SK VICTORY
JILEMNICE

V sobotu 3. 12. 2022 jsme v jilemnické Sportovní hale uspořádali turnaj starších přípravek (roč. 2012 a mladší). Turnaj jsme pořádali po dvouleté odmlce způsobené vládními restrikcemi ve spojení s onemocněním COVID-19. Tento turnaj navazoval na turnaj mladších přípravek, který jsme uspořádali o týden dříve. Při pořádání ctíme tradici, že nejprve oslovíme družstva, která se zúčastnila minulého ročníku. Bohužel po dvouleté pauze dva z tradičních účastníků v letošním ročníku nemají obsazenu kategorii starších přípravek. Takže jsme hledali náhradu za týmy TJ Sokol Jičíněves a TJ Sokol Rovensko pod Troskami. Oslovili jsme kluby, které nám už v loňské zimní pauze vycházely vstříc s venkovními tréninky na umělé trávě, kterou oba disponují. A jsme s těmito týmy dohodnuti na pokračování této spolupráce i v letošní zimní přestávce. Zmíněné kluby tedy nahradily týmy FC Vrchlabí a 1.FK Nová Paka. Chceme touto formou poděkovat všem přihlášeným týmům za účast.

V pátek (den před turnajem) jsme se dozvěděli potvrzení přetrvávající nemoci (a tudíž potvrzení neúčasti) u dvou našich stěžejních hráčů – prvního branaře Šimona Albrechta a „špílmachra“ Marka Kavana. Svůj mateřský klub TJ Sokol Roztoky na turnaji reprezentovali v letošní soutěžní sezoně „naši“ borci Martin Nýdrle a Štěpán Blecha. Abychom zajistili u našich dvou týmů odpovídající počet hráčů na střídání, nominovali jsme na turnaj také Vojtu Šlechtu (roč. 2015) z mladší přípravky.

Turnaje se zúčastnilo 8 družstev, rozdělených do 2 skupin: Ve skupině A byla družstva SK Jilemnice – modrá, TJ Sokol Roztoky, 1.FK Nová Paka a TJ Lánov, skupinu B pak tvořili týmy SK Jilemnice – žlutá, TJ Sokol Železnice a SK Studenec a FC Vrchlabí.

V prvním zápase se modří utkali s celkem TJ Lánov. Zápas byl herně vyrovnaný, ale štěstěna se v úplném závěru zápasu přiklonila na stranu lánovských, když jsme branku na konečných 1:2 obdrželi minutu před koncem. Žlutí nastoupili do zápasu Železnicí sebevědomě s cílem urvat v prvním zápase výhru. Utkání však hodně ovlivnil okamžik hned ze 4.min, kdy v souboji o míč „nezpevněný“ hráč hostí odlétl od „zpevněného“ našeho hráče. Bohužel k situaci došlo přímo u střídačky hostí a soupeřův útočník skončil částečně na hráčích a částečně na sloupu. Po zbytek zápasu byl celý náš „žlutý“ tým jako opařený a za konečnou remízu 1:1 vděčíme hlavně spolehlivě chytajícímu Mikymu Horákovi. Hostující hráč už v závěru zápasu zasáhl normálně do hry, což bylo v daný okamžik nejdůležitější. Ve druhém zápase modří narazili na TJ Sokol Roztoky, se kterými sehráli více než vyrovnanou partii. I roztočtí hráli dopředu velice dobře, ale dominovali obrany v čele s oběma branaři. V naší brance při posunu Mikyho Horáka do žlutého týmu zaskakoval Vincek Nesvadba – „drobný“ postavou ale v některých případech až neskutečný brankářským uměním. Leč štěstěna se od nás jako v prvním zápase odvrátila. Jedinou branku utkání po nutno dodat hezké individuální akci vstřelil právě Martin Nýdrle 20 sekund před koncem. Druhým soupeřem žlutých byl SK Studenec. Zde se již projevila herní vyzrálost našich hráčů a utkání ovládli celkem jasně 7:0. Ale nutno pochválit Studenecké hráče za některé pěkné individuální akce. K nule na naší straně ale opět dopomohl famózní Miky Horák v brance. V posledním utkání základní skupiny změřili síly modří Novou Pakou, která si dvěma předchozími výsledky ve skupině (6:0 s Roztokami a 7:0 s Lánovem) jasně připsala nálepku suveréna tohoto turnaje. V zápase borci Nové Paky jednoznačně dominovali a utkání skončilo nejvyšším rozdílem celého turnaje 0:11. Žlutí základní skupinu uzavřeli zápasem se silným Vrchlabím. Utkání plné šancí na obou stranách nakonec rozhodla krásná branka Adama Laušmana po geniální příhře od Martina Šťastného. Opět vynikající výkon předvedl Miky Horák v brance.

Zápasy ve skupinách rozhodly o zařazení modrých do skupiny o 5. – 8.místo a žlutí si zahráli ve skupině o 1. – 4.místo.

V zápase, který rozhodoval o nasazení buď do utkání o 5. nebo 7.místo, modrému týmu los přiřkl velice silné Vrchlabí. V zápase jsme měli i několik vyložených šancí, ale bohužel ani jedinou jsme nedokázali proměnit. Naopak soupeř v závěrečné dvouminutovce při naší hře „vabank“ třikrát skóroval a utkání výsledkově ovládl 5:0. Žlutí se v semifinále utkali s Lánovem. Z obou celků přímo čišela vůle vyhrát a postavit se ve finále Nové Pace, která i v prvním semifinále dál pokračovala ve vysokých vítězstvích. Vítěze skupiny našeho „žlutého“ týmu deklasovala 6:0. S lánovskými to byl moc hezký fotbal, k jehož kvalitě přispěly oba celky. Hned ve třetí minutě jsme vstřelili branku a i nadále jsme ohrožovali soupeřovu bránu. Ale i lánovští naší obraně nejednou zatopili. V tomto utkání podali nadprůměrný výkon Matěj Červinka, Vojta Armstrong a Adam Šlechta. Když jsme čtyři minuty před koncem zvýšili na 2:0, celý tým (včetně obrovské podpory od „modrého“ týmu) byl jako u vytržení. Se závěrečným hvizdem modří i žlutí včetně branařů zaplavili naše pokutové území a leckde se objevila i slzička …

V zápase o konečné sedmé místo se modří utkali dnes podruhé s Roztokami. Zápas byl z obou stran srdnatě odbojován. A když po konečném hvizdu svítilo na ukazateli skóre 0:0, šlo se do penalt – 3 na každé straně. V penaltové loterii byly nakonec o jednu branku šťastnější hráči Roztok. Avšak modrý tým na turnaji zanechal velice slušný dojem. Žlutí (povzbuzeni dobře herně i výsledkově zvládnutém semifinále) začali zápas se suverénem celého turnaje bez bázně. Brzy se však začala projevovat fotbalovost a herní um soupeře, se kterým dominoval celému turnaji. Přes veškeré úsilí jsme ve finále s velice kvalitním soupeřem prohráli 5:0, což byl pro hráče Nové Paky paradoxně nejhorší výsledek.

Na turnaji trenéři všech týmů také vybírali nejlepšího branaře  a nejužitečnějšího hráče. Nově se také vyhlašoval (stejně jako o týden dříve na turnaji mladších přípravek) nejmladší hráč.

Nejlepším branařem byl vyhlášen branař vítězného celku Denis Hradecký.  Za nás trochu neoprávněně, protože zas tak moc práce neměl. My jsme (bez ohledu na konečné pořadí v turnaji) zvolili Matyáše Kuříka ze Studence a za druhý tým našeho Vincka Nesvadbu. Oba se na turnaji prezentovali vynikajícím brankářským pojetím. Za oba naše týmy nemáme ve zvyku psát své hráče a vybíráme je z ostatních družstev. U Vincka jsme letos poprvé udělali výjimku, protože si to podle nás opravdu zasloužil…

Nejužitečnějším hráčem byl zvolen Mikuláš Morávek taktéž z Nové Paky

Nejmladším hráčem se stal Vojta Šlechta z našeho modrého týmu.

Závěrem bychom chtěli poděkovat několika osobám:

Tento turnaj spolehlivě odmoderoval David Lukeš, který se také staral o minimalizaci prodlev v časovém harmonogramu. Za návštěvu děkujeme i p. Jiřímu Šulcovi z OFS Semily, který organizaci turnaje chválil. Velikánský dík patří pořadatelům, sponzorům, rozhodčím, „ajťákovi“ a všem, kteří se na vcelku hladkém průběhu turnaje podíleli. Speciální dík patří fanouškům, kteří (na obou turnajích) vytvořili dětem famózní atmosféru.

A ten úplně největší dík patří rodičům, kteří své děti vedou k tomuto nádhernému sportu a nechávají své dítě zdokonalovat se nejen po fyzické, ale hlavně po kolektivní a společenské stránce. A o to by nám všem mělo jít nejvíce.

 

Závěrem bychom chtěli všem popřát fanfárový zbytek tohoto kalendářního roku, hezké svátky a přehršel zdraví a štěstí v roce 2023.

Za SK Jilemnice: Michal Tuže, starší přípravka

 

Share.

Komentáře nejsou povoleny.