SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 3.6. jsme v rámci předposledního 9. kola zajížděli k turnaji Krajského přeboru starších přípravek letos poprvé do Dvora Králové. Našimi soupeři byly nejprve hráči celku TJ Jiskra Hořice, ve druhém zápase jsme změřili síly s domácím týmem a turnaj jsme zakončili „derby“ utkáním se sousedním FC Vrchlabí. Počasí bylo ideální – buď svítilo slunce anebo bylo polojasno, jen občas profukoval studenější vítr. Turnaje se nemohli zúčastnit nemocní Vincent Nesvadba a Štěpán Cejnar, z rodinných důvodů se nezúčastnil Matěj Červinka. Abychom pro tři zápasy měli alespoň dva hráče na střídání u obou našich týmů, vypůjčili jsme si z mladší přípravky Oskara Býmu a Matěje Mizeru. Za jejich výpomoc děkujeme jim i jejich rodičům. Pro zápas s Hořicemi jsme se s jejich trenéry dohodli na formě hry s poločasovou výměnou domácího celku, v zápasech se Dvorem a Vrchlabím se domácí týmy o poločasech neměnili. Jako trenér jsem byl vždy jen u jednoho týmu, z druhého souběžně hraného zápasu je pouze výsledkový servis.

SK Jilemnice A  –  TJ Jiskra Hořice A    7:6 (3:3)

Branky: Nýdrle Martin 5x, Šťastný Martin 2x

Sestava: Horák Mikuláš – Kuřík Štěpán, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Horáček Jonas, Kynčl Jan – Býma Oskar, Suchý Jakub

SK Jilemnice 1  –  TJ Jiskra Hořice 1     4:9 (2:6)

Branky: 1. a 30. Laušman Adam, 12. a 17. Armstrong Vojtěch

Sestava: Spilka Václav – Pešek Václav, Albrecht Šimon, Armstrong Vojtěch, Laušman Adam, Suchý Václav – Kučera Vilém, Mizera Matěj

Utkání jsme začali skvěle – v 1.min Šimon Albrecht zatáhl míč po lajně přes půli a vysunul do volného prostoru Vaška Suchého. Ten po zpracování na zádech udržel beka a zpětnou příhrou dal proti noze na Adama Laušmana, jenž z první prostřelil branaře. Hosté se však rychle oklepali a ve 4.min po pěkné akci srovnali. V 6.min se Hořičtí prosadili po dlouhém autu dorážkou k tyči. Navíc jsme hned z rozehry po obdržené brance chybovali a inkasovali ještě jednou. Od tohoto okamžiku jsme se až do poločasu nemohli dostat do hry a většinu věcí jsme řešili individuálně. V 9. a 10.min jsme obdrželi 2 branky po tvrdých umístěných střelách z dálky. V poslední minutě první půle nejprve Adam Laušman bystře dorazil vyraženou střelu „Bédy“ Peška, po pár vteřinách jsme po rychlém autu inkasovali i my. Druhý poločas byl vyrovnanější, možná jsme měli i více ze hry, ale dobře chytající branař ve spojení s fungující obranou nám nedovolili vstřelit více branek. V 17.min jsme se špatně vraceli po ztrátě míče a soupeř brejk proměnil. Ještě v téže minutě Vilda Kučera vykličkoval u lajny útočníka a přihrál na Adama Laušmana. Ten vypálil z dálky, branař vyrazil před Vojtu Armstronga, jenž pohotově doklepl. Ve 22.min zblízka Hořičtí vymetli šibenici a nedali Vaškovi žádnou šanci.  Ve 26.min se soupeř prosadil po pěkné dalekonosné střele, v poslední minutě pak Adam Laušman uzavřel skóre dorážkou střely Vaška Suchého.

Do konečné tabulky se zapíše výsledek:

SK Jilemnice  –  TJ Jiskra Hořice    11:15

Naším dalším soupeřem byl domácí tým. Sestavy jsme mírně pozměnili, jen jsme se u týmů přehodili trenéři.

TJ Dvůr Králové nad Labem A  –  SK Jilemnice A   8:5 (3:3)

Branky: 9., 10., 12. a 28. Laušman Adam, 20. Armstrong Vojtěch

Sestava: Horák Mikuláš – Armstrong Vojtěch, Šťastný Martin, Nýdrle Martin, Laušman Adam, Suchý Václav – Horáček Jonas, Pešek Václav

Utkání dobré úrovně začalo opatrně s pozornými obranami a až do poloviny první půle panovalo bezbrankové skóre. V 7.min potrestali domácí naši lacinou chybu v rozehře. V 9.min vyvinuli Jonas Horáček společně s Martinem Nýdrle tlak u lajny na hráče s míčem a ten se jej zbavil posunutím do autu. Martin Nýdrle bleskurychle sebral míč a vhodil jej za obranu do brejku na Adama Laušmana, jenž v zakončení zachoval chladnou hlavu. Ještě v téže minutě zahrávali domácí roh a po přesném centru do náběhu stačilo útočníkovi jen nastavit nohu. Minutu nato srovnal Adam Laušman proměněným samostatným nájezdem po krásné uličce od Martina Šťastného. Ve 12.min otočil skóre v náš prospěch opět Adam Laušman dorážkou vyražené střely Martina Šťastného. Do poločasu ale domácí srovnali po pěkných dvou narážečkách za sebou a střele přesně k tyči. Ve druhé půli nejprve ve 20.min Vojta Armstrong vhodil dlouhý aut a po netrefě míče hlavou prvním bekem se od zad druhého míč dostal za brankovou čáru. Pak jsme si ale vybrali „hluchou“ pětiminutovku a soupeř mezi 21.-25.min 4x skóroval. Dvě minuty před koncem sice Adam Laušman levačkou zužitkoval rychlou kombinaci po ose Nýdrle – Suchý – Pešek, poslední slovo měli ale domácí po střele na bližší tyč.

TJ Dvůr Králové nad Labem 1  –  SK Jilemnice 1   14:0 (12:0)

Sestava: Spilka Václav (od 16.min Albrecht Šimon) – Suchý Jakub, Albrecht Šimon, Kuřík Štěpán, Kučera Vilém, Kynčl Jan – Mizera Matěj, Býma Oskar

TJ Dvůr Králové nad Labem  –  SK Jilemnice    22:5

V posledním zápase jsme se střetli se sousedním Vrchlabím. V brance týmu SK Jilemnice 1 první půli odchytal Šimon Albrecht, druhou půli jsme vyhověli přání Oskara Býmy z mladší přípravky a zápas dochytal on. Jinak sestavy zůstal stejné jako ve druhém zápase. U týmů jsme se opět vyměnili trenéři.

SK Jilemnice A  –  FC Vrchlabí A   4:8 (3:3)

Branky: Armstrong Vojtěch 2x, Nýdrle Martin, Laušman Adam

SK Jilemnice 1  –  FC Vrchlabí 1   2:2 (0:0)

Branky: 24. Mizera Matěj, 29. Kuřík Štěpán

Utkání začalo v opatrném tempu a hra byla spíše o bojovnosti a individuálním pojetí než o pěkných kombinacích na jeden dotek. V prvním poločase dominovaly obrany obou celků v čele s brankáři, střelcům se ani na jedné straně branku vsítit nepodařilo. Nás jednou zachránila tyč, Vrchlabské jednou břevno. V druhé půli se oba týmy ještě více vrhli na útok ve snaze získat výhodu první branky. To se povedlo Vrchlabským v 7.min střelou levačkou o tyč. V 9.min Kuba Suchý obešel protihráče jeden na jednoho a dal na Honzu Kynčla. Jeho střelu tečoval Matěj Mizera mimo dosah branaře a srovnal. Ve 27.min Vrchlabští po naší chybě vstřelili lacinou branku, avšak minutu před koncem zachránil remízu z tohoto zápasu Štěpán Kuřík, když bombou prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

SK Jilemnice  – FC Vrchlabí    6:10

Turnaj přes výsledkový neúspěch nehodnotíme úplně špatně. Některé věci se povedli, jiné méně. Berme také v potaz, že jsme se utkali s týmy, které jsou v naší tabulce na 2., 3. a 4.místě. Minimálně velice dobře se ukázali benjamínci z mladší přípravky. Krom zápasu jednoho našeho týmu v dvojutkání s domácími jsme nějaké velké debakly neutrpěli. Kluci se snaží do zápasů přenést věci, které se učí na trénincích, za což je potřeba je pochválit

Poslední turnaj jarní části Krajského přeboru starších přípravek Královéhradeckého kraje hostíme my u nás doma v Jilemnici. Bude to teprve podruhé, co se na jaře představíme doma. V neděli 3.6. nejprve od 9:00 změříme síly s vedoucím týmem naší tabulky celkem TJ Tatran Hostinné, od 11:00 nás čeká třetí tým tabulky a pořadatel dnešního turnaje TJ Dvůr Králové nad Labem. Tyto týmy si od 10:00 na našem hřišti odehrají také svůj vzájemný zápas.