SK VICTORY
JILEMNICE
V neděli 30.1. jsme se zúčastnili venkovního turnaje, na který jsme byli pozváni klubem FK Turnov. Domácí, hrající krajský přebor, pozvali krom nás ještě dva kluby s věhlasnou tradicí – FK Jablonec nad Nisou, hrající stejnou soutěž jako Turnovští, a pak FC Slovan Liberec, hrající formou turnajů soutěž nejvyšší. Nutno také říci, že FK Jablonec přijel s kluky ročník 2012 a FC Slovan Liberec dokonce s kluky ročníku 2013. Původní dohoda zněla, že všechny zúčastněné kluby dodají dva týmy (do každé skupiny jeden) a po odehrání dvouskupinové základní části se poté sehrají zápasy o umístění. Bohužel jsme byli jediní, kteří už v pátek věděli, že vinou karantén, pozitivních testů i „obyčejných“ nemocí nedají dohromady dva týmy ani za cenu účasti všech možných posil z řad mladší přípravky. Dokonce i jeden z trenérů se zúčastnit nemohl. Do Turnova jsme tuto informaci zavolali a Turnovští nás vzali i s jedním týmem. Domácí se ještě snažili narychlo sehnat jeden tým, ale nakonec se vše vyřešilo změnou formátu turnaje – sedm týmů se utká v jedné skupině každý s každým bez zápasů o umístění. Jeden zápas trval 1×15 minut.
Předpověď počasí zvěstovala veliké poryvy větru. Přesto jsme byli ráno telefonicky ujištěni, že turnaj se koná.
V prvním zápase jsme se utkali s týmem FK Jablonec zelená. V zápase jsme měli mírně navrch a nebýt dvou fatálních chyb v rozehře u vlastní branky v posledních dvou minutách, zápas by skončil jednoznačnějším výsledkem než závěrečných 4:3 pro nás. Druhým soupeřem byl FC Slovan Liberec modrá. Nejprve připomenu, že soupeř měl kluky r.2013, my zhruba napůl 2011 a 2012. Soupeř dominoval celému turnaji a i v zápase s námi byl ne o jeden, ale minimálně o dva levely někde jinde. A to ve všech herních činnostech. Rychlost, nasazení, nabídka, komunikace, to vše bylo odpovídající „dospělému“ fotbalu. Ale nejvíce byl rozdíl vidět v individuální kvalitě při ovládání míče. Naše prohra 0:6 byla druhou nejmenší, kterou všichni soupeři od Libereckého modrého týmu dostali. Kdo to i z našich příznivců, rodičů a diváků viděl, musí mi dát za pravdu: Na takový fotbal je radost koukat, i když Vy jste tím, kdo hraje proti. Ve třetím zápase jsme hráli proti týmu Turnov modrá. Rychle jsme oklepali z prohry a ujali se vedení, které jsme postupně navyšovali. Zápas skončil naším jednoznačným vítězstvím 6:0. Naším dalším soupeřem byl celek FK Jablonec bílá. Asi nejvyrovnanější duel jsme dobře rozehráli a vedli 2:0. Poté soupeř zlepšeným výkonem otočil na 3:2, ale my kontrovali dvěma rychlými brankami na 4:3 pro nás. Do konce zápasu jsme však velice solidním výkonem přidali ještě tři branky a vyhráli 7:3. V předposledním zápase jsme hráli proti do té doby výsledkově nejhoršímu týmu turnaje – FC Slovan Liberec bílá. Našeho jediného „klasického“ branaře Šimona Tuláčka pro tento zápas v brance nahradil Marek Kavan a celkově jsme více prostoru dávali klukům, kteří ostatní zápasy začínali na lavičce. V tomto zápase proti nejmenším hráčům turnaje se nám moc nedařilo v koncovce. Soupeř pět vteřin před koncem srovnal na konečných 3:3. Naším posledním soupeřem byl domácí celek Turnov bílá. Zápas si všichni užili a dařilo se nám jak herně tak střelecky. Klání skončilo 5:1 pro nás.
V konečném souhrnu jsme turnaj zakončili s bilancí 4 výhry, 1 remíza a 1 porážka, tedy 13 bodů při celkovém skóre 25:16 a obsadili jsme až neuvěřitelné druhé místo.
S dalším trenérem Vladimírem Horáčkem jsme se shodli, že turnaj hodnotíme jako až nadprůměrně kladně. Je pravdou, že až na jednu dvě výjimky jsme na turnaji měli z hráčského kádru to nejlepší, co se postavit dalo. Asi jinak by turnaj z naší strany vypadal, kdybychom měli týmy dva a zúčastnili by se všichni hráči našeho kádru. Takže buďme v superlativech shovívaví. Důležitým faktorem je i skutečnost, že Liberecké týmy měli na turnaji kluky o rok až dva mladší a Jablonečtí přivezli skupinu hráčů, která do naší dvouročníkové kategorie patří, ale všichni ji budou moct hrát i v příštím roce. Na druhou stranu se náš tým, hrající Okresní soutěž této kategorie potkal s šesti celky, z nichž čtyři působí v Krajském přeboru a Liberecké týmy hrají soutěž nejvyšší. A paradoxně turnaj vyhrál celek nejmladších účastníků.
Sestava: Tuláček Šimon (5.zápas Kavan Marek) – Bochníček Ondřej, Erlebach Matouš, Holubec Patrik, Hanč Ondřej, Kavan Marek – Jaroš Jan, Armstrong Vojtěch, Laušman Adam, Matuš Ondřej
Výsledky:
SK Jilemnice – FK Jablonec zelená 4:3
SK Jilemnice – FC Slovan Liberec modrá 0:6
SK Jilemnice – FK Turnov modrá 6:0
SK Jilemnice – FK Jablonec bílá 7:3
SK Jilemnice – FC Slovan Liberec bílá 3:3
SK Jilemnice – FK Turnov bílá 5:1
Umístění:          Výhry: Remízy: Prohry: Body: Skóre: Pořadí
SK Jilemnice 4 1 1         13 25:16 2. 
Závěrem bychom chtěli Turnovským poděkovat za pozvání a těšíme se na další turnaj na stejném místě v neděli 27.2., kam už snad budeme moci odcestovat také s dvěma týmy.
Share.

Komentáře nejsou povoleny.