SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 25. 3. 2023 jsme se zúčastnili nadprůměrně kvalitně obsazeného venkovního turnaje starších přípravek, který na své umělé trávě pořádal FK Turnov. Když jsme v lednu potvrzovali Turnovským účast na tomto turnaji, nečekali jsme, že bude tento turnaj tak kvalitně obsazen a že bude tak velký počet týmů. V týdnu mi emailem přišly propozice tohoto turnaje, kde jsme vše zjistili. Na turnaj jsme měli přihlášen jeden tým. Po obdržení propozic jsme se (vzhledem k délce turnaje a počtu zápasů) s ostatními trenéry rozhodli, že na turnaj (hraný s obvyklým počtem hráčů 5+1) vezmeme čtyři hráče na střídání – tedy celkem 10 hráčů. Bohužel nás týden před zahájením soutěže sužuje velká marodka a někteří se turnaje nemohli zúčastnit z rodinných důvodů. Původně jsme chtěli desítku nominovaných z 18 hráčů naší kategorie vybírat, ale z nejrůznějších důvodů se turnaje nemohli zúčastnit: Mikuláš Horák, Vojtěch Armstrong, Václav Suchý, Matěj Červinka, Vincent Nesvadba, Martin Šťastný, Václav Spilka, Jakub Suchý a Štěpán Cejnar. Takže ke „zdravým“ hráčům: Martin Nýdrle, Adam Laušman, Štěpán Kuřík, Václav Pešek, Vilém Kučera a Jonas Horáček s námi ještě jeli: Šimon Albrecht, vracející se po delší nemoci, Honza Kynčl, který s naštíplým zápěstím nastoupil s ortézou na ruce a lyžařskou sezonu předčasně ukončil Adam Šlechta. Do plánovaného počtu deseti hráčů nás doplnil Vojta Šlechta z mladší přípravky (roč. 2015).

Turnaj byl rozdělen do dvou skupin po osmi týmech. Ve skupině A byly: FK Turnov modrá, FC Slovan Liberec bílá, FK Jablonec zelená, FK Viktoria Žižkov bílá, SK Kosmonosy, SK Mnichovo Hradiště, FK Brandýs nad Labem a FK Arsenal Česká Lípa. Skupinu B pak tvořily týmy: FK Turnov bílá, FC Slovan Liberec modrá, FK Jablonec bílá, FK Viktoria Žižkov červená, SK Jilemnice, FK Varnsdorf, FC Zličín a SK Benátky nad Jizerou.

Turnaj se hrál na čtyřech hřištích, takže souběžně se vždy odehrálo celé kolo jedné skupiny. Takže vždy jsme 1 zápas hráli a 1 stáli.

 

Výsledky SK Jilemnice ve skupině B:

Jilemnice – FK Viktoria Žižkov červená   0:7

Jilemnice – FC Zličín                               1:3 (branka Nýdrle Martin)

Jilemnice – FC Slovan Liberec modrá     1:3 (branka Kuřík Štěpán)

Jilemnice – FK Turnov modrá                  1:1 (branka Laušman Adam)

Jilemnice – FK Varnsdorf                         1:5 (branka Nýdrle Martin)

Jilemnice – SK Benátky nad Jizerou        4:1 (branky Šlechta Adam 2x, Kuřík Štěpán, Pešek Václav)

Jilemnice – FK Jablonec nad Nisou bílá  1:8 (branka Šlechta Adam)

 

Tabulka skupiny B:

 

 1. FK Jablonec nad Nisou bílá skóre   38:  6
 2. Viktoria Žižkov červená 18 b. skóre  36:  7
 3. FK Varnsdorf 12 b. skóre  22:12
 4. FC Zličín 12 b. skóre  21:17
 5. FC Slovan Liberec modrá 12 b. skóre 23:16
 6. FK Turnov bílá 4 b. skóre 14:21
 7. SK Jilemnice 4 b. skóre  9:31
 8. SK Benátky nad Jizerou 0 b. skóre   3:56

 

O pořadí na 3. – 5.místě rozhodla minitabulka vzájemných zápasů, kde každý měl po jedné výhře a jedné prohře. Druhé kritérium je skóre: to měl nejlepší Varnsdorf (4:2) a tudíž skončil ve skupině třetí. Skóre Liberce i Zličína bylo stejné (3:4), takže ani větší počet vstřelených branek v minitabulce nerozhodl. Na řadu přišlo až čtvrté kritérium o pořadí v minitabulkách a to vzájemný zápas: ten skončil 3:1 pro Zličín, takže pražský celek obsadil ve skupině B čtvrté místo a Liberec páté.

O pořadí na 6. – 7.místě mezi námi a „bílým“ Turnovským týmem nerozhodl náš vzájemný zápas (který skončil remízou 1:1). Druhým faktem pro určení je skóre a to měli Turnovští výrazně lepší.

Pořadí ve skupině A nám do zápasu o konečné 13.místo přiřklo silný tým FC Slovan Liberec bílá. Zápas se odehrál hned po našem posledním sedmém zápase ve skupině, Liberečtí měli jeden zápas odpočinku „k dobru“. V utkání jsme měli světlé chvilky a tři čtyři příležitosti vsítit branku, ale sportovně musíme přiznat, že výsledek 0:2 byl spravedlivým odrazem poměru sil v zápase.

 

Konečné pořadí:

 1. FK Viktoria Žižkov – červená
 2. FK Jablonec nad Nisou – bílá
 3. Arsenal Česká Lípa
 4. FK Viktoria Žižkov – bílá
 5. FK Brandýs – Boleslav
 6. FK Varnsdorf
 7. FC Zličín
 8. SK Mnichovo Hradiště
 9. FC Slovan Liberec – modrá
 10. SK Kosmonosy
 11. FK Turnov – modrá
 12. FK Turnov – bílá
 13. FC Slovan Liberec – bílá
 14. SK Jilemnice
 15. FK Jablonec na Nisou – zelená
 16. SK Benátky nad Jizerou

 

Přes výsledkově ne úplně dobře vypadající konečnou tabulku turnaj hodnotíme né úplně špatně: V turnaji jsme vyrobili spoustu nevynucených chyb a často jsme obdrženou branku soupeři doslova sami připravili. Utkání nám také ukázalo, že trénink v hale a venkovní hra (ať už na umělém povrchu či na trávě) jsou diametrálně rozdílné sporty. Dělali jsme chyby, které naši soupeři nedělali. Na druhou stranu si kluci vyzkoušeli, jaké je to poměřit své síly a dovednostmi s týmy, hrající v jejich kategorii ty nejvyšší soutěže. Navíc se první kolo naší mistrovské soutěže odehraje také na umělé trávě. Takže je dobře, že si kluci tento povrch vyzkoušeli.

 

V prvním kole nadstavbové Krajského přeboru starší ch přípravek zajíždíme do sousedního Vrchlabí, kde v sobotu 1.4. nejprve od 9:00 změříme síly s domácím týmem a od 10:00 nás čeká pro nás neznámý soupeř – celek TJ Rasošky.

Přijeďte nás povzbudit !!!

Share.

Komentáře nejsou povoleny.