SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 29.10. jsme hostili předposlední devátý turnaj Krajského přeboru starších přípravek na hřišti v Roztokách. Našimi soupeři byli nejprve od 9:00 hráči SK Jičín a od 11:00 jsme změřili síly s neporaženým MFK Trutnov I. Oba tyto celky sehráli od 10:00 svůj vzájemný zápas. Pro turnaj jsme nemohli počítat s dlouhodobě zraněným Vinckem Nesvadbou, z důvodu dovolené se nezúčastnil Vilda Kučera, pro nemoc nejel Štěpán Cejnar a kvůli bolestem břicha až na druhý zápas přijel Matěj Červinka. Opět nám vypomohli Adam a Vojta Šlechtovi. Navíc Roztočtí měli navíc dva hráče nad kompletní dvě pětky, takže za nás ještě nastoupili Dominik Pavlata a Jirka Kužel. Hřiště bylo sice měkčí, ale panovalo krásné slunečné počasí, které přitáhlo nadprůměrných 84 diváků.

SK Jilemnice – SK Jičín A     4:8 (1:5)

Sestava: Býma Oskar – Vrkoslav Emil, Pešek Václav, Šťastný Martin, Šlechta Adam, Šlechta Vojtěch – Horáček Jonas, Suchý Jakub, Pavlata Dominik, Kužel Jiří

Branky: 21., 27. a 43. Šlechta Adam, 31. Šťastný Martin

Do utkání jsme vstoupili odvážně, ale první branku vstřelili ve 4.min hosté po střele na bližší tyč. V 6.min se prosadili opět Jičínští po nechytatelné střele z dálky. Naši šanci v 9.min branař krásně chytil, z protiútoku jsme nepokryli na zadní tyči hráče a ten ještě tečovanou střelou skóroval. Poté jsme se dostali ke střelám z dálky, ale branař je s klidem pokryl. V 18.min jsme ztratili míč na vápně soupeře a zapomenutý hráč brejk z půlky proměnil. Rozehru po tomto gólu jsme nezvládli – těžkou příhrou jsme dostali pod tlak našeho posledního hráče a soupeř nás hned potrestal lacinou brankou. Poté byl před vápnem sražen Adam Šlechta, sám se postavil k exekuci a střelou do protilehlé šibenice nedal branaři šanci. Od této chvíle do poločasu jsme soupeře přehrávali, ale slibné šance zůstaly nevyužity. Druhý poločas proti druhému týmu Jičína byl více méně v naší režii. Hned ve 27.min Emil Vrkoslav nejdříve obětavým skluzem zachránil „jistý gól“ na zadní tyči a posunul na půlku na „Bédu“ Peška. Ten se krásnou kličkou uvolnil a nádhernou uličkou vyslal do samostatného nájezdu Adama Šlechtu, který nezaváhal střelou k tyči. Ve 31.min Kuba Suchý nechal přeběhnout útočníka, aby přesně rozehrál na Jonase Horáčka. Ten přesnou příhrou oslovil „Setyho“ Šťastného, který vsítil branku krásnou umístěnou střelou. Ve 37.min se po srážce s částečně vyraženým dechem přesouval ke střídačce náš hráč a přečíslení soupeř využil ke skórování. Minutu nato jsme udělali chybu před naším vápnem a Jičín ji opět jednoduše potrestal. Ve 43.min dorazil Adam Šlechta střelu Vojty Šlechty po našem rohu. Dvě minuty před koncem jsme však opět před vápnem lacino ztratili balón a Jičín nekompromisně zavěsil.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  SK Jičín 1  3:4 (2:2)

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  SK Jičín 7:12

Naším dalším soupeřem byl MFK Trutnov I., který zatím všechny své zápasy vyhrál při průměrném skóre 25:6 …  Do zápasu se již zapojil i Matěj Červinka.

SK Jilemnice – MFK Trutnov I.  A    2:15 (0:11)

Branky: 34. Pešek Václav pen.,  40. Pavlata Dominik

Hned od první minuty Trutnovský první tým poločasu dominoval a my se jen těžko prosazovali. Často jsme se před naznačením střel otáčeli a pouštěli tak soupeře do přečíslení. Navíc individuálně technicky byli Trutnovští na vyšší úrovni. Výborný výkon v brance podal Oskar Býma a tak je jedenáctigólový příděl ještě milosrdný… Po půlce jsme však proti druhému týmu zahráli vynikající zápas a šancí na vstřelení branek jsme si vypracovali stejně jako Trutnovští. Ve 32.min obránci nepomohli Oskarovi a při vyražené střele nepokryli osamoceného dorážejícího hráče. Minutu na to se soupeř prosadil po pěkně vyřešené situaci 2 na 1. V následující minutě Jonas Horáček dobře vyvezl míč a po lajně přihrál na Jirku Kužela. Jeho střelu srazila obrana k Dominikovi Pavlatovi. Ten si míč zpracovával, ale nešetrným zákrokem na koleno jej fauloval soupeřův branař. Nařízenou penaltu proměnil s bravurou „Béda“ Pešek. Ve 40.min Matěj Červinka vyslal do lajny opět Jirku Kužela, jehož křížnou střelu vyrazil branař k Dominikovi Pavlatovi a ten přesně k tyči dorazil. Minutu na to však Kuba Suchý nepřesně rozehrál a trutnovští jednoduše skórovali. Dvě minuty před koncem se ještě nepovedla rozehra jinak vynikajícímu Oskarovi v brance a soupeř pohodlně proměnil.

TJ Sokol Roztoky u Jilemnice  –  MFK Trutnov I. 1    2:8 (1:5)

SK Jilemnice/TJ Sokol Roztoky u Jil.  –  MFK Trutnov I.   4:23

V příštím posledním podzimním kole zajíždíme v sobotu 4.11. do Trutnova, kde se nejprve utkáme od 10:00 s domácím týmem, od 11:00 pak změříme síly s 1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka.