil útočníka a postupoval k brance. Ve správný okamžik přihrál na Martina Nýdrle, jenž z první překvapil branaře střelou do protipohybu. Po půlce jsme nadále tlačili, ale během prvních tří minut jsme trefili další tyč, pak břevno a pak nám rozhodčí regulérní branku neuznal, i když naši fanoušci 3m za brankou míč za čárou viděli. Ve 20.min branař soupeře míč překopl míč z ruky přes půlící čáru, rozhodčí však nechal pokračovat a nájezd dva na Šimona útočníci zužitkovali ke snížení na rozdíl jediné branky. Ve 24.min se pěknou individuální akcí po příhře od Martina Šťastného prezentoval Adam Laušman a zakončil ji s přehledem k tyči. Ve 26.min Vojta Armstrong vyhrál vzdušný souboj a posunul na Matěje Červinku, jenž kličkou oklamal útočníka a přesně přihrál na Adama Laušmana. Ten přesprintoval beka, udělal kličku i branaři a pohodlně vsítil. V předposlední minutě ještě zpečetil gólový účet zápasu Vincek Nesvadba, který z první napálil na vzdálenější tyč přihrávku Adama Laušmana od rohového praporku.

TJ Rasošky 1  –  SK Jilemnice 1   4:3 (0:2)

Branky: Suchý Václav 2x, Spilka Václav

Sestava: Horák Mikuláš – Suchý Václav, Pešek Václav, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Kynčl Jan – Spilka Václav, Suchý Jakub

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

TJ Rasošky  –  SK Jilemnice    6:9

Naším dalším soupeřem byl druhý tým tabulky z Hořic. Sestavy jsme nechali stejné, jen jsme se u týmů přehodili trenéři.

TJ Jiskra Hořice A  –  SK Jilemnice A   1:11 (0:5)

Branky: Nýdrle Martin 3x, Nesvadba Vincent 2x, Laušman Adam 2x, Šťastný Martin 2x, Armstrong Vojtěch, Horáček Jonas

TJ Jiskra Hořice 1  –  SK Jilemnice 1   10:2 (10:1)

Branky: 8. Kuřík Štěpán, 26. Pešek Václav

První poločas utkání byl z naší strany katastrofální. Kupili jsme chybu na chybu, báli se hrát a soupeř nás značně přehrával, navíc jsme mu to vlastními individuálními chybami usnadňovali. Ve 2.min jsme nepokryli hráče při rohu a útočník pohodlně skóroval. Naši rozehru jsme obráncem přihráli na útočníka soupeře a ten měl jednoduchou práci. Ve 4.min Hořice skórovali po pěkné kombinaci. V 5.min zkušeně vyřešili nájezd dva na jednoho, v další minutě jsme opět nepřesně před naší brankou přihráli na soupeřovi kopačky a ten už měl před sebou jen prázdnou branku. V 7.min se nepovedla rozehra našemu branaři a Hořičtí opět pohodlně skórovali. V 8.min Vilda Kučera získal míč na půlce a vyslal do volného prostoru Honzu Kynčla. Ten před bekem zasekl a dal zpětnou příhru proti noze na Štěpána Kuříka, jemuž rána „sedla“ a rozvlnil síť. V 10.min Mikyho prostřelil střelou z větší vzdálenosti bek domácích. Minutu nato jsme inkasovali po rohu střelou do Mikyho protipohybu. Ve 12.min jsme další chybou přihráli před branku na osamoceného útočníka, jenž v klidu dorazil. Minutu před pauzou Miky zaspal při výběhu a nájezd Hořičtí proměnili. Po pauze se Hořické týmy přehodili a hra se vyrovnala. Přestali jsme dělat chyby a i když soupeř byl stále aktivní, drželi jsme s ním po celý poločas krok. Výborně se rozchytal Miky v brance a tu pro celý druhý poločas „zamkl“. S vydatnou pomocí celého týmu při bránění už branku nedostal. Naopak jsme tuto půli vyhráli jedinou branku my, když Vašek Suchý dobře podržel s míčem u nohy na zádech beka domácích a dal zpětnou přihrávku na Štěpána Kuříka. Jeho střelu obrana tečovala a branař stihl reflexivně zastavit, ale pohotový štírek „Béda“ Pešek dorážkou zblízka rozjásal naše fanoušky za brankou.

TJ Jiskra Hořice  –  SK Jilemnice    11:13

V posledním zápase jsme se střetli s lídrem tabulky z Hostinného. Sestavy jsme mrně pozměnili a Šimona Albrechta v brance nahradil Vašek Spilka.

TJ Tatran Hostinné A – SK Jilemnice A   4:3 (0:2)

Branky: Armstrong Vojtěch 3x

Sestava: Spilka Václav – Pešek Václav, Šťastný Martin, Armstrong Vojtěch, Nýdrle Martin, Kynčl Jan, Nesvadba Vincent – Červinka Matěj, Suchý Jakub

TJ Tatran Hostinné 1 – SK Jilemnice 1   0:3 (0:3)

Branky: 2. Nýdrle Martin, 6. Horáček Jonas, 9. Laušman Adam

Sestava: Horák Mikuláš – Albrecht Šimon, Kuřík Štěpán, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Suchý Václav – Kučera Vilém, Horáček Jonas

Do utkání s lídrem tabulky jsme vstoupili nebojácně a soupeře jsme naší hrou rozhodně zaskočili. Ve 2.min branař domácích chybně rozehrál do středu na našeho Martina Nýdrle, jenž si míč přistrčil a tvrdou bombou z 8m mu míč vrátil do sítě. I nadále jsme byli aktivnější, ale soupeř podnikal také nebezpečné výpady. Hru dobře slovně zezadu dirigoval Miky v brance a usnadňoval tak spoluhráčům práci. V 6.min Šimon Albrecht přešel 1:1 přes útočníka a dal před sebe na Vaška Suchého. Ten narážečkou vrátil zpět proti noze na Martina Nýdrle, jehož střelu branař vyrazil před sebe. Tam už však při Martinově střele správně dobíhal Jonas Horáček a s klidem mazáka zavěsil. V 9.min Miky při rozehře od branky vyvezl míč a skrz 3 hráče dal krásnou průnikovku na Adama Laušmana. Ten míč nabral v plném sprintu a nájezd proměnil střelou k tyči. Po poločasové výměně domácích celků přišel ještě silnější tým. Naši borci však na hřišti nechali doslova vše, bojovali jeden za druhého a povzbuzovali se jak na hřišti, tak z lavičky. I když jsme měli v této části zápasu neočekávaně více ze hry a více šancí, žádná branka v této části zápasu nepadla.

TJ Tatran Hostinné  –  SK Jilemnice    4:6

Turnaj hodnotíme jako nadprůměrně povedený. Krom jednoho poločasového výpadku jednoho týmu v zápase s Hořicemi se hráči ukázali velice dobře. Nadprůměrně hodnotíme také podporu fanoušků, kteří naše svěřence vydatně povzbuzovali a vytvořili jim v Hostinném regulérně domácí prostředí.

K utkáním předposledního 9.kola Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje zajíždíme v sobotu 3.6. do Dvora Králové nad Labem. Od 9:40 nás čeká celek TJ Jiskra Hořice, od 10:20 se utkáme s domácím týmem a turnaj zakončíme v 11:40 „derby“ utkáním s Vrchlabím.