SK VICTORY
JILEMNICE

V neděli 23.10. jsme turnaj Krajského přeboru starších přípravek pořádali potřetí a naposled na podzim my. Našimi soupeři byli nejprve v derby od 9:00 hráči FC Vrchlabí, od 11:00 jsme změřili síly se suverénním lídrem naší soutěže celkem MFK Trutnov. Panovalo klasické podzimní počasí, ráno mlha, zataženo, ale bez deště. Trávník byl vlhký a podmáčený, ale za vědomí dvou zápasů dorostu a mužů v sobotu byl připraven dobře. Na utkání se přišla podívat velice slušná návštěva – 53 diváků. S trenéry obou našich soupeřů jsme se dohodli na formě zápasů bez poločasového střídání družstev. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

 

 

 

SK Jilemnice A  –  FC Vrchlabí A     7:2 (2:1)

 

Sestava: Horák Mikuláš – Blecha Štěpán, Šťastný Martin, Kavan Marek, Šlechta Adam, Kuřík Štěpán – Nesvadba Vincent

 

Branky: Šlechta Adam 3x, Kuřík Štěpán 3x, Kavan Marek

 

 

 

SK Jilemnice 1  –  FC Vrchlabí 1     8:0 (2:0)

 

Sestava: Albrecht Šimon (od 21. Armstrong Vojtěch) – Armstrong Vojtěch, Pešek Václav, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kynčl Jan – Suchý Václav, Červinka Matěj

 

Branky: 1., 28., 29., 31. a 32. Kynčl Jan, 7. Suchý Václav, 27. Červinka Matěj, 40. Laušman Adam

 

Hned v 1.min se v obraně pěknou kličkou uvolnil Vojta Armstrong a přesnou uličkou vyslal do brejku Honzu Kynčla, který proměněným nájezdem otevřel po 50-ti vteřinách skóre. I nadále jsme se snažili o kombinační hru, kterou občas zhatil terén. V 7.min založil Šimon z branky útok posunutím na volného „Bédu“ Peška, jenž se efektními kličkami zbavil dvou protihráčů a posunul na Martina Nýdrleho. Ten se zpracováním míče do volného prostoru uvolnil a přesně do brejku přihrál Vašku Suchému. Jemu míč sice na hrbolatém terénu odskočil na levačku, ale tou vyslal Vašek stejnou ránu jako pravou a branař se za střelou jen podíval. Poté jsme v rozmezí 10.-15.min soupeře také pustili k ohrožení Šimonovi branky, ale náš branař si se všemi pokusy ve spolupráci s obránci poradil. V 16.min jsme vsítili branku, ale nebyla uznána pro předchozí „knopové“ opuštění míče hrací plochy na půlce. Do druhé půle proběhla dobrovolná „střižba“ (Vojta, Honza, Béda) kdo si stoupne do branky a nechá Šimona také zahrát v poli. Vítězem byl Vojta Armstrong.

Obraz hry byl ve druhé půli ještě více jednoznačnější. Vojta v brance hrál „vysoko“ a plnil i roli jakéhosi stopera. Ve 27.min Adam Laušman kličkou pod sebe ošálil obránce a před druhým bekem přihrával na Matěje Červinku. Tomu míč při zpracování odskočil směrem k brance, avšak Matěj obětavě po míči skočil, zasáhl jej na dlouhou nohu bodlem a tím prostřelil branaře mezi nohy. Pěkná branka, ale poté přišla ještě větší paráda. V rozmezí 28.-32.min se totiž čtyřikrát po sobě trefil Honza Kynčl. Dvě branky zaznamenal pohotovými dorážkami střel Šimona Albrechta a Adama Laušmana, jednu po pěkné střele z dálky do protilehlé boční sítě a jednu po krásném náběhu na roh Martina Nýdrleho. V poslední minutě pak Honza ještě krásnou příhrou vybídl ke skórování Adama Laušmana.

 

 

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice  – FC Vrchlabí      15:2

 

 

Naším dalším soupeřem byl v tabulce bez jediné prohry i remízy suverénně první celek MFK Trutnov.

Sestavy jsme mírně obměnily.

 

 

 

SK Jilemnice A  –  MFK Trutnov A      5:12 (4:5)

 

Sestava: Albrecht Šimon – Armstrong Vojtěch, Blecha Štěpán, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Kavan Marek – Šlechta Adam

 

Branky: 3., 5., 16. a 31. Kavan Marek, 6. Laušman Adam

 

Do zápasu s největším favoritem soutěže jsme vstoupili nejen bez respektu, ale s aktivním pojetím hry, ze kterého byly Trutnovští jako opaření. Dařila se nám rozehra, pomáhali jsme si v soubojích a vycházeli nám i přechody hráče jeden na jednoho. Ve 3.min Adam Šlechta zabojoval za půlkou u lajny o míč a se zvedlou hlavou jej přes celou šíři hřiště adresoval Marku Kavanovi. Ten si míč zpracoval do středu do protipohybu záložníka a z dálky vypálil pumelici, která byla krásně umístěná k levé tyči. V 5.min Štěpán Blecha na zádech dobře udržel dotírajícího útočníka a po lajně vysunul Marka Kavana. Ten ač hodně z úhlu hledal před brankou Adama Laušmana. Padající branař míč rukou netrefil, s čímž nepočítal obránce hostí. Míč jej trefil do stojné nohy a od ní se odrazil do branky. Minutu nato Martin Nýdrle 5m za vápnem prudce vypálil, branař míč v pádu vyrazil před Adama Laušmana, jenž pohotově dorazil. Poté se již i hosté začali častěji objevovat v nebezpečných situacích před naší brankou, ale obrana zatím odolávala. V 11.min jsme však prohráli souboj u lajny a útočník hostí nájezd s přehledem proměnil. V 16.min zahrával Marek Kavan roh. Vojta Armstrong míč pustil mezi nohama za sebe, kde trefil patu obránce, který jej bránil a od ní se odrazil za brankovou čáru. Potom se však projevila absence více hráčů na střídání – měli jsme jednoho, kdežto Trutnovští čtyři. V rozmezí 17. – 19.min jsme čtyřikrát inkasovali. Dvakrát po našich chybách a dvakrát po moc pěkných kombinacích trutnovských. Po přestávce se hosté prosadili ve 24.min po rychle rozehraném autu. Velkou šanci snížit měl ve 27.min Adam Šlechta, jeho krásnou střelu ale nádherným zákrokem na roh vytáhl branař. Ve 29.min po rohu hostí pomohl šťastný odraz (pro soupeře) od holení našeho hráče k brance trutnovským. Ve 31.min 4 m za vápnem faulovali hosté. Míč si postavil Marek Kavan a střelou přes zeď do šibenice nedal branaři prachžádnou šanci. Snížil tak na 5:7. Poté už bylo na klukách vidět že „šlapou vodu“. V rozmezí 36. – 40.min soupeř pěti brankami rozhodl o výsledkově jasném zápase. Z našeho pohledu však pouze výsledkově. Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že v utkání A-týmů bude 4 minuty před koncem stav 5:7, asi bychom si klepali na čelo. Vždyť průměrný výsledek Trutnovských za dosud 16 odehraných „dvojzápasů“ je 26:4 !!!

Kluky po tomto zápase při „plácnutí si“ po zápase chválili i hráči hostí, kteří většinou říkali: „ Jednoznačně nejlepší soupeř“. A kluci si to za výkon v tomto zápase bezesporu zasloužili.

 

SK Jilemnice 1 – MFK Trutnov 1      5:13 (3:8)

 

Sestava: Horák Mikuláš – Pešek Václav, Šťastný Martin, Kuřík Štěpán, Kynčl Jan, Suchý Václav – Nesvadba Vincent, Červinka Matěj

 

Branky: Pešek Václav 2x, Šťastný Martin, Nesvadba Vincent, Kynčl Jan

 

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice   –  MFK Trutnov     10:25

 

 

 

Příští týden odehrajeme poslední podzimní kolo v sousedním Vrchlabí. V neděli  30.10. nejprve od 9:00 změříme síly s domácím týmem, od 10:00 nás pak čeká poslední podzimní mistrovský zápas proti celku TJ Tatran Hostinné.

 

Pokud kluky ještě naposledy na podzim chcete vidět při mistrovském zápase, přijeďte nás povzbudit !!! Kluci si to určitě zaslouží !!!

Share.

Komentáře nejsou povoleny.